Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak egy...

Milyen jogai vannak egy nagyszülőnek?

Figyelt kérdés
Sosem kedveltem a menyem de a fiam miatt megtűrtem mert nálam laktak. Sosem dolgozott az a nő aztán mégis teherbe esett. Örültem neki. De teljesen kisajátította a fiamat. 3 hónapos volt a kisunokám mikor elköltöztek 200kmre tőlem. Ennek már 3 éve,ez idő alatt 2* láttam az unokám utoljára egy évesen. Tény hogy nem tiltja se a fiam se a menyem hogy lássam de nem fogok 200kmt utazni. Kértem hogy jöjjenek de menyem ilyen téren nem enged.Mindig azt mondja hogy én aki nagymama vagyok idegennek számítok a kicsinek. 3 éves az unokám de nem tudja kivagyok és ez bosszant. Ráadásul menyem megint terhes de megmondtam hogy nem tudok örülni mert azt a gyereket sem fogom látni úgysem. Kötelezhetem e a fiam és a menyem hogy ők jöjjenek hogy láthassam a kicsit?

2015. aug. 22. 23:07
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
80%
A kedves nagymamának joga van magába nézni, és jó alaposan elszégyellni magát...
2015. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Nem jók az ízületeim nem tudok csak úgy vonatra ugrani leésfel. Engem nemlehet megérteni?
2015. aug. 23. 10:30
 23/47 A kérdező kommentje:
Nem fogom magam szégyellni mert látni és ismerni akarom az unokámat!
2015. aug. 23. 10:31
 24/47 anonim ***** válasza:
89%
Pedig nem várhatod el, hogy egy 3 évessel 400 km-t utazzanak oda-vissza, mikor te meg 90%-os kedvezményt is igénybe vehetsz. Úgyhogy jogod van vonatra ugrani, ha annyira látni akarod az unokádat.
2015. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
87%

Kèrdező, te kiköpött anyósom vagy.


Tudod előbb magadba kène nèzni, hogy mit ronthattál el.

Amúgy meg azt elvárnás, hogy egy kicsi gyerekkel utazzanak 2x200kmert.

Nem olyan egyszerű ám, folyton meg kell állni.

Neked az a bajod, hogy már nem pènzelnek(te írtad, hogy itt hagytak a nyugdíjammal) ès nekik megvan a külön èletük.

Ez a termèszet rendje ès ezt el kell fogadni.

Valószínű ezt a menyed is èszrevette ès nem szívlel emiatt, de meg is èrtem.

Ha látnák, hogy èrdekel tèged az unoka ès mèsz hozzá látogatóba utána biztos vinnèk hozzád is.

De rèszedről csak a megvetès ès a követelőzès látható csak.

2015. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
18%

Tudod, èn hiába viszem anyóshoz az unokáit, le se carja őket. Csak a pia ès a lányaitól született 7 unokája a mindene. A 2 fiától 5 unokája van, de azokat lehordja mindennek. Pedig egy házzal arrèbb lakik. Ilyen is van...

Ám rengeteg család keres pótnagymamát. Esetleg ezzel enyhíthetnèd a fájdalmad.

2015. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 Ditta323 ***** válasza:
90%

Hogy az a jó szagú b...s cujva i.... fa....

Nem írom le a véleményem, mert letiltanának...

Tudod mihez van jogod??? KÉRNI ÉS JELENTENI!!!

Na most nálam is elég szépen felment a pumpa.

Mit képzelsz magadról te sz@.t.d a spanyol viaszt, hogy az unokát kell hozzád vinni? Kicsit el vagy tévedve, de ha látni akarod akkor neked kell menni.

Képzeld értelmes nagyszülő meg tudja oldani, hogy meglátogassa az unokáját! Képzeld az én messzi mamám képes több, mint 300 km-t utazni, hogy lássa a dédunokáját (elég beteges, de nem érdekli), és megértette, hogy ha majd nagyobb lesz visszük.

Ugyanúgy Anyósom is megérti, hogy 180 km-t nem utazunk az alig 1 évesemmel, és nincs rajt felháborodva, hogy anyum meg majdnem szomszédban lakik, és ő többet látja az unokát. Ők is jönnek amikor tudnak.

Terhesen nekem meg emelkedett volt a vérnyomásom (135 átlag) 140-től gyógyszer kellett volna, és ami a menyednek volt (150) az nagyon magas, és nem csodálkozom, ha akkor is ilyen voltál vele.

Nem érdemled meg az unokádat, nemsokára unokáidat. Sőt még a fiadat is megértem, menyedről nem is beszélve....

De itt fejezem be mert igen felmegy bennem a pipa....

2015. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
89%
legalább akkor a menyed édesanyja normális..még, jo hogy pátyolgatta a lányát szulés után... neked is menned kellett volna segiteni... komolyan mondom rohadt egy természeted van. azon csodálkozom, hogy a fiad még látogat.
2015. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
de 1öreg asszonytólse várhatja el senki hogy csak úgy vonatra szálljon és átszálljon mikor fájnak az ízületek.mondom ma is hívtam a fiam és köti az ebet a karóhoz akkor én minek engedjek?amúgy is hároméves gyerek hamar feloldódik és ha tudná hogy én vagyok a nagyannya akkor biztos szeretne.most aztsem tudja kivagyok. Bezzeg a menyem anyja napi szinten láthatja plusz a szomszédjukba költöztek ez is véletlen?a menyem a lányommal se jött ki egyébként ő a mai napig velem él.
2015. aug. 23. 12:20
 30/47 anonim ***** válasza:
92%
Ne csodálkozz, hogy ilyen messzire költöztek tőled, ezért keményen megdolgoztál.
2015. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!