Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhességem miatt táppénzen...

Terhességem miatt táppénzen vagyok, amiért a családom elítél. Hogyan kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Anyósomon és apukámon nem vagyok meglepődve, tőlük erre számítottam.


De a többiek... jönnek azzal, hogy a terhesség nem betegség, hogy bezzeg xy a munkahelyéről ment szülni, 50 éve nem volt ennyi táppénzes kismama mégis egészségesebb gyerekeket szültek stb.


Már ott tartok, hogy senkit nem látok itthon szívesen, mert előbb-utóbb úgyis ide lyukadunk ki :-(


Tudtok valamit tanácsolni?


2015. júl. 22. 17:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%

A legfontosabb kérdés, amit nem írtál le.

Van ok arra, hogy táppénzen vagy? Ne érts félre, nem kötekedni akarok, de a kérdés megítélésében ez egy fontos szempont.

2015. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Igazad van, bocsánat: igen, sajnos van orvosi oka a táppénznek (azért nem írtam, mert úgy gondoltam hogy ez evidens).
2015. júl. 22. 17:55
 3/34 anonim ***** válasza:
60%

Ha úgy vagy táppénzen, hogy amúgy kutya bajod sincs, "csak" terhes vagy, akkor én is megértem, hogy így beszélnek.


Sok anyuka van úgy, hogy most ő terhes lett, akkor körülötte forog a világ és még a széltől is óvja magát.


Ezzel nem azt mondom, hogy te is ilyen vagy, de ezt a részét nem tudjuk.

2015. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi, nem láttam a válaszodat :D


Ebben az esetben...ők tudnak róla, hogy beteg vagy?

2015. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
Veszélyeztetett terhesként logikus, hogy táppénzen vagy. Anyósodéknak abban igaza van,hogy ha nincs semmi gond akkor nyugodtan mehetnék dolgozni. Ezt így látatlanban nem tudjuk megítélni.
2015. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

Ne vedd fel ezeket. Elég szemét dolog tőlük, hogy ezzel jönnek, ez legyen a te problémád, ne az övék. Mindenki másképp viseli a terhességet, ugyanakkor pl. a mi munkahelyünkön azonnal mennek táppénzre a kismamák, mert ártalmas lehet a magzatra amivel dolgoznak.

Úgyhogy még ha érzékenyen is érint, amit mondanak, tojd le. Ez csak a te és a párod dolga.

2015. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%
Igen, szard le nagy ívben! Én a 8.héttől tàppénzen voltam. És végig feküdtem a kövi 33 hetet (egy héttel túlhordtam). Mivel már volt egy vetélésem veszélyeztetett voltam. Szartam mindenki véleményére, a gyerekem élete volt a tét. 24 hetes voltam mikor elhagyott az apja. Kínkeservesen de túléltem azt is. Most 8 hónapos és alig hagyja, hogy megírjam. Megérte a 8 hónap szobafogság.
2015. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Persze, tudják: volt egy vetélésem, most is sokat görcsöltem, véreztem, 3 hetet kórházban voltam az első trimeszterben.
2015. júl. 22. 18:02
 9/34 anonim ***** válasza:
90%
Akkor meg mit pofàznak bele????
2015. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%
ne foglalkozz velük. szerintem érthető, hogy most a legfontosabb, hogy ez a baba megmaradjon, ne legyen bajotok. ha ennyi empátia nincs bennük, akkor nem kell velük foglalkozni.senki nem szereti a bezzeg embereket.
2015. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!