Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom szerint nem volt...

A családom szerint nem volt okunk a sértődésre, szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjemmel és a 3 hónapos babánkkal a szüleimnél töltöttünk 3 napot vidéken.


Már a legelső napon megbeszéltem anyámmal, hogy jövő hónapban is mennénk 4 napra, jönne velünk 3 barátunk is, mert fesztivál lesz a városban, jó buli, a barátaink szívesen megnéznék maguknak a dolgot. (Nagy a ház, anyámék egy szobát használnak a 4ből, a többi üresen áll.)


Anyám azt mondta hogy persze, semmi gond, menjünk csak, be is írta a határidőnaplójába a dátumot. Rákérdeztem apámnál is, hogy neki oké-e a dolog, hogy ekkor és ekkor mennénk. Azt mondta ő is, hogy rendben van.


Erre másnap apám amikor hazaért a melóból, foghegyről odavetette, hogy mégsem jön össze a dolog, mert pont akkorra jelentkezett be a hzaverja és a felesége. És ennyivel lezárta a dolgot, nem tette hozzá hogy de mi menjünk nyugodtan, csak a barátaink nélkül. Bár a 3 szabad szobában pont elfértünk volna mindannyian, de mindegy.


Ez aztán nagyon nem tetszett se a birkatürelmű férjemnek, se nekem, mert hát mi egyrészt előbb szóltunk, másrészt meg elég nagy lenne a ház mindannyiunknak.


És amikor szóvá tettem ezt, apám azt válaszolta, hogy dehát egyértelmű, hogy a haverját választja, mert a barátaink őt aztán ugyan nem érdeklik. Mi hárman a babával mehetünk ha akarunk, de a barátaink nem. Ezek után már nekünk sem nagyon van kedvünk menni, mondtuk is hogy akkor inkább kihagyjuk a bulizást, köszönjük.


És anyám minderre az egészre még azzal kontrázott, hogy ezt az egészet magamnak köszönhetem. És hogy apám azért reagált így, mert én előző este rászóltam, hogy ne támaszkodjon erővel a baba utazóágyára. (Mivel apám 100 kiló, az utazóágy meg műanyag, és épp rogyott össze középen az illesztésnél miközben a baba benne feküdt, szerintem jogosan szóltam.) Idézem: "mégis mit képzelek én magamról, hogy rendreutasítom az apámat". Pedig csak a gyerekem biztonsága érdekében tettem, meg hát miért ne kérhetném meg arra, hogy x dolgot ne csináljon.


Ezen a ponton már a férjem is megelégelte a dolgot, és szólt anyáméknak, hogy ideje lenne már normális stílusban beszélniük velem, mert amióta ő ismeri a családomat, még nem hallotta őket szépen beszélni velem vagy szépen nyilatkozni rólam.


És erre a szüleim nem azt mondták, hogy oké, bocs, hanem hogy márpedig az én hibám az egész, és ne is menjünk oda többet, és mélységesen szégyelljem magam a vállalhatatlan viselkedésem miatt. Pluszban anyám telekürtölte ezzel a történettel a rokonságot. És ami a legmegdöbbentőbb, a rokonság egy emberként állt anyámék pártjára, külön-külön felhívtak és elmondtak mindenféle hálátlan dögnek.


És így a végére már elbizonytalanodtam, hogy talán tényleg túlreagáltuk, hogy a haverjaik miatt lemondták azt a hosszú hétvégét, amit mi korábban "lefoglaltunk".


Ti mit gondoltok, tényleg nekik van igazuk, és ez így a természetes? Én már tényleg nem tudom.



2015. jún. 30. 11:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

Nincs igazatok. A szüleid háza, ők döntik el, hogy ki mehet oda. Na meg felnőttek vagytok. Miért laknának nálatok a barátaitok. Szerezzenek maguknak szállást.

Attól, hogy van több szoba, még nem átjáróház, hogy számukra idegenekkel akarjanak lenni.

Szerintem tök érthető, hogy a saját barátaikkal akarnak lenni, nem a ti barátaitokkal.

