Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom szerint nem volt...

A családom szerint nem volt okunk a sértődésre, szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjemmel és a 3 hónapos babánkkal a szüleimnél töltöttünk 3 napot vidéken.


Már a legelső napon megbeszéltem anyámmal, hogy jövő hónapban is mennénk 4 napra, jönne velünk 3 barátunk is, mert fesztivál lesz a városban, jó buli, a barátaink szívesen megnéznék maguknak a dolgot. (Nagy a ház, anyámék egy szobát használnak a 4ből, a többi üresen áll.)


Anyám azt mondta hogy persze, semmi gond, menjünk csak, be is írta a határidőnaplójába a dátumot. Rákérdeztem apámnál is, hogy neki oké-e a dolog, hogy ekkor és ekkor mennénk. Azt mondta ő is, hogy rendben van.


Erre másnap apám amikor hazaért a melóból, foghegyről odavetette, hogy mégsem jön össze a dolog, mert pont akkorra jelentkezett be a hzaverja és a felesége. És ennyivel lezárta a dolgot, nem tette hozzá hogy de mi menjünk nyugodtan, csak a barátaink nélkül. Bár a 3 szabad szobában pont elfértünk volna mindannyian, de mindegy.


Ez aztán nagyon nem tetszett se a birkatürelmű férjemnek, se nekem, mert hát mi egyrészt előbb szóltunk, másrészt meg elég nagy lenne a ház mindannyiunknak.


És amikor szóvá tettem ezt, apám azt válaszolta, hogy dehát egyértelmű, hogy a haverját választja, mert a barátaink őt aztán ugyan nem érdeklik. Mi hárman a babával mehetünk ha akarunk, de a barátaink nem. Ezek után már nekünk sem nagyon van kedvünk menni, mondtuk is hogy akkor inkább kihagyjuk a bulizást, köszönjük.


És anyám minderre az egészre még azzal kontrázott, hogy ezt az egészet magamnak köszönhetem. És hogy apám azért reagált így, mert én előző este rászóltam, hogy ne támaszkodjon erővel a baba utazóágyára. (Mivel apám 100 kiló, az utazóágy meg műanyag, és épp rogyott össze középen az illesztésnél miközben a baba benne feküdt, szerintem jogosan szóltam.) Idézem: "mégis mit képzelek én magamról, hogy rendreutasítom az apámat". Pedig csak a gyerekem biztonsága érdekében tettem, meg hát miért ne kérhetném meg arra, hogy x dolgot ne csináljon.


Ezen a ponton már a férjem is megelégelte a dolgot, és szólt anyáméknak, hogy ideje lenne már normális stílusban beszélniük velem, mert amióta ő ismeri a családomat, még nem hallotta őket szépen beszélni velem vagy szépen nyilatkozni rólam.


És erre a szüleim nem azt mondták, hogy oké, bocs, hanem hogy márpedig az én hibám az egész, és ne is menjünk oda többet, és mélységesen szégyelljem magam a vállalhatatlan viselkedésem miatt. Pluszban anyám telekürtölte ezzel a történettel a rokonságot. És ami a legmegdöbbentőbb, a rokonság egy emberként állt anyámék pártjára, külön-külön felhívtak és elmondtak mindenféle hálátlan dögnek.


És így a végére már elbizonytalanodtam, hogy talán tényleg túlreagáltuk, hogy a haverjaik miatt lemondták azt a hosszú hétvégét, amit mi korábban "lefoglaltunk".


Ti mit gondoltok, tényleg nekik van igazuk, és ez így a természetes? Én már tényleg nem tudom.



2015. jún. 30. 11:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%
én meg ezt nem hiszem el... kétgenerációs családi házat biztos, hogy nem a nagyszülők épültek csak, abban bőven benne van a szülők pénze is, és azért az korábban nem úgy ment, hogy bárki nevére írták. Szóval kérdező, egy szavad sem hiszem el.
2015. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
10%

most komolyan úgy gondoltad hogy napokig fognak 3 vadidegen embert kerülgetni...

hogy lehet egy felnöt nő ilyen idi'ta

2015. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
62%
Én szépen megmondanám hogy örüljenek, hogy ott lakhatnak és nyáron pénzt is kereshetnek a turistákból, ami igazából titeket illetne meg, mivel a ház a tietek. Nekik is lakbért kéne fizetniük. Sőt, még meg is kérhetnétek, hogy költözzenek el, mert nektek kell az a ház, mind a 4 szobával együtt. A kommentedből az derül ki, hogy a szülők elég szépen ki lettek fizetve az öröklésnél. Az meg teljesen jogos, ha megkéred apádat, hogy ne támaszkodjon rá a kiságyra, mert az eltörhet. Nem értem se a szüleidet, se a rokonokat. Én a rokonoknak is megmondanám, hogy a te házadban élnek, lakbért nem fizetnek, ti újítottátok fel stb... Amúgy milyen a viszonyotok a szüleiddel?
2015. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"felnöt nő" - te csak meg se szólalj inkább.

És van olyan, hogy nem a gyerek örököl...

2015. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!