Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok, tennétek a...

Mit gondolnátok, tennétek a következő szituációban?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk férjemmel és két gyerekkel helyi minimálbéren már 8 éve. Gyerekek 5 éves és 8 hónapos. Lakáshitelt fizetünk, kényelmesen élünk, nem nagy lábon, de nem is nyomorgunk.

Most jöttünk haza látogatóba Magyarországra 2 év kihagyás után. Anyósomnál szálltunk meg. Élettársi viszonyban él már huszon éve nem a férjem apjával-ő meghalt sajnos. Az élettársáé a lakás, anyósomnak nincs tulajdonrésze benne. Neki semmije nincs. Szegény, minimálbéres, 2 év van még nyugdíjig. Mi nem támogatjuk jelenleg anyagilag, mert nekünk sincs többletünk. Nővére szokta kisegíteni kábé annyival, amennyi a cigijére elég. Az élettársa alkoholista, kötekedő. Nem szívesen vagyunk itt náluk miatta. Megtudtuk férjem nagynénjétől, hogy megütötte anyósomat a minap, mert nem találta a rejtvényújságját, később kiderült, ő maga tette el. Egy rejtvényújság miatt! Nemrég részegen hazafelé biciklizve elütött egy nőt, cserben hagyta, anyósom a rendőrségi papírokból tudta meg. Szerencsére a nő nem sérült meg nagyon komolyan. Már szín józanul olyan bnkó, hogy az elviselhetetlen.

Testvéréhez nem tud elköltözni, mert ő egy másik városban él. Anyukájuk 82 éves. Ő is abban a városban él, ahol a testvér. Anyós nyugdíjazása után szívesen költözne közelükbe, de hozzájuk nem. A tesójához még megértem, mert ő a párjával lakik, de nem értem, anyukájához mért nem akar, hiszen jól járnának mind a ketten. Sajnos a mama már lépten nyomon elesik, gyenge. Neki saját háza van, ahogy a testvérnek is. Segíthetne a mamának, és ketten már kényelmesen kifizetnék a rezsit. Mama is éppenhogy kijön.

Azonnal ki kéne emelni ebből a környezetből anyóst, de nem tudom, nincs rá pénzünk. Albi is min 25 ezer forint, nekem nincs plusz annyim havonta. Egy picike pluszunk van, de azt a konyha felújítására szántuk, mert jóformán konyhánk nincs. Talán össze tudnánk kuporgatni 1-2 milliót 2 év alatt és akkor kibővíthetnénk a lakáshitelünk kölcsönét-mert személyi kölcsönt nem tudnánk visszafizetni, mert annak a törlesztő részlete magasabb-, de ahhoz a következő két évben kábé dubláját kéne fizetnünk a jelenlegi törlesztőnek, hogy fel tudjuk venni a bővítést 2 év múlva, és akkor kábé a mostani törlesztő részlet 1.5 szeresét kellene fizetnünk.

Én most megyek vissza dolgozni legkésőbb november végén-itt egy év leállás van szülés után-, talán sikerül munkát vállalnom, de jelenleg nem számítok rá, hogy fizetésem jobb lesz. Nem tudom, hogy bírnánk anyagilag.

Ha anyós helyébe lennék, megkérném anyukámat, had költözzek oda, nem lenne arcom nézni, ahogy egy szem fiam és két unokám plusz hitelbe adja magát miattam. Azonkívűl lehet, hogy tényleg nem is tudnánk elérni.

Mit lehet ilyenkor tenni? Férjem elég nehezen fogja vissza magát, hogy ne csapja le az anyja élettársát, de muszáj tűrtőztetnie magát.


2015. aug. 9. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Semmit nem tennék. Anyos nem gyerek már, magának köszönheti az egészet. Hogy lehet az, hogy majdnem nyugdíjas korára nem sikerült össze hoznia egy lakásra valót? Miért el ilyen emberrel? Nem Néma te dolgod és nem is a ferjede, csak anyose. Oldja meg.
2015. aug. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Anyósod felnőtt nő, önálló döntésekkel. Valamiért ragaszkodik az élettársához. Az édesanyja házába még mindig tud költözni ha már nem bírja tovább. Lehet hogy szereti magát sajnáltatni, de szeret a társa mellett is lenni? VAnnak ilyenek. Lehet hogy úgy gondolkodik hogy ha az anyukájához költözne, és az anyukája meghalna, nem bírná egyedül fenntartani a saját pénzéből azt a házat? Mindenesetre mivel vannak lehetőségei nem kellene gyerekek, unokáktól megvont segítségét várni. Vagy lehetne kinn külföldön szerezni neki jól fizető állást és albérletet a közelben. Lehet hogy akkor neki is jó lenne, mert érezné hogy van értelme a munkájának és tudna unokázni is.
2015. aug. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

A leírtakból anyóst prolinak tippelem. Ha fiát taníttatta volna, akkor most nem kéne minimálbérért külföldön dolgoznia (azért pl. egy mérnök a családjával itthon is kényelmesen meg tud élni).


