Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez elítélendő?

Szerintetek ez elítélendő?

Figyelt kérdés
Adott egy pár akik gyereket szeretnének, de sajnos nem jön össze, kiderül hogy a pasi az oka. Nagyon szeretnének egy kisbabát, de ezt az egész mesterséges megtermékenyítés, lombikbébi, stb. macerát kihagyják és keresnek egy "apukát". Lehetőleg egy ismeretlen, egyéjszakás kalandot. A pasi nem is tud róla, se gyerektartást, se semmit nem várnak tőle. Tudom hogy jogilag és erkölcsileg is helytelen, de szerintem nem egyszer megtörtént már ez a sztori.
2015. aug. 27. 12:11
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, ugye ezt nem komolyan kérdezted?
2015. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
26%
De, abszolút ... (persze hozzátéve, hogy a másik fél tudtával/beleegyezésével/kérésére/akármi - mert ugye ezt az esetet beszéltétek itt)
2015. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
22%
én a nő helyében ezt baromi gáznak tartanám és nem mennék bele, de őszintén szólva nem értem, hogy aki ezen felháborodik, az miért javasolgatja a spermabankos megoldást, ami végeredményben ugyanaz...
2015. aug. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy még egy párkapcsolaton belül is mindenki privát döntése, hogy mennyire akar gyereket, illetve az mit ér meg neki, és mit nem. Belehajszolni egyik ember sem tudja a másikat a saját maga által preferált dologba, működni csak az működik, ami mindkét félnek legalább "belefér"

Ettől még tényleg gáz, ha van olyasmi, amit szóba se lehet hozni...

2015. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
15%
43-as, szerintem a spermabank, vagy a felelőtlenül, gumi nélkül szexelés idegenekkel nagyon nem egy kategória. Nem ismétlem a veszélyeit, éppen elegen leírták már. Az se mindegy (lehet hogy én vagyok a maradi) hogy valaki gyereket akar, ezért "használja" egy idegen férfi spermáját a spermabankból - vagy újra és újra idegeneket csip fel és megy el velük.
2015. aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

#45, csak csendben szólok, hogy nem utópiákból, hanem a spermabank HAZAI működéséből kellene kiindulni (ld #31)...

Egyfelől.

Másfelől meg az egyik lehetséges megoldást egy másik lehetségessel kellene összevetni, axiómaként elfogadva, hogy a pár gyereket akar.

2015. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Értelek, ebben valahol igazad van, de lelkileg nagyon nem ugyanaz a kettő.
2015. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván nem ugyanaz... ahogy egyik lehetséges út se ugyanaz, mint a másik, az összesnek vannak előnyei is, meg negatívumai is... és akkor itt jön be, hogy ki mit visel el könnyebben avagy nehezebben...


Egyébként volt már ugyanilyen kérdés 1-2 éve, és ott leírtam, hogy én a szívem szerint úgy intézném az ilyen problémát, hogy szerveznék egy hosszú hétvégés szexbulit 3-4 önként jelentkező párral...

1, megfelelően időzítve a teherbe esés esélye jelentősen nagyobb

2, egy ilyen szervezésnél nyugodtan kérhetsz a jelentkezőktől negatív szűrővizsgálati leletet betegségekről, sőt...

3, A pár mindkét tagja ott van, és jól érzi magát, egyiknek sincs semmi oka a szemére vetni a másiknak semmit.

4, a "kivégzőosztag-logika"... tudod, ahogy egy kivégző osztag azért áll 5 tagból, hogy senki se magát okolja később a halálos lövésért, mert hát nem eldönthető (ballisztikai labor nélkül), hogy azt ki lőtte... így ezt a logikát az élet keletkezésére használva a kioltása helyett, senki se vindikálja magáénak biológiailag a gyereket, de mindenki lehetséges apasága benne legyen a pakliban (A FÉRJET IS beleértve:)) (ugyanúgy bizonyíthatatlan genetikai labor nélkül)

5, A gyerek jogi státusza is biztosítható, mert ugye a törvény úgy rendelkezik, hogy az apaságot a születést követő 1 éven belül, VAGY az új tény megismerésétől számított 1 éven belül lehet vitatni, és a határidő jogvesztő. Tehát, ha a férj ír egy papírt, hogy tudomással bír arról, hogy a gyerekének nem feltétlen ő a biológiai apja, akkor hiába akarná ezt később vitatni... ahogy a feleség is...


Szóval mindent összevetve én egy ilyen helyzetben önmagam számára ezt tartanám a legkönnyebben viselhető és legkorrektebb útnak, az összes elvben lehetséges közül.

2015. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
42%
Ha ez mindkét félnek megfelel...én azon kívül, hogy a valódi apa kimarad a buliból, nem látok más kivetni valót. De nyilván érthető, hogy nem akarják tájékoztatni. Sőt, talán jobban is örül a delikvens neki, mintha tudná, hogy gyereke lesz..
2015. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
42%
48-as, ez azért még mindig sokkal jobb alternatíva mint a sorozatos egy éjszakás kalandok. És nagyobb biztonságban lenne a nő is.
2015. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!