Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam anyuéknek, hogy...

Megmondjam anyuéknek, hogy nem akarok tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Már legalább 2 és fél éve tervezzük a továbbtanulást. De én időközben meggondoltam magam. Már nem szeretnék tanulni többet. Nekem már ez a liceumi anyagmennyiség is sok, túl sokat kell tanulni. Hogy mondjam el, hogy nem akarok többet tanulni a liceum befejezése után? Segitsetek kérlek...
2010. márc. 5. 15:34
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%

liceum? az középsuli akar lenni?

hány éves vagy?

mit akarsz csinálni tanulás helyett?

2010. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%
És mit csinálnál tanulás helyett? Van valami szakmád, vagy biztos álláshelyed? Manapság egy sima érettségivel semmire nem mész nyelvtudás és szakma nélkül Erdélyben sem.
2010. márc. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
88%
Mi az a liceum,kifejtened bovebben?Mert senki sem erti...
2010. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
33%

Igen meg kell mondanod

"Anya, apa én ostoba szeretnék maradni és kapálásból szeretnék megélni amit a bolti eladóként végzett munkám jövedelme fog kiegészíteni"

2010. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%

A líceum (régebben lyceum) egy középfokú tanintézmény, lényegében a mai gimnáziumnak felel meg.


nehéz ám kiguglizni...

2010. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
90%

A líceum (régebben lyceum) egy középfokú tanintézmény, lényegében a mai gimnáziumnak felel meg. Líceumra példa a mai Magyarországon a Sopronban 1557-ben alapított Líceum, jelenlegi hivatalos nevén Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium (Líceum) és Kollégium .



És hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem mondd meg neki, hogy nem tudod, mi az ami érdekel. Ez egy jó kiindulási pont. Ha nagyon ellenkezik, akkor vedd fontolóra mégis, hogy valami tanulsz, ha nem is egyetemen.

De le is írhatod, mit válaszolt és akkor összehozunk valami választ rá, meg érveket a te álláspontod mellett.

2010. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképpen készülj fel arra, hogy rákérdeznek: mit tervezel helyette? Mert ugye tervezel helyette valamit, és nem lógni akarsz?

Nos, legyen kigondolt terved, esetleg tanfolyamokról, vagy szakmáról, és nem ártana pénzügyi szempontból is átgondolni. Erre azért van szükség, hogy megértsék, nem megúszni és lógni akarsz, csak szimplán mást tervezel.

Nem árt, ha tisztában vagy azzal is, ha nem tanulsz tovább, akkor esetleg hamarabb leveszik rólad a kezüket, és jogosan elvárhatják, hogy önállósodj. Mielőtt közlöd velük a szándékod, gondold át, hogyan tudnád ezt megoldani, illetve pontosan milyen céljaid vannak a tanulás helyett.

Ha ezt nem látják a szüleid, akkor jogosan mondhatják, hogy el fogod szúrni az életed, és nem mennek majd bele.

2010. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem gondold ezt még át. Hidd el, addig a jó, amíg tanulhatsz.. főleg, ha a szüleid támogatnak is. :)
2010. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mit kezdenék az életemmel...De azt tudom, hogy anygilag a szüleim nem állnak úgy, hogy támogatni tudnának a továbbtanulásban. Nem akarom, hogy miattam nélkülözzenek. Igen, a liceum a 9-12-es osztályokat jelenti nálunk, Romániában. Bocsi, nem tudtam, hogy nálatok nem igy használják.
2010. márc. 5. 16:02
 10/48 anonim ***** válasza:
81%

15:55 vagyok

Akkor várj ezzel. Jobban járnál, ha tanulnél, hiszen képzettebb lennél, jobb állást kapnál... És egy tanulót könnyebb támogatni, mint egy olyan gyereket, aki "nem tudja, mihez kezdjen az életével", és esetleg otthon fog ülni...

Gondold ezt át, mert borzasztóan megbánhatod még ezt a döntést. Ha nincs semmilyen egyéb terved, valami vágyott szakma, vagy valami, akkor könnyen a ló másik oldalán találhatod magad...

Nem csak neked lesz rossz, hanem szegény szüleidnek is.

Talán mégis erőt kellene venned magadon, és tanulni, legalább addig, amíg nem kristélyosodik ki valami előtted a jövőbeli terveidet illetően... Mert ez így hazárdírozás...

2010. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!