Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhességem miatt táppénzen...

Terhességem miatt táppénzen vagyok, amiért a családom elítél. Hogyan kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Anyósomon és apukámon nem vagyok meglepődve, tőlük erre számítottam.


De a többiek... jönnek azzal, hogy a terhesség nem betegség, hogy bezzeg xy a munkahelyéről ment szülni, 50 éve nem volt ennyi táppénzes kismama mégis egészségesebb gyerekeket szültek stb.


Már ott tartok, hogy senkit nem látok itthon szívesen, mert előbb-utóbb úgyis ide lyukadunk ki :-(


Tudtok valamit tanácsolni?


2015. júl. 22. 17:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
95%
Nyugi ezeket ne vedd fel. Pihenj sokat,hogy minden rendben legyen veletek. En epilepszias kismama vagyok (a terhesseg alatt jott ki) es anyumekon es a ferjemen kivul tulzas sokat pihennem es kimelnem magam. Mellette itt a 2 evesunk de a ferjem sokat segit. Pedig orvosi papirjaim vannak rola. A lenyeg,hogy amig nem lattak a rohamomat (anyosomek) ami amugy a korhazban is kijott 1-szer azt hittek lusta vagyok. Azota vesznek komolyan. Pihenj es boldog babavarast :) (bocsi a hibakert telefonrol irok)
2015. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
93%

Ne menj vissza dolgozni, maradj otthon és pihenj sokat!

A többiekkel ne foglalkozz, szomorú hogy ilyen emberek vesznek körül, és ráadásul a családod....

Hány hónapos vagy most?:)

2015. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
95%

Hát én biztos nagyon csúnyán beszólnék, hogy ne ugassanak bele az életembe. Sajnos sokan irigyek, inkább néznék végig, hogy elvetélj, de nehogy otthon maradj pár hétre.

Szomoru nagyon, hogy ilyen emberek vannak. :(Kitartás neked és ne hagyd magad ;)

2015. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Akkor ha van ok a táppénzre, akkor természetesen indokolt és senkinek semmi beleszólása nincs. Első a gyerek és a te egészséged, a többivel meg ne foglalkozz.
2015. júl. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Tojd le őket. Persze ez nem olyan egyszerű, tudom. Sajnos én az a típus vagyok, aki az ilyen sötét embereknek legszívesebben valami oltári bunkósággal válaszol, hogy észbe kapjanak... és (sajnos) a módszer működik. Na nem úgy, hogy elküldöm őket az anyjukba, hanem ha megint felhozzák a témát, akkor mondjuk faarccal helyeselnék, hogy mennyire igazuk van, anyám is a munkahelyén szült meg engem műszak vége előtt fél órával, mert pont nem tudta félbehagyni, amit csinált. Kár, hogy pont fejre estem, azért lettem ilyen hitvány.

Vagy csak rávágnám, hogy "Igen, imádom, hogy körbeugrálnak, a gumit is csak azért szúrtam ki, hogy 9 hónapig semmit ne kelljen csinálnom, a gyereket meg majd örökbe adom."

2015. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"bezzeg xy a munkahelyéről ment szülni,"


Birom az ilyen legendákat! :-)

Meg hogy a nők régen a szántóföldön is megszültek... Ja, utána meg két hónapig nyomták az ágyat.

Egy-két nőnek meg napi 5-6 liter teje szokott lenni. :-)


Ennek a férfi változata a "kettesével hordtam a cementes zsákot" dolog.


NE foglalkozz ilyenekkel! :-)

2015. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Ne is tartsd a kapcsolatot azokkal akik csak beszólogatni tudnak. Ezektől a kéretlen tanácsoktól és okoskodásoktól csak felidegesíted magad, az pedig nem tesz jót sem neked sem a kisbabának.

Különben csak egyszer kell leordítani a fejüket és elküldeni őket az anyjuk kínjába, utána már tudják hol a helyük.

2015. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
sajnos ez borítékolható ilyen esetben, mert sok nő lustaságból kiíratja magát, miattuk aztán annak se hisznek, aki tényleg veszélyeztetett. ne foglalkozz velük.
2015. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen korlátolt emberekkel nem lehet semmit kezdeni, kedves Kérdező. :/ Nyilván azt hiszik hogy lustaságból vagy táppénzen, pedig ha veszélyeztetett terhes vagy (márpedig leírtad, hogy egészségi okok miatt vagy táppénzen), meg kéne érteniük. Próbáld minimalizálni velük a kapcsolatot a gyerek megszületéséig, ha pedig mégis előhozakodnak a lustaság témájával, mutasd meg nekik a nőgyógyász által adott papírt, hátha abból értenek. Megértelek amúgy, egy barátnőm szintén veszélyeztetett terhes, és az anyósa ugyanígy viselkedik. :/
2015. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A férjem eléggé kiakadt tegnap, pont a húga volt a "soros" megmondóember. Kidobta itthonról, ma pedig felhívta az anyját és az enyémet hogy aki még egyszer ezt a témát felhozza, az nem jöhet hozzánk és nem látja a babát. És ezt legyenek kedvesek az egész családban "elpletykálni".


Tudom, hogy sokan kiíratják magukat ok nélkül a pozitív teszt napján. Idegenek véleménye emiatt nem is érdekel. De a családom.... :-(

2015. júl. 23. 18:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!