Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elengednétek a 6 éves...

Ti elengednétek a 6 éves gyereketek a Szigetre egész hétvégére (2 éjszakára) a nagybátyával és annak a barátnőjével?

Figyelt kérdés
Kicsi korától vele vannak, voltak már többször kettesben, jó a kapcsolatuk.
2015. aug. 14. 18:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
63%

Bár még nincs gyerekem, az a tapasztalatom ha nem törődnek a gyerekekkel akkor abból elég nagy gondok szoktak következni.


Már idejekorán meg kell tanulniuk a tisztességet, a becsületet és az igazságosságot. Vegyünk engem meg a haveromat. Bár velem se törődtek sokat a szüleim, mivel mindig olyan mesét néztem ahol ezek a dolgok fontosak voltak így nekem is ezek lettek a legfontosabbak. A haverom rossz családi környezetben nőtt fel, sok testvérrel, anyja takarítónő, apja leszázalékolt alkoholista zsaru... ő is egy ilyen iszákos, bulizós társaságban múlatta az időt.


A legrosszabb az, hogy a szülőknek az a tévképzetük, hogy a gyerekkel nem kell törődni. Mert majd az óvóbácsi, a tanítónéni megcsinálja. Én etetem meg ruházom aztán jól van. De ez nem így van. Mondok is egy példát. Anyám nyaranként mindig kitalálja, hogy ültet paradicsomot. Felás a kertből egy részt, leássa a fa vagy bokor gyökerét, kikötözi. Néha ha eszébe jut meglocsolja, aztán a nap leégeti és kipusztul. A dolog lényege az, hogyha nevel az ember valamit azzal nagyon kell foglalkozni, nem úgy kell hozzáállni, hogy "majd felnő valahogy". Régen a szülők sokat törődtek a gyerekekkel. Megnézték a leckéjét, megmondták mikor feküdhet le, mikor kell kelnie, mit tehet meg és mit nem és a gyerek mindig tisztelettudó volt. Ma meg az van, hogy csak töltsem be a 18-at elhúzok a pics*ába.


Bár ez nem köthető annyira a témához, azért nem árt tudni hogy miért züllenek el a gyerekek.

2015. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
95%
Nem szívesen. A gyerek nem fog tudni aludni a hangzavarban, a felnőttek meg nem fognak tudni bulizni. Az élet akkor kezdődik, mikor egy 6 évesnek már aludnia kell. Semmi baja nem lenne a gyereknek, nem ezért, de egy 6 éves nem oda való. Nyűgös és kialvatlan lenne. 1 éjszaka még oké, 2 sok. A Szigetet ők sem tudják kiélvezni így. Ha a gyerekkel akarnak lenni, akkor inkább vigyék őket máskor máshova, pl. Balaton, vagy akármi.
2015. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
95%

Napközben körülnézni talán elengedném, nem rosszabb mint bármelyik forgalmas rendezvény.

De ott aludni nem. Este mit akarnának csinálni egy hatévessel? Aludni nem tudna, a higiéniában ott nem bízok.

Egy délutánra kivihetnék, de így nem. A felnőttek se tudnának bulizni egy kisgyerekkel, nem tudom minek akarnák vinni.

2015. aug. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
53%

A Sziget is más volt régen, meg ma is más. Ha kb. 12 évvel visszamegyünk, akiket megtalálhattál ott, azok a techno és trance partyarcok, rockerek - metálosok, némi dnb, aztán elvont világzenések, majd 2008 körül jött egy indie hullám, ami akkor még tűrhető volt, ma pedig kutya-macska bejár a Szigetre és egyéb fesztiválra, kb. olyan lett, mint egy nagy majális, elvesztette az egész a varázsát.

Én nem engedném el a gyerekem, mert a lányok ott rib*n*cok, a fiúk meg sablonfiúk, és sok alkohol fogy. Inkább kreatívabb helyre vinném a gyereket. A zene fejlődés nagyon fontos, de azt nem a Szigeten kell, hanem a netről.

2015. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%
én voltam fesztiválo,ha nem is volt ekkora volumenű ,mint a Sziget.ennek ellenére volt ,hogy két perc alatt úgy elkeveredtünk a barátnőmmel egymástól ,hogy egy egész éjszaka nem találkoztunk.egy gyereknek a nap minden percében fogni kéne a kezét ,a fél Sziget nem is magyar ,meg szét vannak csapva ,kicsi még és nem tudja mit tegyen ha elkeveredik.ennek nem sok értelme van ,de egyébként sem gyereknek való,mert ott aztán van minden...
2015. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly kerdes? Mi olyan van a Szigeten ami egy 6 evest erdekelhet?
2015. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
98%
Ott aludni nem engedném, de napközben igen, voltunk mi is gyerekkel tegnap, vannak jó családi programok.
2015. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
33%

16 Válaszoló:

- Kur*vák

- Drog

- Pia

- Külföldiek

- Iszákos rockerek


:DD

2015. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Jézus mária. Már a kérdést is furcsállom
2015. aug. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
41%
"mert ott aztán van minden..." ja, van is az a vicc, hogy apa! Miért lettem én néger? Abban a felfordulásban ami ott volt, örülj, hogy nem nyávogsz! Szerintem csak degenerált emberek járnak oda.
2015. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!