Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy van a szocpol téma most?

Hogy van a szocpol téma most?

Figyelt kérdés

Úgy hallottuk párommal,hogy házassági szerződés sem szükséges hozzá, csak 8 éven belül két gyerek be tervezve a családi életbe. Elvileg használt lakás vásárlásra is adnak pénzt? Szeretnék kihasználni ha valakinek aktuális a téma az megoszthatná velünk tapasztalatait.

Nem nem vagyunk romák!!!



2015. aug. 29. 07:55
 1/8 A PÁSZTOR ***** válasza:
CSOK-nak hívják. Keress rá minden fent van a neten . Annyit tudok, hogy a NAV-tól is kell igazolást kérni , meg még sok helyről . Érdemes egyszerre beadni az igazolás kérelmeket mert csak 30 napnál fiatalabbat fogadnak el, és ha az egyik elavul csináltathatod újra az egészet.
2015. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ÉN mindenkit lebeszélnék arról, hogy fel vegye előre a szocpolt! Mi felvettük,nem jött össze a két gyermek 8 év alatt, voltunk lombik programon is ami alkalmanként 200 000,-a gyógyszerek miatt, plusz a megalázás, az utazás, a feleségemnek sajnos nincs használható petesejtje...Szóval lejárt a 8 év, most a 2400 000,- helyett, amit felvettünk, 11 évig havi 42 500,- fizetünk, hogy kamatostól vissza fizetjük... Ki lehet számolni, hányszorosát fizetjük vissza! Mi mindent megtettünk, szerettünk volna családot, nagyon szerettünk volna, DE EZ A BANKOT NEM ÉRDEKLI! Vittünk mindenféle igazolást...kevés...! Így most 11 évig az eddigi hitelünk több, mint dupláját fizetjük, ha tudjuk...ha nem akkor kidobnak a házunkból! Kilenc éve egyszer sem maradtunk el a törlesztő részlettel...A kamat igaz hogy alacsony, de manapság a kamatot szeretik átkeresztelni "kezelési költségnek" A 2400 000,- tőke törlesztése 132 hónapig 25 000,- a "kezelési költség" 17 000,- Ha akkor ezt tudtam volna, hogy képesek más baján nyerészkedni, inkább nem építkezem! Így, már reményünk sem lesz, hogy gyermekünk legyen, ha pedig lesz, nem tudom miből élünk, neveljük fel? Ezt az információt tudnia kellene mindenkinek aki, megelőlegező szocpolra gondol!
2015. szept. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
utolsó valamit igen csak rosszul csináltatok... ha igazolva van, hogy ÖNHIBÁN KIVÜL NEM LEHET gyerek akkor nem kell visszafizetni
2015. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Azt mondták a bankban, K&H hogy csak a maximális lombik próbálkozást fogadják el, ami konkrétan öt alkalom... De ilyen eredményekkel, amit feleségem produkált, nem volt értelme többre menni, és pénzünk sem volt rá, a hitel mellett... Így is sok mindenen mentünk át, megalázó vizsgálatok, pete vezeték átfúvatás, inszemináció, vérvételek, sorbanállás, napokig reménykedés, aztán a tudat hogy ismét kidobtunk az ablakon több mint 200 000Forintot.Évekig gyűjtöttünk, megvontunk magunktól mindent mikor a lombikra gyűjtöttünk, ennyire tellett, most meg még büntetnek is minket, a magas kamattal. Most már tudom, miért nem kell, a szocpol felvétele előtt orvosi vizsgálat... A bank így jobban jár...
2015. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
a logikát úgy sem értem, hányszor voltatok lombikon? 200e/alkalom ha 5 kellett volna, hiányzott 1-2? inkább visszafizettek kamatostúl majdnem kétszeresen egy hitelt mint ismételt probálkozás? ez igy nem ésszerű :)
2015. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sajnos nem volt kitől kölcsön kérnünk, és nem is mertünk mert havonta fizetjük az építkezésre felvett hitelt is...Ami majdnem elviszi egyikünk teljes fizetését. A másik probléma pedig az, hogy a munkahelyünkről sem engedtek volna el ennyiszer, volt olyan hét hogy 2x is kellett menni, előző munkahelyem meg is szűnt ez miatt, a mostani munkahelyemen szabadság csak papíron létezik, és táppénz is, most éppen 39,4 fokos lázzal indulok dolgozni, mert főnököm ellenőrzi, és a GPS is mutatja hogy megyek-e...Havi tervet kell teljesíteni, ha néhányszor nem sikerül kiraknak, ezt meg abszolut nem kockáztathattuk, mert ha egyikünk elveszti az állását, utcára kerülünk hamar. Szóval így jártunk, és az ember senkitől sem várhat könyörületet! Főleg a bankoktól nem, viccesen mondtam tegnap, hogy lehet, hogy már ki is nézte magának valaki benfentes a házunkat...
2015. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha tudnánk menni, akkor sem értem miért kellene, ha nincs petesejt?

Csak azért mert a bank öthöz ragaszkodik?

Aki átment rajta tudja, min megy keresztül ilyenkor az ember.

Eléggé megviselt minket ez a dolog...

2015. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mint ma megtudtam édesanyámtól az állam az első 3at fizeti. :-) Így volt ez 25 éve és igy van most is. Most vagy nem értem miért esik jól hülyeségeket irni ide, vagy szimplán kifizettetek volna valamit, amihez információt 3 perc alatt találtok az interneten.
2015. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!