Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbe vagyok már...

Teljesen kétségbe vagyok már esve, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 helyen dolgozok már 4éve. Pénzünk sosem volt arra hogy főiskolára menjek. Több szakmát is letettem már önköltségen. A problémám az, hogy nem jutok előre. Egy helyben totyogok a pénzem semmire sem elég, egyik napról a másikra élek. Hazaadom a fél keresetem mert itthon lakok még a szüleimnél. Semmit se tudok félretenni lassan belebetegszek ebbe a kilátástalanságba. Hogy mondjam meg itthon, hogy nem adok ennyi pénzt mostantól haza? Se házam se családom semmim se lesz ha így haladok. Zavar az is hogy ennyi idősen itthon lakok még, van párom de nem akarok hozzá költözni, nagyon friss még a kapcsolatunk. Attól tartok vénkisasszonyként itthon fogok ragadni. 25/Lány

2015. júl. 1. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Elég ha annyi pénzed van hogy Londonig eljuss. Ott kutyasétáltatóként is többet kereshetsz mint idehaza diplomával:

[link]

Nem mindegy hogy kutyát sétáltatva szórakozva keresed meg egy hónap alatt, vagy idehaza egy egész év alatt gyári munkával (sem).

2015. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
barátokal bérelj ki egy lakást és költöz
2015. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Mondd el a szüleidnek,milyen érzések kavarognak benned.Nyilván szeretnek,és megértik,találtok együtt megoldást.Döntsd el,hogy még inkább tanulnál,akár levelezőn,vagy inkább már lakásra gyűjtenél.

Én úgy jártam egyetemre,hogy kollégiumban laktam,magántanítványokat vállaltam,sokat tanultam,hogy minél magasabb legyen az ösztöndíjam,mert nem nagyon tudtak a szüleim támogatni.Kajával mindig jól felpakoltak,arra nem nagyon kellett költenem,bulizós sem voltam,spóroltam.

2015. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi az az összeg, amit most haza adsz?
2015. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Költözés: költözz össze másokkal, így olcsóbb.

Rossz szakmákat választottál, kidobott pénz volt, ha nem jutottál velük előrébb.

Miért kell a fél fizetésedet hazaadni? Azért az elég nagy rész. Szüleid annyira rosszul állnak anyagilag?

Nem leszel vénkisasszony, nyugi, hiszen most is van barátod.

2015. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

"Miért kell a fél fizetésedet hazaadni? Azért az elég nagy rész. Szüleid annyira rosszul állnak anyagilag? "


Az azért nem derült k eddig, hogy mennyi a fizetése - ugyanis lehet, hogy a fele jóformán semmi.

2015. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kèt munkahelyről a fèl fizu az annyi, mint egy egèsz. Bàr ha egyszerre kèt munkahelyed van, szerintem ezek nem egèsz naposak lehetnek. Beszèlj a szūleiddel, hogy ezentùl beleadsz a rezsibe, amit hasznàlsz, a többiből meg eszel, ès eltartod magadat. Akkor majd kiderūl, hogy a pènzed kevès, ès màs munkahely utàn kellene e nèzned. Egy szemèlyre kèt munkahelyről kapott fizetès elèg kell hogy legyen. Màshol, ahol gyerekek vannak, van hogy 4 szemèlyre jut egy fizetès.
2015. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
Beszélj a szüleiddel! Változtass!
2015. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bölcsődében dolgozok gondozóként itt ugye bértábla van...ami ugye minimálbér jóformán. Másik munkahelyem meg hétvégente van meg szabadidőmben. Gondolkoztam már külföldön is, csak hogy egy hàzra összegyûjtsen a pénzt. Az a baj, magyarorszàgon a többség hasonló gondokkal küzd mint én :(
2015. júl. 2. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!