Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom és a húga szörnyű...

Párom és a húga szörnyű hangnemben beszélnek az édesanyjukkal. Páromra már rászóltam párszor, van jogom esetleg a húgának is szólni?

Figyelt kérdés

Anyukájuk minden nap főz, lakásban rend van, 3(!) állása van, mert az édesapjukat és párom húgát is ő tartja el, mert a papa a keresetét mind egy szálig a hobbijára fordítja. Tüneményes ember az anyósjelölt, velem is teljesen korrekt volt az elejétől fogva, pedig több, mint 12 év van köztünk a párommal, azt hittem, nem tud majd elfogadni, de semmi probléma nem volt, egy ideig még ott is laktam pároméknál, mielőtt elköltözünk albérletbe. Addig segítettem neki amiben tudtam, mert a párom húga egy szalmaszálat sem képes keresztbe rakni otthon, a szobájában a padló gyakorlatilag szennyes ruhákból áll, akkor tudtam meg kb. hogy padlószőnyeg vagy parketta van ott, mikor 4 körben levittem a szennyesét...

Ennek ellenére neki, és sajnos a páromnak is mindig van, ami nem tetszik, ez sótlan, az nem sült meg eléggé, ez az edény nincs jól elmosva, ez a ruha nincs jól vasalva, anyu miért ezt a szar sajtot vetted, tudod hogy ezt utálom ("mennyé' má' el a boltba camambertért...")

Egyszerűen kiborító. Párom már kicsit javult e téren, csakhogy ők a húgával azt látták apukájuktól, hogy normális, ha így beszélnek ezzel az asszonnyal, így nehéz kiiratni ezt az ösztönös mintát. Húgának eddig nem mertem szólni, ő is idősebb nálam jó pár évvel, nem tudom mennyire van jogom "kioktatni"...

Azért esik rosszul, mert én az anyukámmal mindig a legnagyobb tisztelettel beszéltem, amíg élt, pedig ő aztán nem főzött minden nap és nem is takarított, mert hála az égnek megengedhették a szüleim azt a luxust, hogy bejárónőnk legyen - tudom ez a másik véglet, és én nem várom el a páromtól, hogy ezt biztosítsa majd, mint anno apukám, de azt igen, hogy a közös gyerekeinknek ne mutassa, hogy így lehet beszélni az anyjukkal, mert ez mindenkihez méltatlan hangnem.


Mit gondoltok, mit tehetnék még? Nem akarok veszekedést szítani, de szörnyű ezt látni, hallani.


Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!


2015. aug. 5. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Ez az "ember" veled is így fog viselkedni egy idő után. Ez a minta. Ne akard megváltoztatni, mert úgyse fogod tudni. Tapasztaltam én is. Menekülj. Vissza se nézz.

29N

2015. aug. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%

szerintem egy dologra figyelj, mégpedig, hogy a parod ne ugy viselkedjen veled mint az anyukajaval.

hogy ők otthon mit csinalnak az nem a te dolgod. a húga szobajabol meg nem sok jogod volt pakolni. ertem, hogy jót akartál, de ez nem a te dolgod. álljon ki anyosod maga mellett. te meg foglalkozz a paroddal, hogy ne cseledkent tekintsen rád a kesobbiekben.

2015. aug. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz erre válaszolni :( Sajnálom, hogy ez van. Mondom ezt úgy, hogy sajnos én sem a legszebben beszélek anyukámmal, bár ő talán meg is érdemli, sajnos azt kell mondjam.

nem tudom, milyen viszonyban vagy a sógornőddel, mert ha jobb pillanatában találnád, megkérdezhetnéd, de persze csak nyugodtan, hogy mi az oka annak, hogy ennyire furán beszél anyukával. Vagy a párodra még erősebben hatni, hogy ő a húgát próbálja meggyőzni. Nem tudom, mást mit tehetnél sajnos.

2015. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy ez egyfajta játszma, aminek minden érintett hallgatólagos résztvevője, az anyós is.


Valószínűleg az önértékelése alacsony, ezért ő is megfelelőnek tartja, hogy így beszéljenek vele - sőt, emellett még ki is szolgálja őket.

Ha nem így lenne, akkor már a legelején kiállt volna az ilyen bánásmód ellen.

Évtizedek alatt berögzült szerepeken te külsősként nem fogsz tudni változtatni.

2015. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

1. Elsösorban is azt kell magadban tudatosítani, hogy a "párod" ugyanezt fogja veled is tenni, ha összeházasodtok - attól kezdve te vagy " az asszony" és neked kell mindent megcsinálni, az ö dolga meg szidni és hajtani téged. Gondolkodj el, hogy EZT AKAROD? (Megváltoztatni nem tudod, egy ideig esetleg visszafogja magát, de ez csak átmeneti változás lesz)


2. A párod húgát "nevelni" nem a te feladatod, és éppen ezért nem is igazán van jogod rászólni, mégha emberileg jogos is lenne.


3. A helyzetben részben a párod anyukája is hibás, mert eltüri ezt a hangnemet és viselkedést - de ezen már nem lehet válatoztatni, ha ö maga nem akarja, ö meg athatólag ezt veszi természetesenek.


4. Gondold át, hogy így akarod-e a saját életedet leélni, vagy jobb, ha keresel egy normális értékrenddel rendelkezö férfit.

2015. aug. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Ezt olvasni is vérlázító volt.

Nagyon sajnálom az anyukát és a gyerekeket, hogy ilyen bután, tiszteletlenül viselkednek.

Vajon ez a viselkedés mennyire gyökerezett el a párodban és mennyire fog az évek alatt kijönni és kiirthatatlanná válni.

Nagy igazság: előbb ismerd meg a családját és utána dönts, hogy vele akarsz élni.

Persze az ember mindig optimista, hogy ő nem olyan lesz, meg ő megváltozik. Hinni és reménykedni szép dolog.

Ennyi erővel az anyuka élhetne egyedül, ettől a hálátlan családtól függetlenül. Minden jót az anyukának.

2015. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, de ez nem tartozik rad. Tartozik a parodra, az anyjara, az apjara es a hugara. Ne szolj bele.

Viszont ha hasonlot tapasztalsz a parodtol a te iranyodba, akkor ahogy mar javasoltak is, gyorsan menekulj onnan.

2015. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Én is ugyan úgy jártam, mint az első válaszoló.


Kérdező: először az hittem az exemről beszélsz.


És igen...veled is így fog viselkedni egy idő után, mégha most nem is hiszed el.

2015. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Húú a volt férjem teljesen ilyen,de ő még kiabált is az anyukájával,és az apukájával is,pedig mindkettő egy tényleg jó természetű ember(tudom,mert laktunk velük 4 évet),amikor először meghallottam teljesen megdöbbentem,hisz ő még az apjától sem vehette ezt a mintát,mert az normálisan beszélt mindenkivel.Velem sosem viselkedett így,mondjuk én nem vagyok egy "ráhagyós" természetű,úgyhogy valószínű ezért.Sok mindenben tényleg azt várta el amit az anyjától,de velem sosem beszélt csúnyán.Elváltunk,nem ezért.Most ismét a szüleivel él,sajnálom szegényeket,mert hallok róla,hogy miként viselkedik velük.Nem tudom,hogy mit tudnál ezzel csinálni,én inkább nem szóltam ebbe bele,viszont van két gyerekünk,és amikor nála vannak ezt hallgatják,úgyhogy most már rászoktam szólni,hogy legalább akkor moderálja magát,ha a gyerekek ott vannak(nem sok sikerrel)
2015. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
És szőnyegpadló vagy parketta van nála?
2015. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!