Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osztrák férj, magyar feleség....

Osztrák férj, magyar feleség. Hol jobb együtt élni, családot alapítani, Ausztriában vagy Magyaro-on? Mik a tapasztalatok, akiknek osztrák férje van?

Figyelt kérdés

Mindketten a határhoz közeli falvakból származunk, tehát ha bármelyik országban a határhoz közel, az átjárás egyszerű a másik oldalra.

A feleség (én) tudok németül középfokon, de a tájnyelvet nem ismerem. A férj magyarul úgy-ahogy megérteti magát, de szerintem Magyaro-on sokan beszélnek németül, ahol és amennyire fontos lehet. Munka szempontjából nekem a határ mellett magyarként Ausztriában kevesebb a lehetőségem szerintem (sokan átjárnak), mint neki Magyaro-on, de mivel Ausztriában jobbak a fizetések, Magyaro-ról is tudna Ausztriába dolgozni járni.


2010. márc. 7. 14:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 60 %-os, ugyan nem sokat adok a százalékokra, de esetedben úgy látom nem véletlenül jött össze. Gondolom te otthon ülsz, nem lépsz sehova, sajnálod magad, és utálsz mindenkit, aki nem csak szeretne dolgokat, hanem tesz is érte. Nem kell ilyenkor hozzászólni. Ez az oldal azért van, hogy segítsünk tanácsokkal, akin tudunk. Amit teszel, az nem segítség, hanem inkább irigység.
2010. márc. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
35%

"Kedves 60 %-os, ugyan nem sokat adok a százalékokra, de esetedben úgy látom nem véletlenül jött össze. Gondolom te otthon ülsz, nem lépsz sehova, sajnálod magad, és utálsz mindenkit, aki nem csak szeretne dolgokat, hanem tesz is érte."


Nagyon mellélőtél.


1. Nekem nincsenek nagy igényeim a pénz tekintetében. Legyen meg a havi 80 ezer az tökéletes.


2. Nekem nem kell sehova elvándorolni, hogy boldogulni tudjak. Ne magadból indulj ki, világpolgárkám.

2010. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
19:00 - Havi 80? Hm, én 500Ft-tal kevesebbet kapok, de nem tudnék belőle segítség nélkül megélni, pedig nem költök extrákra, nem iszok, nem dohányzok, nem hordok aranyakat vagy drága ruhát, te hol tudsz megélni ennyiből?
2010. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp Ausztria!!!!
2010. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 60 %-os nem lőttem én egyáltalán mellé, ha te havi 80 eFt-ból megélsz, akkor pont hogy otthon ülsz, nem kezdesz az égvilágon semmit az életeddel, egy lusta ember vagy, összeszeded azt a kis pénzt, aztán valószínű este TV-zgetsz egy pirítós mellett. Nem kárhoztatlak érte, szíved joga. Csak azt nem értem miért szúrja a szemed, ha valaki többet szeretne az élettől. Pld. akinek gyerekei vannak, az a te életmódodat nem engedheti meg magának, hanem lépni próbál hogy éhen ne haljon... de ezt neked úgyis hiába magyarázom. Üdv: a világpolgár
2010. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
32%
Igen, és szeretem a pirítóst. Nekem nincsenek olyan igényeim, hogy megfeleljek a hozzád hasonló, magáról túl sokat képzelő, anyagias és felszínes értékrendet képviselő emberkéknek. Kicsit sajnálak.
2010. márc. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
18:44 - Komolyan kérdeztem, te hol tudsz ennyiből megélni? A szüleim 21 évig törlesztették a lakást, ahol öcsémmel felnőttünk, és csak a rezsi magasabb, mint a te fizetésed. Sajnos ez zömében amiatt van, mert a nem fizető lakók ellen nem eljárást indít a közös képviselő, hanem a többi lakóval fizetteti ki, ez nem jó, csak bizonyítékunk nincs, amit egy eljárás során elhinnének, nekünk viszont pénzünk nincs egy gazdaságosabb lakásba átköltözni.
2010. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
37%
Az életvitelem nem jár sok pénzel. Pl: kifőzök egy adag tésztát és azt eszem egy hétig, mindenféle nélkül, csak úgy magában. Nem járok minden hétvégén szórakozni, kevés vízet használok stb.
2010. márc. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak 2 l-lel írandó kedves 60 %. Ez immár utolsó levélírásom neked, mert nem töltöm tovább veled az időm, ha neked az felszínes gondolkodás és értékek képviselése, hogy a gyermekemnek jobb jövőt akarok a pirítósnál, az egy helyben ülésnél és a kifőtt tésztánál, akkor én valóban felszínes vagyok. További boldog otthonüléseket kívánok!
2010. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
06:16 - Tényleg áruld el, hogy HOL lehet ennyiből megélni? Leírtam, hogy nálunk csak a rezsi (kaja, szórakozás és öltözködés nélkül) kerül többe, mint a te fizetésed.
2010. márc. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!