Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek egy ilyen...

Ti mit tennétek egy ilyen különösen nehéz szituációban? (többi lent)

Figyelt kérdés

Családi vállalkozásunk van, üzemeltetünk egy kocsmát. Hárman vagyunk, anyum (a pultban nem dolgozik, csak az üzletet vezeti, ügyintézés, stb.), tesóm és én, valamint alkalmazott. Anyum a napi forgalmat mindig egy fém sütisdobozba gyűjti, de szerintem nem tartja számon a pontos összeget, mondván, hogy megbízik a gyerekeiben. Ez eddig szép és jó, csak szerintem nem kellene. Utóbbi időben tesóm nagyon gyanús lett, de csak az én szememben.

Történt ugyanis, hogy jöttem ki a szobámból és láttam, hogy tesóm ott áll annál a polcnál, ahol a pénzes doboz van (más releváns dolog nincs is ott). Pontosan nem láttam mit csinál, mert a testével takarta, de az a tekintet, ahogy rám nézett, mint aki majd szívrohamot kap, aztán megkérdeztem mit csinál, közben ő zsebre tette a kezét és hallottam a papírpénz susogását. Azt felelte, hogy semmit. De akkor miért kellett megijedni? Nem vagyok hülye, engem nem etet meg az ilyen szarságokkal.

Az utóbbi időben az is feltűnt, hogy mindig akkor kell neki nagy wc-zni - ilyenkor leváltjuk egymást -, amikor mind a ketten kint vagyunk anyummal, cigizünk, vagy valami, szóval a lakás üres. Ja, és a másik nagy furcsaság az volt az előbbi eset után, hogy kijött cigizni, én eközben már cigiztem és mondtam neki, hogy: "remélem tudod, hogy nem vagyok hülye". Azt mondta, hogy az alkalmazottnak jött be pénzt váltani. Igen ám, de az egész eset után a szobájába ment, a kocsmába nem és az is sántított, hogy nem kérte ki magának, hogy burkoltan meggyanúsítottam. Pedig aztán ő minden hamis állításon, vagy igazságtalanságon felháborodik. Ez most elmaradt.

Egyszerűen nem tudom mitévő legyek. Tesóm tagadja, anyumnak nem mondhatom el, mert 100%-ig még mindig nem vagyok biztos (csak 99%-ig) és nem is tudom mi történne, lehet kitagadná, vagy nem tudom. Nehéz szituáció. De remélem, hogy csak rémeket látok. Azt sem mondhatom anyumnak, hogy számolja át minden nap a pénzt, vagy zárja el, mert akkor el kezdene kérdezősködni, hogy miért kellene, amire csak hápognék, mert fingom sincs mit mondhatnék rá. Szóval nem tudom mit tehetnék, hogy a legjobbat hozzam ki a helyzetből. Annyiban meg nem hagyhatom, mert ha igaz amit sejtek, akkor azzal gyakorlatilag tőlem is lop.

Köszönöm a segítségeteket!


2015. aug. 26. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szamold meg a penzt aztan menj ki es vard meg mig valami gyanusat csinal. Aztan szamold meg megint. Ha hianyzik belold tudni fogod 100% ra. Aztan mondmeg neki hogy tudod es ha nem fejezi be akkor bemartod anyudnal. Es ha ezek utan is lopkod megerdemli hogy kilegyen tagadva.
2015. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
55%
Szerintem kérdezd meg a tesód,hogy "Ugye nem vettél ki semmit? Mert mintha papír pénz susogását hallottam volna". Ha látod rajta,hogy zavarba jön,akkor egyértelmű,hogy igen. Ha viszont nem mered így megkérdezni,tereld a témát a lopásra stb., és úgy kérdezd meg. Amíg nem biztos,hogy elvett valamit,ne szólj anyukádnak,de ha már 100% biztos vagy benne,négyszemközt beszéljétek meg,majd tegyétek a dobozt biztonságos helyre.vagy lakatoljátok le. Csináljatok úgy,mintha semmi se történt volna.
2015. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj azzal, ha én megszámolom, hogyha közben bejön anyum, akkor kérdezősködni fog, hogy ugyan már mit csinálok, ezzel magamat keverem bajba. :/ Gondoltam erre is egyébként, de elfelejtettem leírni.
2015. aug. 26. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem is tartsátok számon,hogy mennyi pénz folyik be egy nap. és ha továbbra is ezt tapasztalod akkor hagyd ott ezt a dolgot,keress más munkát..akkor le fog esni anyukádnak és a tesódnak is hogy ezt nem kéne

én így nem folytatnám tovább,még akkor is hogyha családtag. ugyanannyit dolgoztok meg érte,nincs joga többet elvenni szó nélkül

2015. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lopás az lopás! Mindegy ki kitől hogyan! Csak ellenőrzéssel tudod megbuktatni. De most hogy észrevette hogy figyeled behúzta fülét farkát! A másik dolog hogy mire kell neki inkább azt derítsd ki mert ha kiszámolod a bevétel kiadás oldalát lehet nem stimmel majd! Pld: keres 100ft.- ot és költ 300ft.- ot, na és ezzel érvelhetsz anyudnál hogy miből van neki rá pénze.
2015. aug. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

amit ajánlok: REJTETT KAMERA!


a felvételt már nem tudja olyan könnyen kimagyarázni...

ne egyetlen felvétellel bizonyíts, legyen több...és jegyezd meg a "nagy wczéseket is", mármint dátum és időt amikor cigiztek és pont akkor megy el...ezeket írd fel, hogy terhelő bizonyíték legyen, így könnyen horogra akadhat, mondjuk, hogy szóltál neki azt rosszul tetted...


22F

2015. aug. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előttem író, webkamera és kivonultok cigizni. Aztán visszanézed a felvételt.
2015. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem anyuddal old meg ezt a kérdést mert ebből óriási családi kalamajka lessz! Ha lebuktatod te leszel a jógyerek a családban, de a tesód a rossz egy életen át, és a tesód spiclinek fog tartani! Azért a testvéred nem egy idegen alkalmazott hogy megbuktatással babérokra törj ,anyukádnak mind a ketten egyforma gyerekei vagytok,kényes helyzet! Csak említsd meg anyudnak óvatosan , ha van egy pici esze anyunak akkor utánna jár ő és ő buktatja meg.. Persze hatalmas csalódás ez egy szülőnek... De ilyen az élet!

Nálunk is volt ilyen szitu csak idegennel, pénzt megszámoltuk félre tettük , és persze nem stimmelt utánna, lebukás... motozás ,pénzmegtalálás, bevallás, szánom bánom, elbocsájtás... Ez lett a vége! De hangsúlyozom idegennel, nem rokonnal!

2015. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!