Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak egy...

Milyen jogai vannak egy nagyszülőnek?

Figyelt kérdés
Sosem kedveltem a menyem de a fiam miatt megtűrtem mert nálam laktak. Sosem dolgozott az a nő aztán mégis teherbe esett. Örültem neki. De teljesen kisajátította a fiamat. 3 hónapos volt a kisunokám mikor elköltöztek 200kmre tőlem. Ennek már 3 éve,ez idő alatt 2* láttam az unokám utoljára egy évesen. Tény hogy nem tiltja se a fiam se a menyem hogy lássam de nem fogok 200kmt utazni. Kértem hogy jöjjenek de menyem ilyen téren nem enged.Mindig azt mondja hogy én aki nagymama vagyok idegennek számítok a kicsinek. 3 éves az unokám de nem tudja kivagyok és ez bosszant. Ráadásul menyem megint terhes de megmondtam hogy nem tudok örülni mert azt a gyereket sem fogom látni úgysem. Kötelezhetem e a fiam és a menyem hogy ők jöjjenek hogy láthassam a kicsit?

2015. aug. 22. 23:07
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
50%

Nem kötelezheted őket, hogy 2x200 km-t utazzanak.

Ma már van net. Van kamera.Igaz, nem teljes testi valóságban, de lehet kapcsolatot tartanod az unokáddal. Persze, ha meg tudod beszélni a fiadékkal , hogy benne vannak-e?

2015. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
76%

A szülők NEM kötelesek hozzád vinni az unokát.

200 km nem a világ vége.


Nem értem, miért a menyedet ostorozod, mikor inkább a fiadnak kéne téged is meglátogatni, hiszen te vagy az anyja.


A menyedet megértem. Én sem nagyon akarnék menni hozzád.

2015. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
83%
Mehetsz a bíróságra, ott majd megítélnek havi egy vagy két óra láthatást, de az utazásról akkor is neked kell gondoskodnod. Ja és a menyed nem sajátította ki a fiadat, hanem ők most már egy család és oda költöznek ahova akarnak. Nem kell a te igényeidhez alkalmazkodniuk.
2015. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

A fiam jön amikor tud de hiába kérem hogy hozza magával a kicsit nem hozza mert ő se és a menyem se engedi.

Ha jön a fiam akkor a legtöbbször veszekedünk mert vagyok annyira őszinte hogy megmondjam a véleményemet arról a nőről. Most van mire fogni hogy nem tud utazni mert veszélyeztetett terhes állítólag de előtte sem jöttek hiába kértem.

2015. aug. 22. 23:28
 5/47 anonim ***** válasza:
71%

"Ha jön a fiam akkor a legtöbbször veszekedünk mert vagyok annyira őszinte hogy megmondjam a véleményemet arról a nőről. "

Akkor meg is érdemled. Én se engedném egy ilyen boszorkányhoz a gyerekem. Fiad helyében meg ritkítanám a látogatásokat. Biztos nagy öröm neki arra haza menni, hogy anyukája egy kellemes beszélgetés helyett a szerelmét, a gyerekei anyját szidja folyamatosan.

2015. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
85%

Nem veszed észre magadat.

A fiad úgy látszik, tökéletesen jól él azzal a nővel. Sőt, vállalja a második gyereket is. Csodálkozol, hogy nem viszi az unokádat hozzád, amikor csak azt hallaná a gyerek, ahogy szidod az anyját?

Egy percre nem bíznám rád a gyerekem, ha te lennél a nagyija. Ilyen természettel túl valószínű, hogy az unokádnak is képes lennél az anyjáról " megmondani a véleményed".

2015. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, emberei kapcsolatot a fiaddal, unokákkal, akkor ezt a tömény rosszindulatot felejtsd el, mert nem lesz jó vége, és ők vannak egymásnak, te fogsz egyedül maradni.
2015. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
De észre veszem magam. Itt senki nem tudja mi volt. A fiam egy papucs lett amellett a nő mellett. Előtte élte a világát de ahogy jobban összemelegedtek a menyem intézte a csekkjeit, különböző pénzügyeit. Tény hogy a fiam nem nagyon tud bánni a pénzzel de addig is odafigyeltem rá. És nem csak a rosszat látom azért mert mikor 2 éve volt a keresztelő akkor nem akartam elmenni és a menyem hívott fel és kért meg hogy mennyek el.de rossz volt látni hogy az én kisunokám mennyire ragaszkodik a másik nagyszülökhöz még hozzám nem is jött oda. Ezért is szeretném hogy legalább a fiam és az unokám jöjjenek
2015. aug. 22. 23:40
 9/47 anonim ***** válasza:
80%

huha, nem csodálom, hogy nem megy a menyed és az unokádat sem engedi.

te tényleg egy igazi boszorkány lehetsz...

mi 2000 km-re lakunk az édesanyámtol, amikor teheti csak ugy "repul" hozzánk. most volt itt 2 hetet, mi majd novemberbe megyunk, de o már most azt mondta, hogy kijon 1-2 honapra, mert "belehal", ha nem láthatja az unokáját (1,5 éves) surubben, pedig mi surun skypeolunk.. és azért min. háromszor találkozunk egy évben.

2015. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
84%
Szóval a fiad már a feleségével beszéli meg a pénzügyeit, és nem veled. Ez valóban hallatlan! Azon is csodálkozom, hogy megmert nősülni :)
2015. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!