Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti melyik nevet adnátok...

Ti melyik nevet adnátok inkább a most születendő lányotoknak? Zselyke vagy Tília?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból.


Azoknak, akiknek esetleg fontos névadásnál a név eredete, jelentése:

Zselyke: ősi hun-székely-magyar eredetű név, talán újabb keletű erdélyi névalkotás, a szláv "patakocska" szóból

Tília: latin eredetű női név, jelentése: hársfa



2015. aug. 19. 12:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%

Mi van, ma Zselyke-nap van??:-))


Amúgy a kérdésre válaszolva, nekem egyik sem a kedvencem, de a Zselyke nem rossz, én azt adnám.

2015. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
43%
Hát a Zselyke ritka hülyén hangzik, ha más opciója nincs szerencsétlen gyereknek, akkor már inkább a Tília. Bár az meg a tibiára emlékeztet (=kulcscsont). Nem lehetne inkább Anikó vagy Réka?
2015. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Mindkettő elég tré, de ha mindenképp választani kell akkor a Zselyke. A másik mint valami mosópor vagy wc illatosító márka.
2015. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
Ezek közül egyiket sem, mert nem tetszenek sajnálom.
2015. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
59%
Nekem sem bejövős egyik sem, de ha választani kéne, akkor a Tíliára szavaznék :) nekem hangzásra is jobban tetszik, de nálam elsők között van az a szempont, hogy nemzetközileg is használható és kiejthető legyen. Zselyke és társai sajnos egyáltalán nem tetszenek :(
2015. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%

Egyiket se. Megvan a véleményem a mai szülőkről hogy mindig olyat próbálnak keresni ami még az országban nincs, szánalom.

Tibia a sípcsont, nem a kulcscsont.

2015. aug. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%
Zselyke nekem túl kislányos,meg nem is hanzik olyan szépen; Tília kimondása közben meg kicsit összeszorul az ember szája, nem kellemes kimondani. Különben meg, ha az a kérdező vagy, akire gondolok, nagyon mekegős is lenne Zselykével. Tília helyett esetleg Natália?
2015. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
38%

Miért ne lennének ezek a nevek az országban.

A Zselyke nem is olyan ritka, egyre népszerűbb. Pár év múlva sok Zselyke fog szaladgálni az óvodákban. A Tília szerintem kicsit szokatlanabb, de az is anyakönyveztethető név Magyarországon.


Én nem igazán ezek közül a nevek közül választanék, de ha neked ezek tetszenek és szavazni kell, akkor talán inkább a Zselykére szavazok.

2015. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
53%

A mai világban szerintem meglepőbb lenne egy Mária, Ilona, Beáta, Ibolya nevű baba.

A kitekert nevektől áll a szőr a hátamon

Találkoztam Brendon, Armandó, Leonárdó nevű gyerekekkel is (direkt fiúneveket írtam)

2015. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
42%

Én a Zselykét semmiképpen sem. Olyan divatnév. Meg nekem nem tetszik a hangzása, durva. Nekem ez tipikusan az a név, hogy ez most fiú vagy lány??

A Tíliát még nem hallottam. De azt sem adnám. Inkább Otília. És akkor becézzék Tíliának.

2015. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!