Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyed-en vagyok, újra babát...

Emmatibi kérdése:

Gyed-en vagyok, újra babát várok. Most akkor Gyed mellett lehetséges az, hogy mintha visszamennék dolgozni: kiveszem a szabadságomat, majd táppénzen leszek a terhességem miatt, és emellett kapom a Gyedet a nagyobbik gyerkőc 2 éves koráig?

Figyelt kérdés
Olvasgattam erről, de ez nem teljesen tiszta, a munkáltatómat meg nem értem el telefonon, gondoltam itt hátha tud valaki segiteni :) Köszönöm előre is!
2015. febr. 25. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
sajnos igen.
2015. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Igen, lehetséges, pont így, ahogy leírtad.
2015. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Miért sajnos?
2015. febr. 25. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért sajnos, mert már kapsz egy ellátást, és nem dolgozol, ami helyett kellene a keresetpótló ellátás.

És az ilyen esetek többségében nem is veszélyeztetett a kismama...

2015. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Ja, de persze megértem, hogy ha a törvény lehetőséget ad rá, akkor kihasználod.
2015. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van rá lehetőséged, megteszed.

de munkáltató oldaláról... kifizeti a szabikat, járulékkal, és a kismama egy szalmaszálat nem tesz keresztbe a cég érdekében. ezt követően hónapokig fizeti a táppénz egyharmadát...

Én könyvelő vagyok, és látom, mióta bejött a gyed extra, mennyire megnőttek az ilyen "felesleges" kifizetéseik a munkáltatóknak :(

2015. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze , ez is igaz, de ha egyszer ez a törvény...sajnos sok az igazságtalanság, de nem élni a lehetőségekkel pedig hülyeség!
2015. febr. 26. 08:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek :)
2015. febr. 26. 08:40
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Segitők! :)


Ebben a hónapban kellett volna megkapnom a dupla ellátást, de én csak a szokásos összeget kaptam a számlámra tegnap, gondoltam majd ma megjön a másik fele. De nem jött... Bizonytalan vagyok, hogy lehet, hogy mégsem vagyok jogosilt erre a gyed és fizetés egyszerre dologra? Nem lehet, hogy az az akadály, hogy a lányom 2013májusában született, és ránk ez igy nem vonatkozik? A munkáltatóm engedélyezte a Gyed melletti szabadság kivételét, csak akkor nem értem, hogy miért nem érkezett meg a pénz? Lehet, hogy még a jövő héten fog? (sajnos nem tudom megmondani,hogy amit a szamlámra tegnap kaptam, az a gyed, vagy a fizum lehet, mert szerintem kb. ugyanannyi lehet megközelitőleg, sejnos sms-t nem kapok róla telefonszámváltás miatt) :( Kicsit el vagyok kenődve, kérlek segitsetek, ha tudtok! Annyira biztam ebben a dologban... Előre is köszi!

2015. ápr. 3. 15:51
 10/11 anonim válasza:
Menj el dolgozni! Nem fog megártani! Ne az adófizetők pénzre szülj!
2015. nov. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!