Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osztrák férj, magyar feleség....

Osztrák férj, magyar feleség. Hol jobb együtt élni, családot alapítani, Ausztriában vagy Magyaro-on? Mik a tapasztalatok, akiknek osztrák férje van?

Figyelt kérdés

Mindketten a határhoz közeli falvakból származunk, tehát ha bármelyik országban a határhoz közel, az átjárás egyszerű a másik oldalra.

A feleség (én) tudok németül középfokon, de a tájnyelvet nem ismerem. A férj magyarul úgy-ahogy megérteti magát, de szerintem Magyaro-on sokan beszélnek németül, ahol és amennyire fontos lehet. Munka szempontjából nekem a határ mellett magyarként Ausztriában kevesebb a lehetőségem szerintem (sokan átjárnak), mint neki Magyaro-on, de mivel Ausztriában jobbak a fizetések, Magyaro-ról is tudna Ausztriába dolgozni járni.


2010. márc. 7. 14:54
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Látom, százalékokról, világpolgárokról meg sok mindenről esett még szó. :) Mindenkinek a neki legjobbat kívánom!


Van még egy ok, amit nem szeretnék részletezni, a lényeg, hogyha minden így maradna, akkor kb. 40 éves korunkig előreláthatóan nem tudnánk Ausztriába egy városba költözni, ahol jobbak a lehetőségek. (Ha változik, akkor egyértelműen Ausztria mellett döntenék!) Kérem, az okot ne kérdezzétek, nem szeretném, ha erről kellene magyarázkodnom. Ezért a kérdés: határmenti osztrák falu vagy magyar oldalon akár város/falu is?


Ami magyar mellett szól: Ha a férjed Ausztriában dolgozik (akkor is, ha magyar!), igényelheted az osztrák gyest. Magyarból Ausztriába át lehet járni dolgozni, de fordítva nem kifizetődő, ha pl. a határ mellett nincs munkád. 5 évig nem tudtam hivatalosan elhelyezkedni Ausztriában (csak 80 km-re Bécsben), míg Magyarban szerintem több volt munkahelyemre is tárt karokkal várnának, többek között a nyelvtudás miatt. Az érintett faluban egyébként az egyetlen alkalmazotti állás, ahol én dolgoztam egy ideig feketén (mert nem volt hajlandó bejelenteni), azaz kb. 700 lakosra 1 állás.

Ausztriában nem fogadják el egyik végzettségemet sem, a határmenti falvakban meg a középfokú nyelvtudás kb nulla, ha a tájnyelvet nem ismered. A tájnyelv elsajátításában a környezetedre vagy utalva, könyvből nem elsajátítható, vagyis ha nem "fordítanak" semmit, akkor akárnmilyen IQ-bajnok is vagy, nagyon hosszú időbe tellik. (56-os menekültek élnek, akik nem értenek még most sem mindent.) Ha végképp nincs munkád, akkor Magyarban tudsz indítani egy vállalkozást, míg Ausztriában ez nehézségekbe ütközne a tájnyelv hiánya miatt, utána is a hatóságokkal kapcsolat, alkalmazottakkal kapcsolattartás miatt ez összehasonlíthatatlanul egyszerűbb anyanyelven.

Ezért írtam, hogy akik hasonló szituban vannak, és megköszönöm, ha ez kiderülne az ezt követő válaszokból.

2010. márc. 10. 13:27
 32/34 A kérdező kommentje:

Akik hasonló szituban vannak, hogy látják ezt?

Az első válaszolót pl. ha megkérdezhetem, miért Magyaro mellett döntött?

2010. márc. 10. 13:28
 33/34 anonim válasza:
Sziasztok, most olvasom a kerdesedet, 1 ev utan...talan megkapod a valaszomat most is. A helyzeted hasonlo mint az enyem, es en is nagy dilemmaban vagyok. Nalunk van 2 kisgyerek is, igy sokkal nagyobb problema a "külföld" kerdes. Kivancsi lennek, hogy azota hogy döntöttetek? Mo-gon eltek, vagy Ausztriaban? Es milyen tapasztalataid lettek??? Kerlek irj nekem privat Mailt, szeretnem ha tanacsokat adnal nekem is...Köszi!
2011. márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
M.o.
2020. aug. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!