Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltestvérem szeptemberben...

A féltestvérem szeptemberben hozzám fog költözni. A barátom szerint ez nem jó ötlet, nem kéne engednem?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve vagyunk együtt.

A lakást én apukámtól kaptam amikor elkezdtem az egyetemet. Azóta már dolgozok.


Az öcsém most kezdi az egyetemet szintén ebben a városban. Anyuék természetesen fizetnék a költségeit (rezsi, kaja).


A lakás elég nagy, bőven elférünk.


A barátom szerint nem kéne egy ilyen "koloncot" a nyakamba venni minimum 4 évig. Már szó volt összeköltözésről is, de most azzal zsarol, hogy ő addig biztos nem költözik ide amíg az öcsém itt van.


2015. júl. 13. 08:51
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
43%

Baratodal"még nem vagytok"eg par...de szerintem nem is lesztek mivel csak 1eve vagytok együtt es a sajat "feltestvered"oda koltozesebe bele szol,megszabja holott semmi koze a házhoz! Feltestver...mindegy hogy anyai vagy apai ágon de akkor is a "szülő"gyermeke.

Ha annyira zavarja a barátodat akkor ne a keszbe költözöm hanem bereljen neked alberletett amit ketten fizetek es problema megoldva.ha oda költözne abba is beleszól a ki lehet oda latogatoba is ki nem.gondolom ugy kebzelte el az a "mi házunk"mintha o tett volna le valamit az asztalra azert hogy a haz a tied is legyen.

Szerintem a szuleidnek sem tetszene mivel mar gondolom átlátnak az ilyen gondolkozasban mint a barátodnak van,es szerintem nem is kedvelnek ezek utan.

O nem a férjed a haz sem kozos epp ezert ne szóljon mar bele hogy a testvéred oda költözhet e vagy sem!


Eléggé egy önző. Birtoklási vagy lehet a baratodban!amit o azzal magyaráz hogy szeret.akit szeretünk annak nen szabalyozuk az életet,o pedig uralkodni akar rajtad.


Eleve ez a "zsarolgatas"milyen dolog mar? Ugy van vele lehet tudja higy nagyon szereted es ezt kihasználja mondván ugyis neki lesz igaza te beadod a derekadat ea o oda költözik a tesod nem!ezt meg ne enged kerlek!

2015. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egyenlőre az a legszimpatikusabb hogy ide költözik egy időre, mondjuk max jövő májusig, addig találhat barátokat, olyanokat akikkel ki tud venni egy albérletet.


Bár nem "teljesen" a testvérem, de együtt nőttünk fel, sosem gondoltam hogy kevesebbet ér mintha ugyanaz lenne az apánk. Anyukám új férje nagyon jó ember, ő sem tett köztünk soha különbséget. Minden érzelmi támogatást megkaptam tőle és az anyukámtól. Ezzel igazából nekik segítek.

Az apám egy "kalandor", alig találkoztam vele. Kamaszkoromban támadtak fel az apai érzelmei, de leginkább pénzzel tudja kifejezni ezeket.


És nem vagyok naiv, tudom hogy az öcsém megváltozhat az egyetem, az új élet, ismerősök hatására. Nem lesz ide bejelentve, ha nagyon eldurvul a helyzet, ki tudom majd tenni.

2015. júl. 13. 11:04
 33/42 anonim ***** válasza:
36%
Én is azt tanácsolnám, hogy "fogadd be", és ahogy beilleszkedik az egyetemen, találni fog magának haverokat, és valószínűleg ő maga fog különköltözni. Útnak indítod szeptemberben, aztán saját lábra áll.
2015. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
41%
Barátod a saját kényelmet helyezi előtérbe, nem azt, hogy neked mi lenne a legjobb. Most tényleg azért ne segíts az öcséden, hogy a barátod kényelmesen tudjon alsónadrágban mászkálni az egész házban? Egyébként nagyon látszik a pasi gondolkodásmódján, hogy egyke.
2015. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Mostohaapuci véleménye mérvadó, ugyanis ő nevelt fel, ő szurkolt a versenyeimen, ő ült a kórházi ágyamnál, ő gratulált ha valamit sikerült elérnem. Van, akinek ez semmit nem jelent. Nekem igen.

Attól, hogy nem tud lakást venni a fiának, semmivel nem lesz kevésbé jó ember mint az apám.


Itt van egy 60nm-es, 3 szobás lakás, mégis mindenkinek az a normális hogy az öcsém, akivel felnőttem, akivel jó a kapcsolatom idegenekkel költözik össze jóval drágábban?

2015. júl. 13. 14:15
 36/42 anonim ***** válasza:
31%
Véleményeket, tanácsokat kértél, meg is kaptad. Ettől függetlenül azt csinálsz, amit akarsz. Te dógod. Nekünk nyóc.
2015. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
94%

Pasid szepen kuhasznal de megérdemled van kit !!


Kérdezed adjam el a házat? Hat ha ilyen hulye vag.


Irod év végén kotozne oda a barátod,de. Ugy hogy melletef fizeti "anyuka hazanak a hitelet" de megzsarol hogy az öcséd oda ne költözon a te saját hazadban "1 év " egyutt járás itan"

2015. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Költőnő? ***** válasza:
69%
azért a pasid egy szál csupasz pitsával egy év után ne szabályozza már le, h NÁLAD ki lakjon...
2015. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
65%

...De akkor mi lenne a megoldás? Adjam el a lakást és költözzünk közös albérletbe?...

Na eddig olvasam! A legnagyobb hülyeség a mai világban, megszabadulni a saját lakástól és albérletbe menni!!!

Ezt soha senkiért ne tedd! A barátodnak nincs joga beleszólni, hogy a te lakásodba ki költözik be. Ha elfértek, miért ne mehetne oda a tesód? Kicsit önző a barátod, nem gondolod? Az, hogy ő már egy szekrénybe becuccolt, meg ott vannak a játékai, meg hogy felújításnál kikérted a véleményed, nem jogosítja fel arra hogy ebbe beleszóljon.

Én a helyedben azt is elfelejteném, hogy a lakást kiadni albérletbe és elköltözni egy másikba albérlőként, szintén elfelejteném. Van saját lakásod, minek mennél máshova?

A barátod ha ennyire nem bír alkalmazkodni, vegyen magának saját lakást és költöztessen téged oda, akkor csak ketten lesztek.

2015. júl. 14. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de nem értem, ezen mi olyan marha nagy dilemma. Ha jóban vagytok az öcséddel, természetesen engedd oda. A pasiddal később is össze tudtok költözni, egy év után marhára van időtök szerintem. A család az első. Viszont semmi sem végleges, bármikor meg lehet mondani, hogy a lófsznak is van vége, tesód keressen magának albit, ennyi. De ha már a kezdetek kezdetén azt mondod, hogy bocsi, ide nem jön a saját tesóm (mindegy, hogy fél vagy édes), mert a pasim, akivel csak nemrég kezdtem el, már most dirigál, pedig még be se tette a lábát a lakásodba... Megértem, ha 4 évet nem szeretne együtt lakni az öcséddel, de amíg még nem költözik át a barátod, addig simán jöjjön a tesó. Aztán majd kialakul minden.
2015. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!