Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy egy családfő...

Hogy lehet hogy egy családfő reggel 7-8-tól este 8-9-ig dolgozik, a családja még is csak vegetál?

Figyelt kérdés
Nem alkoholista, nem szerencsejáték függő, stb...
2015. júl. 2. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem mindegy mennyiért dolgozik, egy call centeres nettó 90 ezerből meghalni sem lehet.
2015. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Simán lehet, hogy csak 8 órára jelentik be, de közben elvárják tőle a túlórát, mert ha nem, akkor mehetsz isten hírével, és nem biztos, hogy olyan végzettsége van, amivel gyorsan el tudna helyezkedni, szóval nem éri meg pattogni, hogy de ez jogellenes...
2015. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én ismerek call centerest, pontosan nem tudom mennyit keres, megközelítőleg annyit amennyit írsz, de 8 órába.
2015. júl. 2. 21:32
 4/15 A kérdező kommentje:
Rosszul fejeztem ki magam. Két munkahelye van. Kora reggel indul eléggé este megy haza. Ebbe benne van az a kis idő amíg az egyik munkahelyéről a másikhoz megy.
2015. júl. 2. 21:36
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Próbáltál már megélni minimálbérből?
2015. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

hiába keres 300e-t ha van 5 gyereke és csak ő dolgozik.

szóval hány embert kell eltartani mennyiből?

2015. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kettőt. A feleség is dolgozik
2015. júl. 2. 21:43
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg ami még lehet:

-hitelük van

-albérletben élnek, ami drága

-van olyan családtag, akinek gyógyszerre van szüksége

-eltartják vmelyik szülő szüleit is, vagy legalábbis szükség van arra, hogy besegítsenek nekik pénzzel (ebbe beletartozhat az ápoló vagy az idősek otthona díja is)

-van olyan munkahelye, ahol teljesítménybéres a cucc, és annyira nem jeleskedik (pl. ilyen telefonon zaklatós dolog - tudom, van ahol van fix bérezés is, de van olyan hely is, ahol nincs)

2015. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Talán le kéne ülniük egyszer,és megnézni,össze írni,mia teljes bevétel,családival,mindennel,stb,és mennyi megy ki fillérre pontoan.Én ezt egyszer írattam a második nejemmel 3 hónapig,mert hisztizett,hogy kevés a pénz. 4 fő aző,és az én fiam,és mi felnőttek. Persze neki nem volt munkahelye,de én nem értettem miért nem elég a pénz amit hazaviszek. Ez kb 10 éve volt. Az első hónap után összeszámoltuk a kiadást,de az utolsó szál cigiig.és bizony kimered a szeme. Nekem napi 2 ezer ftra jött ki,ez 60 ezer ft 1 Hónapra. Neki a lakás rezsivel 40 ezer ft,családnak vásárlással80 ezerft,saját étkezésével,és cigijével 120 ezer ft. És bizony kimeredt a szeme,amikor meglátta a napi apróságok mennyibe vannak.
2015. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsót kiegészítve:

Az is lehet, hogy simán csak rosszul osztják be a pénzüket. Nekünk is van ilyen családtagunk, hónap elején van minden ami szem szájnak ingere, hónap végén meg azon gondolkoznak, hogy vajat vagy parizert vegyenek a kenyérre.

2015. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!