Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltestvérem szeptemberben...

A féltestvérem szeptemberben hozzám fog költözni. A barátom szerint ez nem jó ötlet, nem kéne engednem?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyunk együtt.

A lakást én apukámtól kaptam amikor elkezdtem az egyetemet. Azóta már dolgozok.


Az öcsém most kezdi az egyetemet szintén ebben a városban. Anyuék természetesen fizetnék a költségeit (rezsi, kaja).


A lakás elég nagy, bőven elférünk.


A barátom szerint nem kéne egy ilyen "koloncot" a nyakamba venni minimum 4 évig. Már szó volt összeköltözésről is, de most azzal zsarol, hogy ő addig biztos nem költözik ide amíg az öcsém itt van.


2015. júl. 13. 08:51
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, dehogy add el a lakást! Az lenne a legnagyobb hülyeség.

Találjatok ki valamit.

Én minden felet megértek. Nyilván senki sem úgy képzeli el a közös életét a párjával, hogy még valaki hozzájuk költözik hosszú évekre.

De nyilván ahogy annak idején téged segített a család, most az öcsédnek is segíteni kell valahogy.

Beszéljétek meg. A barátod szerint egyébként mi lenne a megoldás??

2015. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

A barátom szerint az, hogy az öcsém nem költözik ide. Ennyi a megoldás.


Ez az "albérlet-csere" érdekes ötlet..... Adjam ki a lakásomat amit évekig szépítgettem, csinosítgattam, és menjek egy kisebb albérletbe? Ráadásul egy albérletben még kevesebb dologba szólhatna bele a párom mint nálam/nálunk. Azért átgondolom; lehet, hogy csak első hallásra tűnik furcsának.

2015. júl. 13. 10:30
 23/42 anonim ***** válasza:
41%

Ha te kaptál egy lakást mikor az egyetemen kezdtél tanulni akkor öcsédnek is kapnia kellene.

Vagy ha ez nem kivitelezhetö az a minimum hogy oda költözhessen. Szerintem az elég szemétség lenne hogy a pasid miatt neki semmi se járna..

2015. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
30%
A szülők miért nem fizetnek egy albérletet az öcsédnek? Probléma megoldva. Elmehet dolgozni is, és akkor már maga tudja fizetni.
2015. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Én a lakást apukámtól kaptam. Ők elváltak anyukámmal, öcsém anyu új házasságából született. Így a féltestvérem.
2015. júl. 13. 10:33
 26/42 anonim ***** válasza:
35%
Az ne zavarjon benneteket, hogy nem a kérdező ÖCCSÉRŐL, csupán féltestvéréről van szó!
2015. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem pedig természetes, hogy segítesz a testvérednek, főleg, ha a lakás ajándék volt apukádtól.
2015. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
72%
Az én történetem hasonló, bár nem pontosan ilyen, de én ráfaragtam. Írtam is ki róla anno kérdést, mert nagyon bántott, belinkelem: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri-..
2015. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
87%

Ja, azért így már más a helyzet, hogy te apukádtól kaptad, aki az öcsédnek senkije.

Ne add el, ne menj albérletbe semmiképp.

Szerintem az lenne a fair, ha öcséd átmenetileg ott lakhatna nálad, amíg találtok neki egy jó albérletet vagy kolit vagy amíg talál jó lakótársakat. De aztán élje ő is a saját életét, meg te is.

Egy egyetemista életvitele, nem biztos, hogy egyezik két felnőttével, akik már dolgoznak.

2015. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
45%

# 14


Megteremtettem a feltételeket, saját családi házam van, tehermentesen. Feleségem költözött ide és sosem dörgöltem az orra alá, hogy a ház az enyém. A ház a MIÉNK. De ez akkor is baromság, hogy én kaptam lakást apámtól és anyám második házasságából a féltestvérem nálam héderezzen évekig. A szülei fizessenek neki albérletet és 'mystery solved'.

2015. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!