Bagózni tud, de egész életében semmit sem tudott összespórolni, az ilyeneknek jellemzően más hibájuk is van. Nem csodálom, hogy élettársa is hasonló kaliberű. Az anyja szerintem normális nő lehet, ha 82 évesen is saját házában él, nem hiszem hogy lányáról neki kellene gondoskodnia.


Mondjuk ilyen anyósból kinézem, hogy fiának gyakran panaszkodik, hogy megpumpolja. Azt is megértem, hogy férjed anyjával elfogult, Te ne legyél az.

2015. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

"Férjem elég nehezen fogja vissza magát, hogy ne csapja le az anyja élettársát, de muszáj tűrtőztetnie magát."


Legközelebb ne türtőztesse, azt ennyi. Meg lesz oldva a probléma.


Értem én, hogy az erőszak nem megoldás, meg egyéb blabla, csakhogy ezt mindenkiben tudatosítani kell, nem csak a normális emberekben, de a bar_omarcokban is. Aztán le lehet (és kell is) ülni szépen tárgyalni a továbbiakról.


Alternatívaként persze ott a röndér, a pszichológus/pszichiáter, az elvonó, a különköltözés. Ki melyiket választja?

2015. aug. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Sajat elete o alakitotta igy

Ne akarj senkit megmenteni aki nem keri.

Felnott no munkaval megoldja ha nagyon akarja.

2015. aug. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Már az elején elvesztettem a fonalat. Azt írod, meghalt az élettárs, aztán meg, hogy alkoholista és verekszik. Vagy most akkor ki halt meg?
2015. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os valaszolo, a ferj apja halt meg, nem az elettars, az elettars az, aki reszeges es eroszakos
2015. aug. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lenne hova mennie (az anyjához) így felesleges neked ezen morfondírozni, az ő döntése hogy marad.

Ráadásul megbeszélhetné a testvérével hogy teljesen átveszi az anyja ápolását a házért cserébe, így még saját háza is lehetne.

Nem neked megoldanod, ő baja, felnőtt ember.

Csak akkor illene segítséged felajánlanod ha az egyetlen lehetősége az utca lenne.

2015. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is hasonlót gondoltam, csak állandóan panaszkodik és szinte lelkiismeret furdalásom van, közbe meg én is arra gondolok, hogy basszus, mért én fizessek azért, mert elbszta az életét. A férjem apukája is sajnos alkoholista volt, de ő kezdetben nem volt az, csak valahogy mégis elvitte az ital, jóval előtte elváltak, mielőtt meghalt. A mostani párja már kezdettől fogva ivott, meg úgy vált el előző feleségétől, hogy verte, meg megcsalta...és ezt mind tudta anyósom. Hát én úgy elhajtottam volna.

Én is sokszor azon gondolkodok, hogy hogy az életbe nem volt képes félrerakni egy kicsit. De körülbelül tudom, hol csúszik el, lehetne spórolósabban is, de hát én nem szólok bele. De azt tudja párom, hogy én addig nem fogok segíteni, amíg le nem rakja a bagót anyukája, mert nem fogom a cigijét fizetni. Néha szóba került, hogy kijön hozzánk, de mondtam páromnak, hogy az kizárt dolog. Eleve kicsi a lakásunk, meg nem fogom eltartani azért. Nincs plusz szobánk, azért nem fogom egy szobába költöztetni a lányaimat, hogy mamának legyen hely. Általában, ha ő kijön látogatóba hozzánk vagy mi jövünk hozzá-ő útját is mi álljuk-, akkor 2-3 hét alatt ki szoktam akadni tőle, szóval szerintem kizárt, hogy együtt tudnék élni vele.

Sok veszekedés lenne belőle, aztán meg előbb-utóbb válás, szerintem:D

2015. aug. 9. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!