Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bár mindenh...

Miért van az, hogy bár mindenhol az egészséges életmódot meg táplálkozást hirdetik, de a boltokban, pékségekben alig lehet ilyen termékekkel találkozni?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, hogy ne együnk annyi cukrot, szénhidrátot, de úgy kell vadászni azokat a termékeket, amiben nincs.

Együnk teljes kiőrlésű és barnább kenyereket, de állok a Tesco-ban a pékáruknál és gyakorlatilag egy-két elszáradt bucin kívül nem találok ilyet, csak az előre csomagolnál vagy méregdrágán.

Pékségben van mondjuk 2-3 féle ilyen kenyér, meg max egy kifli vagy zsömle, de fehérből meg félbarnából van 20-féle. Az ízesített, pizzás, sajtos, stb termékekről ne is beszéljünk. Miért nem lehet mondjuke gy teljes kiőrlésű pizzás csigát csinálni? Vagy egy sonkás pizzaszeletet?

Drágább lenne előállítani? Nem hiszem, maga a liszt nem drágább, akkor miért nincs ilyen?

Tudom, főleg Lidl-Aldi vonalon vannak light tejtermékek, felvágottak, de egy CBA-ban, Tesco-ban már arányaiban sokkal kevesebb, ha pedig mondjuk falun vagy kisvárosban vásárolnál, akkor alig van esélyed.

Csak én érzem ezt ellentmondásosnak? Folyamatosan halljuk, hogy milyen fontos, közben a szeméttel vagyunk elárasztva!

Meg lehet oldani, én is megoldom, de akiben nincs annyi, hogy utána menjen, vagy olyanok a körülményei, annak sokkal nehezebb!!



2015. júl. 13. 11:14
1 2 3
 1/21 schocko ***** válasza:
15%
Amiket árulnak azok a jók és ehetőek, az egészségesnek mondottak pedig íztelenek és csak nőknek valók...
2015. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Már mennyiben gondolod, hogy mondjuk egy ülőmunkát végző embernek hasznos, ha olyan joghurtot eszik, amiben rengeteg cukor van? Vagy olyan főzeléket eszik, aminek a fele liszt, a feltét meg úszik a zsírban?

Láttam a saját családom táplálkozását és életmódját és láttam a páromét is, akik nem érték meg a 60 éves kort sem.

Köszönöm, én jól elvagyok ezekkel a termékekkel, zöldségekkel, stb.

2015. júl. 13. 11:41
 3/21 anonim ***** válasza:

Nyilván a kereslet és egyéb üzleti okok határozzák meg azt, hogy miket találsz a boltokban és pékségekben...

Bizony, lehetne jobb, de ha egészségesebben akarsz enni, azt megteheted, max. kicsit több munkával. Elég könnyű elkerülni a cukrot, a szénhidrátdús ételeket, a glutént, a szűk értelemben vett, káros ízfokozót... Én már csak alapanyagokat veszek. Ha nem segít az élelmiszeripar a kész cuccaival, akkor kihagyom, mit lehet tenni? De elég kényelmes is nekem így. De persze szeretném, ha másoknak lehetőségük lenne jobb termékeket megragadni, ha éhesek...


A light cuccokat speciel nem tartom fontosnak, jónak, a magam részéről nagy ívben kerülöm őket, de biztos van, akinek valamiért hasznos, pl. soványabb fehérjeforrásra van szüksége. Én inkább normális ételeket eszem, amik finomak.

2015. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A boltokban azt kapni, amire igény van. Ne nagyon vonj le messzemenő következtetéseket a saját igényeidből.


#1 - Ez így szerintem nem feltétlenül igaz. Én például az Aldiban a helyben sütött péksüteményeknél találtam egy nagyon finom félkilós barna kenyeret. Kívülről nem tűnik valami vonzónak, ezt aláírom, de olyan igazi jó tömör kenyér, nagyon jó az íze, nem levegő a fele és nem szárad ki vagy penészedik meg egy nap alatt.

2015. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Azért mert semmi baj a nem teljes kiőrlésű péksütivel, csak nem kell belőle sokat enni. Sőt, ha valaki csak teljes kiőrlésűt eszik, az még rossz is, mert nagyon megterheli a beleket.

Hiába eszel teljes kiőrlésű csigát, az attól még péksüti és nem zöldség. Szóval így nem ehetsz sok péksütit. Ha meg nem eszel sokat, akkor simán belefér a normális.


Light termékek nem egészségesek!!!! Kevesebb bennük a zsír, de a kalória vagy a szénhidrát nem! Semmi értelmük!


Felvágott úgy ahogy van nem egészséges! Ne edd!


Nincs ellentmondás. Csak nem kell minden hülye marketing fogást elhinni.

2015. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

"Felvágott úgy ahogy van nem egészséges! Ne edd!"

Azért ne essünk túlzásokba, Aldiban veszek 96% hústartalmú felvágottat, nem hiszem hogy káros lenne.


Amúgy a kérdésre válaszolva, leírták már felettem: amire van igény, abból lesz mindig több. Sajnos az egészséges életre nem nagyon van igény.

2015. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Mi lehet 96%-os? Az szerintem nem felvágott, hanem valamilyen sonka (mármint nem gépsonka, hanem igazi). Vagy igazi hús, párolt, szeletelt formában.

Ezek nem a klasszikus felvágottak. Mert azoknak a kb. 40%-a víz :)

2015. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A színhús 60-70 százaléka víz, ez nem mércéje semminek. Igazából a legtöbb dolognak, amit eszünk, elég jelentős a víztartalma.
2015. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

De felvágottaknál nem a hús víztartalmát adják meg.

Vizet tesznek a sok aprólékhoz meg mű valamihez és ezt kötik meg szintén mindenféle mű anyaggal. Azt hiszem, az az emulgeálószer.

Egy ismerősöm dolgozott olyan helyen, ahol ezeket gyártották. Ő azóta nem eszik felvágottat. Csak házi szalámikat, kolbászt. Nekem ez elég meggyőző volt :)

2015. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Valóban jól írták előttem is, az van a polcokon amire igény van, de ez ugyanakkor kettős játék, arra van igény ami a polcon van. De szerintem az is fontos szempont, hogy ezek az egészségesebb élelmiszerek általában véve drágábbak egészségtelenebb társaiknál, és a legtöbb embernél az ár bizony elég fajsúlyos tényező az élelmiszer vásárlásnál. ALDI-LIDL jó, de ha időd engedi nézz be majd egy-két közepes vagy nagyobb CBA-ba, mert már sokféle egészséges(ebb) élelmiszer van a polcaikon, de ez elhelyezkedéstől és mérettől függően változhat.
2015. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!