Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen problémáitok voltak a...

Milyen problémáitok voltak a gyerek miatt a tanárokkal?

Figyelt kérdés
Mostanában nekünk elég sok van. Egy kis vigasztalásra vágyom, hogy nem vagyunk egyedül.
2011. okt. 13. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Pályakezdő tanár vagyok, idén kezdtem tanítani. Érdekelne, hogy mi a problémátok, persze, csak ha megosztanád.
2011. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Én nem vagyok tanár, de érdekelne a probléma.


Amit tudok, hogy sok szülő bármit a tanár mer mondani a gyerekkel kapcsolatos negatívat (amit csak azért mond, hogy fejlesszék a gyereket, a szülő tudjon róla, hogy tudja a tanárt segíteni a szituációban) de a szülők felháborodnak sok esetben.

Nálunk is voltak esetek, de nem támadásnak vettem a tanár részéről, hanem, hogy a gyerekért teszi. Nem nem érdekli, hanem épp ellenkezője, érdekli, és fejleszteni akarja.

Volt, hogy sokat kellett várni ebédkor a sorban, gondolta a fiunk, körbefutja addig az ebédlőt. Szóltak érte. Nem gond.

Volt, hogy ment az igihez, mert nem csinálta a feladatát, játékos volt nagyon. Ezt vehettem volna kötözködésnek előkészítőben, de nem vettem. A gyerek nem lett félemlítve, nem érezte, hogy ellene vannak. Az, hogy rászólnak, vagy látnak javítani való dolgokat, nem jelenti, hogy ellene vannak. Bár érzékeny szülők úgy vehetik. Én nem vettem úgy, bár nem estek jól, úgy éreztem, mntha csak nekem mondanának negatívakat. Persze honnan is tudtam én ezt ? Sehonnan. A szülők sem dicsekednek ilyesmivel. Utóbbit honnan tudom. Most egy év múlva új év kezdéskor derült ki több szülőtől, hgoy jajj remélik tavalyinál jobb lesz, mert tavaly eléggé rázós volt. Nekem persze tavaly gyönyörűnek állítottak be mindent.

Lényeg, bele kell gondolni, hogy hogyan adja elő a tanár, mit mond, gyerekért van e vajon, vagy ellene. A szülő minél jobban úgy tesz, mintha együtt működne, annál jobb neki és a gyereknek is ez viszont biztos.

2011. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát anno az én koromban bizony voltak fogalmatlan tanárok, illetve 4-5 éve a hiperaktív keresztlányomat nem tudta normálisan kezelni a tanerő. Érdekes mód egy iskolaváltással egy másik tanár gárda mindjárt tudta kezelni.

Sajnos problémás gyermekkel való foglalkozás készségében nagy a szórás.


A tanár is ember, van jó és rossz tanerő.

2011. okt. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hiperaktív kisfiam a jövőre kezdi majd az iskolát,egyszerűen rettegek a ránk váró rengeteg kudarctól,meg nem értettségtől...amit már az oviban is tapasztalunk."H@lyegyerek"-nek csúfolják az óvónénik a füle hallatára,mert azt hiszik olyan buta ,hogy nem mondja el itthon...

Az intelligenciája persze rendben van .

2011. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen világos számomra, mire vonatkozik a kérdés pontosan. De az biztos, hogy meg kell beszélni a tanárral négyszemközt (nem vitázva, hanem kizárólag a gyerek érdekeit nézva) a felmerülő problémákat. Kedves utolsó! Neked azt tanácsolnám, hogy már előre beszélj a leendő tanítóval az aggodalmaidról, az óvodai nehézségekről, hogy ő is tudja, hogy milyen "különleges figyelmet" fordítson esetleg rá. Tanítónő vagyok, volt egy nagyon intelligens, de hiperaktív és viselkedészavaros tanítványom, akinek a szüleivel előre átbeszéltük a dolgokat,(szintén óvodai nehézségek és óvodaváltás után) és utána is partnerek voltak sok mindenben. A kisfiút a közösség elfogadta, és együtt segítettük őt abban, hogy változtatni tudjon a viselkedésén. Most egy 6 osztályos gimnáziumba jár, éltanuló, és ott is vannak már barátai. :-)
2011. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"A kisfiút a közösség elfogadta, és együtt segítettük őt abban, hogy változtatni tudjon a viselkedésén."


De jó lenne ,ha Te lennél majd a mi tanítónénink,nagyon ritka az iyen hozzáállás mint a tiéd.

2011. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Huh.. most nincs elég időm, de holnap írok majd egy csomó mindent, mert nekünk rengeteg gondunk van a tanárokkal. Holnap mesélek!
2011. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Én tanár voltam, úgyhogy láttam mind a két oldalt.

Amikor diák voltam, nem voltam egy feleselős, visszabeszélős típus, sokat tanultam, a tanáraimnak mégsem voltam elég jó. Volt olyan, aki már csupán a külsőm miatt folyamatosan cseszegetett, megszégyenített az egész közösség előtt. Anyunak hiába mondtam el, mindig csak lehurrogott, csak a tanárnak lehet igaza.

Én elhatároztam, hogy soha nem leszek ilyen tanár. Na, ennek ellenére folyton jönnek a panaszok, mert amikor egy diák gyenge dolgozatára kegyesen megadtam a kettest, akkor jött hőbölögni a szülő, hogy miért nem 3.

Szerintem sokat változtak a tanárok, ahhoz képest, amikor mi voltunk kicsik. Jó és rossz irányba is. Talán most már nem annyira divat a megszégyenítés, mivel a tanárok jogait eléggé megnyirbálták, viszont az egyre csökkenő (vagyis stagnáló) bérek, és az alacsony főiskolai követelmények miatt a tanárok is egyre kevesebbet tudnak, egyre inkább alulmotiváltak.

Én ott is hagytam a pályát, mert szívem-lelkem beleadtam éhbérért, és mégis csak a cseszegetést kaptam. Most inkább egy multinál dolgozom 3-szor annyi fizetésért, és itt legalább megbecsülnek.

Mégis konkrétan mi a probléma? Talán többet tudnánk segíteni, hogy mégis kinek van igaza.

Én tuti bemennék a suliba, ha bármi probléma lenne, nem úgy mint anyu. Persze csak finoman, mert ismerni kell mind a két oldalt.

2011. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Legtöbbször kiderül, hogy kinek (gyerekemnek vagy tanárnak) van igaza. Hol ennek, hol annak, sőt, a leggyakrabban sokkal árnyaltabb a helyzet,ahogy mondani szokták nem fekete vagy fehér.

Ezért nem írtam példákat. Meg azért, mert nem szeretettem volna, hogy tanárszidás legyen a vége, hiszen tudom, hogy a fiam se angyal.

Azt hiszem, most egy kicsit belefáradtam a nevelésbe, és egy kicsit jó volna azt érezni, hogy másnak se könnyebb, más is végeláthatatlanul hadakozik, küzd gyerekkel, tanárral:)

2011. okt. 15. 12:21
 10/14 A kérdező kommentje:
19:31 Várom a történeteidet:)
2011. okt. 15. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!