Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak egy...

Milyen jogai vannak egy nagyszülőnek?

Figyelt kérdés
Sosem kedveltem a menyem de a fiam miatt megtűrtem mert nálam laktak. Sosem dolgozott az a nő aztán mégis teherbe esett. Örültem neki. De teljesen kisajátította a fiamat. 3 hónapos volt a kisunokám mikor elköltöztek 200kmre tőlem. Ennek már 3 éve,ez idő alatt 2* láttam az unokám utoljára egy évesen. Tény hogy nem tiltja se a fiam se a menyem hogy lássam de nem fogok 200kmt utazni. Kértem hogy jöjjenek de menyem ilyen téren nem enged.Mindig azt mondja hogy én aki nagymama vagyok idegennek számítok a kicsinek. 3 éves az unokám de nem tudja kivagyok és ez bosszant. Ráadásul menyem megint terhes de megmondtam hogy nem tudok örülni mert azt a gyereket sem fogom látni úgysem. Kötelezhetem e a fiam és a menyem hogy ők jöjjenek hogy láthassam a kicsit?

2015. aug. 22. 23:07
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
88%

szégyelld magadat! és te nagymamának mondod magad?


persze, te beteg vagy meg szegény vagy, meg különben is körülötted forog a világ és mindenki más hülye!


anyósom nagyon beteg volt, halála előtt 1 héttel elvitte pestre kirándulni az unokáját! csak, hogy még egy utolsó élményt adjon neki, olyat amit talán nem felejt el soha (4 éves volt a fiam akkor). de akkor már menni is alig bírt, szó szerint haldoklott és ő márpedig elvitte! 3 napra rá kórházba került, de tudod mit? egy nagymama erején felül is mindent megpróbál, csak hogy az unokájának tegyen valamit amitől mosolyt csal a kis arcára!

te nem vagy nagymama, mert te pont lesz@rod, hogy az unokádnak jó vagy nem. sír-e egész nap vagy 400km-en keresztül ül az autóba, ezek téged nem érdekelnek, csak hogy neked kényelmesen legyen a segged a fotelben.

egy nagymama fogja magát és felül a vonatra. egyébként is, nagyon nem mindegy, hogy nekik 12.000.- az átszállással a vonat vagy neked ki kell fizetned azt a kemény 2x145 forint helyjegyet...

2015. aug. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
88%

"nem akartam hogy mennyenek még a gyámhivatalt is érdeklődtem de azt mondták sajnos nem tehetek semmit"


Te a gyámhivatalra mentél, hogy ne költözzenek el?

Eszem f-om megáll!

2015. aug. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem 'szarom, le. Voltam 2* de cserébe eccer se jöttek.a lányom férje azóta tilt mindent amióta szüleim meghaltak.régen jobb volt minden.nagy házunk van,egy fedélalatt éltünk.mióta meghaltak minden romlik el.akármit teszek az nem jó.karácsonyra mindig küldök ajándékot a kicsinek.a másik unokámnak eccerűen nem tudok szivből őrülni mert ot se láthatom.
2015. aug. 24. 14:54
 44/47 anonim ***** válasza:
77%

Na, nézd, most azért menjen a fiad hozzád, hogy hallgassa, ahogy a feleségét szapulod? Én se mennék anyámhoz, ha a férjemet ócsárolná, akár jogos, akár nem. Az unokát meg egyáltalán nem vinném, hisz egy ilyen pici gyereknek nem azt kell hallgatnia, hogy az anyja milyen...szóval, úgy érzem, nálad is van hiba, nem is kevés. Ha meg még egy gyerek láthatást is kérelmeznél, főleg elmarnád magadtól őket.


Azt írod, őszinte vagy és megmondod a fiadnak, mit gondolsz a menyedről. Ez nem őszinteség, ez ostobaság, tapintatlanság, bunkóság, nevezd ahogy akarod, de ezzel nem fogod javítani a helyzeted.

2015. aug. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
54%
Végig olvastam...jót mulattam, és örülj, hogy nem te vagy az én anyósom :) Lenne neked nem csak 150-es vérnyomásod, hanem 250-es is! :)
2015. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
60%

Fújjj mekkora egy patkány vagy.

Még meg se született a kicsi de már itt sírsz hogy nem láthatod meg az elsőt se. Miért, tiltanak tőle??? NEM!! Csak te vagy lusta utazni! Autó van-e a családban? Akkor vonatozni sem kellene. Azért nem láthatod az unokád, mert te sz_arsz rá, nem pedig azért mert tiltanák ez a nagy különbség.

2015. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
80%

Az unokád meg gyakorlatilag nem is ismered akkor mi alapon jelented ki hogy feloldódna? Lehet egész nap sírna tényleg. De ha te nem mész az unokád felé akkor hogy várod el egyáltalán hogy felismerjen meg tudja hogy ki vagy?

Na meg az is mi hogy a lányod a testvére gyerekét megszerette IDŐVEL? Beteg egy família vagytok...

2015. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!