Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anyám megérts...

Mit tegyek, hogy anyám megértse, hogy le akarok szokni a cigiről?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal az volt évekig a közös programunk minden nap, hogy kimentünk az erkélyre cigizni, ilyenkor beszéltük meg a napi dolgokat. De egy hónapja elhatároztam, hogy leszokok a cigiről. Eleinte még cigi nélkül is kimentem vele beszélgetni, miközben ő cigizett, de mostmár egyre jobban zavar a füst, meg a dohány szaga. Így egy hete már nem járok ki vele az erkélyre. No ezen ő úgy megsértődött, hogy azóta alig-alig szól hozzám. Próbáltam vele beszélni, hogy helyette menjünk le sétálni, de ő nem mozdul a lakásból ki feleslegesen...próbáltam, hogy akkor leülök vele a nappaliban beszélgetni cigi nélkül, de azt mondja ő már úgy megszokta az erkélyen beszélgetést, hogy ezen nem akart változtatni. Még azzal sem tudok rá hatni, hogy nem akarom magam tönkretenni és inkább rakja le ő is a cigit, mert szerinte ha eddig nem undorodtam a cigitől és eddig nem zavart, hogy káros, akkor most miért zavar....

Tanácstalan vagyok.

22L


2010. márc. 1. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki vele az erkélyre teázni,kérd meg, hogy ne gyújtson rá
2010. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Mnej ki vele az erkélyre.Lehet,hogy zavar a füst,de bárhová mégy,akkor is találkozol dohányzó emberekkel.Ezt megkell szoknod.A jó kapcsolatodat anyukáddal ezért kár tönkretenned.
2010. márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyet nem nagyon hallottam egy szülőről sem. Nagyon szomorú, hogy anyukád észre sem veszi, hogy milyen károkat okoz magának és neked a cigizésével. Ilyenen megsértődni. Ettől még kimehettek az erkélyre vagy beszélgethettek bent. Ez egy megszokás, ahogy írtad is, hogy ő a maga kényelméért nem akar ezen változtatni. Hát az ilyen lusta, magába fordult emberrel nem tudsz mit kezdeni. Nagyon jól tetted, hogy letted a cigit, nehogy visszaszokj!! Mutasd meg neki az interneten, hogy milyen káros a cigi. Rengeteg oldal foglalkozik ezzel a témával.
2010. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
hát nekem sincs jó anyám, de te sem panaszkodhatsz. részvét.
2010. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívd el hétvégén moziba, beszélgettek út közben, addig se cigizik. :-) Neked meg sok sikert. Mellesleg engem is zavar a füst, ráadásul a passzív dohányzás állítólag károsabb, mint annak, aki maga dohányzik. Én ha túl közel dohányoznak buszmegállóban, távolabb lépek, ez van, sajnos van egy maradandó sérülés az egyik szemgolyómon, és füstre erősen könnyezni kezd az a szemem, nem tudok mit csinálni.
2010. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Legfontosabb az egészséged!Ha már abbahagytad a dohányzást, kerüld a füstöt.Háát... vagy megérti anyukád, vagy nem, az másodlagos.
2010. márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Második: nem a nemdohányzóknak KELL hozzászokni a dohányosok bűzölgéséhez, hanem a dohányosoknak kell figyelembe venni azt, hogy nem mindenki olyan igénytelen, mint ők, és alkalmazkodni. Hihetetlen, hogy valaki még a 21. században is azt hiszi, hogy a normálisoknak kell a deviánsokhoz igazodniuk.
2010. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg nagyon rosszul esik, hogy idáig jutottunk anyával, hiszen nem arról van szó, hogy soha többet nem vagyok hajlandó vele beszélgetni, hanem csak az erkélyre nem vagyok hajlandó kimenni szívni a füstöt. (borzasztó szellőzése van annak a kis lyuknak, amit erkélynek hívunk, ezért a füst konkrétan körénk ülepszik)

A második válaszolóval pedig sajnos nem értek egyet. Lehetne jó kapcsolatom édesanyámmal akkor is, ha nem kellene a füstöt szívnom, lehetne más közös program is, de ő nem hajlik rá...

2010. márc. 1. 22:29
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem azért menj ki vele az erkélyre, ha jól veszem ki, akkor nem volt baj, hogy nem gyújtottál rá, csak most sértődik meg, hogy már ki se mégy. Vagy menjetek máshova, ház elé, stb. ahol ő tud cigizni, viszont megoldható, hogy Téged ne zavarjon a füst. Ne tetézd azzal, hogy le akarod beszélni a cigiről, - a kapcsolatotok, és az, hogy dohányzik, 2 külön probléma... - a dohányosok nagyon makacsok tudnak lenni, és úgy érzik, nem tartják tiszteletben a szokásaikat, döntésüket.
2010. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Te lány, itt konkrétan arról van szó, hogy más a te korodban összetenné kezét-lábát, ha a szülei jó szemmel néznék a dohányzását, te meg a saját anyáddal, az ő engedélyével és az ő majdnemhogy biztatásával cigizhetsz/cigizhettél eddig. Meg aztán azt is gondolom, hogy nem tegnapelőtt kezdted, tehát kamaszkorodban, amikor más engedélyért pitizett a szüleinél, hogy cigizhessen, neked családi program volt. Tudod, más mit adott volna ezért? Szóval becsüld meg anyukádat, mert a cigizés ám nagy szertartás, összetartó erő, nem csupán füst! Sokkal több. És mindegy, hogy most egy káros szenvedélyről van szó, de olyanba vont bele anyukád, amit nem soknak engednek meg, és ő ezáltal még többet akar veled lenni. Ezt kell benne nagyon, de nagyon megbecsülnöd.

Nem tudom jobban kifejezni magam, remélem, érted.

Szóval menj ki vele arra a szerencsétlen erkélyre, mert az kell, hogy vele legyél, de nagyon gyorsan, amíg végképp meg nem haragszik, amíg azt nem hiszi, hogy már nem akarsz vele lenni. Neki az a szertartás hiányzik veled, és hidd el, vannak ilyen emberek, akiknek hiányoznak a megszokott dolgok. Onnan tudom, hogy én is ilyen vagyok. Aztán volt nekem is erős bagós párom, én nem dohányzom, de szívtam mellette én is, mint a gyárkémény. Nem azt mondom, hogy ezt csináld, de azt a pár percet kibírod. Pesten a belvárosban fél nap alatt az utcán több sz@rt szívsz be, mint azalatt az 5 perc alatt, na meg aztán ügyes legyél, könyökölj ki az erkélyen, nézz előre, mintha kifelé tekintgetnél, így anyukád is arrafelé fogja fújni, ahol a szabadba megy, és nem ott, ahol meg tud állni az erkélyen a füst.

Aztán idővel le is tudod szoktatni, finoman. Csak előbb érezze rajtad, hogy vele akarsz lenni, és lassan változtass a szokásokon, ne egyből, ne drasztikusan.

Remélem, tudtam segíteni, ezek pici apró trükkök.


24/L

2010. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!