Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy véget vessek a kapcsolatomnak?

Figyelt kérdés

Január elején kiderült a páromról több olyan dolog, ami miatt megingott a bizalmam. Előtte sem mentek rendben a dolgaink, én úgy érzem, hogy csak adok, adok, és vesztek, vesztek, miközben ő semmit nem tesz. Folyton erőlködtem, próbálom életbentartani a dolgot, mert ő meg csak könyörög, amikor lépni akarok, és szalad utánam, és nem bírok vele. És akkor azt mondom, oké, próbáljuk még.

Hozzátartozik a dologhoz, hogy az agyammal nagyon régen tudom, hogy véget kell vetnem ennek, mert belepusztulok lassan, a szívem viszont maradna.

Ma délután óta nem lehet elérni, a telefonját hol nem veszi fel, hol kinyomja, pedig semmi olyan dolga nem lehet, ez kétségbevonhatatlan tény. Elég volt abból, hogy ennyire semmibe vesz, csak akkor teper, ha jelzem, hogy most van elegem, és most fejeztem be ezt az egészet. Annyiszor megpróbáltam már, de mindig visszasírja magát, én pedig gyenge vagyok.

Ki akarok lépni, hogy szedjem össze magam végre, hogy legyen erőm kitartani emellett?


2010. márc. 10. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak magadon tudsz segíteni, erős akarattal. Hidd el, tudom miről beszélek, ugyanilyen helyzetben voltam és 10 év ment el rá az életemből, mire nagyon nehezen le tudtam zárni. El sem tudod képzelni, mennyire sajnálom az elapazarolt időt!
2010. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sajnálni fogom, már most sajnálom, és mindig ez jár a fejemben. Neki is mondtam, hogy ha nem tud boldoggá tenni, annyit tegyen meg értem, hogy lássa be, és engedjen el, hogy legyen esélyem... Én is érzem, hogy ezeket az éveket nem egy rossz kapcsolatban, hanem őrült szerelemben kellene töltenem.
2010. márc. 10. 21:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Kőkeményen elhatározod: márpedig VÉGE. Ezt közlöd a pároddal. Én így tettem. Mielőtt végképp erre az elhatározásra jutottam, én is sokat tipródtam, átgondoltam a dolgokat, s láttam, a kapcsolatnak semmi jövője nincs. Minden problémát, sérelmeket végigpörgettem magamban, átrágtam rajtuk magamat, tudtam, hogy ezek nem "kis dolgok" voltak, hanem súlyosak, megoldani nem lehet. Rengeteget tipródtam, gondolkodtam, mérlegeltem, s végül kemény elhatározással elhatároztam és kijelentettem: kész, vége.
2010. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kicsim! Nem kell hogy elengedjen. Tépd ki az ajtót és huss tünj el az életéből. Gyerünk szedd össze minden erődet, kezdjél új életet. Kapcsolódjál ki, bújjál ki a burokból, először csak a fejedet dugd ki nézzél széjjel a világban, aztán jöhet a többi testrészedet. Az ilyen faszi jövőt építeni. Ő akár megcsalhat, kapcájának, szeretőjének tarthat, de neked semmit. Na ne!
2010. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Alapvetőleg nem akarom elveszíteni őt, most körülbelül úgy vagyok vele, hogy el sem tudom képzelni, de közben azt is tudom, hogy ha tovább bennemaradok, annak nagyon csúnya következményei lehetnek. Az önbecsülésem semmi, nullának érzem magam, és ez az életem minden területére kihat. Amikor végiggondolom, hogy miken mentem keresztül, és színtisztán látom, hogy ezt épeszű ember nem tűri, akkor kemény vagyok, igen. De amikor az az ember, akit pont, hogy én nem akarnék bántani, sírva könyörög, ígérget, képtelen vagyok tartani magam.

Tudom, hogy tudja, hogy ez az egyetlen esélye, hogy ne dobjam ki, azért van minden egyes alkalommal ez a dráma. Tudja, hogy az ilyet nem bírom elviselni, és inkább alávetem magam bárminek, ezért ezt folyamatosan ki is használja.

2010. márc. 10. 21:44
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a sirassal vissza tud tartani,akkor az a te bajod.Tudja,hogy ez a fegyvere nalad!Surgosen lépj ki ebbol a kapcsolatbol,ha nem akarsz tényleg a kapcaja lenni!Szedd ossze magad,és fel a fejjel elotted az ut,amely a boldogsag felé vezet,és az ut végén biztosan megtalalod,aki felnéz rad!
2010. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szeritnem te szereted ha hülyére vesznek :) van ilyen, nem vagy egyedül. Van egy barátnőm is aki pont ugyanezt csinálja. Én már nem is mondok semmit, csak meghallgatom, és ennyi.

Tényleg van olyan típusú nő, aki azt élvezi, ha szenved. Komolyan van ilyen. Te is ilyen vagy? ha igen, akkor kár küzdened, mert úgyis mindig ilyen hapsik mellett leszel. Ha meg nem, akkor azt hiszem már rég nem lenne téma ez...


Mondjuk az elmondásból nem tudom miért baj, ha lenyomja a telefont, nyilván nem ér rá. Szerinted mit csinál? Vagy nőügyei vannak? :)

2010. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utálok szenvedni, és jóideje a béka segge alatt vagyok, de az agyam nem bír felülkerekedni. Ezt hívják talán értelmetlen szeretetnek...

Ami a telefonját illeti: egyetemista, 2-ig suliban volt, akkor felhívtam, azt mondta, le kell tennie, a kérdésemre, hogy miért, "mert" volt a válasz, azóta nem beszéltünk. Egyébként ha kinyomni ki tudja, egy sms-t is elengedhetne, hogy bocs, de ez meg ez van. Ha fix programja van, arról szólni szokott, ma nincsen semmi. Főleg így, hogy mióta nem volt fél perce, hogy visszahívjon... (Ráadásul nem is szórakozásból hívogattam, elég fontos dolgot szerettem volna mondani, de úgy látszik, ez az eshetőség eszébe sem jut, ami nem lep meg, mert ez a szarokmindenbe-típus.)

2010. márc. 10. 22:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Jegyezd meg magadban az ilyen gesztusait, csinálj listát róluk és idézd fel, amikor könyörög.
2010. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha annyira kellenél neki, mint mutatja, törődne veled akkor is, ha biztonságban érezné magát.
2010. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!