Az ágyra meg nyilván nem direkt könyökölt rá úgy. Normálisan is lehet neki szólni.

Annyira azért nem lehettek rosszban, ha ilyen gyakran jártok oda. Úgyhogy azt sem hiszem, hogy sose beszélnek veletek normálisan.

2015. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
36%
Kerdezo: Miutan a haz a jogilag a tied es feltetelezem, hogy a szuleidnek haszonelvezeti joga sincs, igy azt hivsz meg akit akarsz es ha apadnak a hhaverjai jonnek oket meg kirakod.
2015. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

A nagyszüleid végrendeletben nem hagyhatják rád a házat. Ez nem így működik. A jogos örököst nem lehet kizárni végrendelettel sem. Ilyen csak az amerikai filmekben van. A ház tehát nem a tiéd teljes mértékben, a köteles részt mindenképpen a jogos örökös kapja, anyukád, apukád, nem tudom, melyikük szüleié volt.

Hagyatéki tárgyalás volt? Ott mi történt? Tulajdoni lapon mi van?

Egyébként nagyon nem szép erre hivatkozva elvárni, hogy a szüleidhez bármikor vendégeket szállásolhassatok el. Ha kell a ház, akkor oldjátok meg, hogy a tiétek legyen. Ha a szüleid laknak benne, akkor viszont nem csinálhattok belőle vendégfogadót.

2015. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen egyetértek 11-el. Viszont te ismered a szüleidet, náluk mennyire szokás "haverozni"? Mert pl. a mi családunk olyan, hogy meg se fordulna a fejemben akár meg is kérdezni, hogy jöhetnek-e, mert tudom, hogy nem.
2015. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
96%
juj durciiii
2015. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
40%

Míg nem olvastam a kommented, melyben írod, hogy jogilag a te házad, addig azt írtam volna, hogy igazuk van a szüleidnek, akármekkora házam van, én sem szívesen kerülgetnék idegen embereket.

De így más a helyzet, bár nem értem, hogy a szüleidnek "jogailag" akkor nincs is semmijük?

2015. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%
Miért ne lehetne a kérdezőé a ház? Honnan tudjátok, hogy a köteles részt esetleg a szülők nem készpénzben vagy egyéb ingatlanban kapták meg?
2015. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Pontosan, a köteles részt a szüleim készpénzben kapták meg. Illetve övék lett nagyszüleim megtakarított pénze (viszonylag nagy összeg), enyém pedig a ház, nagyanyám végakarata szerint. Anyáméknak ez így megfelelt, nem támasztottak egyéb követeléseket.


A ház kétgenerációs, külön bejáratú, az alsó és a felső szinten is 2-2 szoba, nappali, konyha, fürdőszoba és wc található. Tehát nem kellett volna anyáméknak senkit sem kerülgetniük, ők a felső szinten laknak, mi pedig a barátainkkal lent aludtunk, főztünk, fürödtünk volna.


Egyébként anyám ki szokta adni az alsó szintet turistáknak néhány éjszakára. Valaki írta, hogy "a barátaim felnőtt emberek, miért nem kerestek maguknak szállást": dehát kerestek, anyáméknál szálltak volna meg, természetesen nem ingyen. Fejenként 5ezret fizettek volna éjszakánként, az 3x3x5ezer, vagyis 45ezer.

2015. jún. 30. 14:30
 19/24 anonim ***** válasza:
88%
18: Ha ezeket a fontos infókat leírtad volna, akkor más válaszok születtek volna. De ahhoz is egy oldalnyi válasz kellett, hogy leírd, hogy egyébként tiéd a ház, ahhoz meg még két oldal, hogy kiderüljön, hogy egyébként fizettek is volna a vendégek :)
2015. jún. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19,


oké, igazad van. :) Csak egyrészt még full dühösen írtam ki a kérdést, másrészt meg nekem annyira evidensek ezek az infók, hogy nem is éreztem szükségét leírni. :)

2015. jún. 30. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!