Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rá venni a párom,...

Hogy tudnám rá venni a párom, hogy pszichológushoz menjen?

Figyelt kérdés

Valahogy rá kéne vennem, mivel dühkitörései lesznek ha felidegesíti őt valaki, sokszor meg is üt.Nagyon félek, ha vele maradok a családommal mi lesz... Nagyon szeretjük egymást, már 2 éve, de nem bírom, hogy érzékelten sok dologban és nem figyel rám sokszor kellő tisztelettel és figyelemmel. Mondtam már neki, és édesanyám is, menjen el orvoshoz, de hajthatatlan... Mit tegyek?

Azt mondta valaki, ha egy olyan ember mondja ezt neki akit ő tisztel és számba vesz, akkor rálehetne venni, de nem sok barátja van, és mindig velem tölti a szabadidejét.


2010. márc. 11. 16:48
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ismeritek, de nem kéne azt mondani hogy megérdemlem, mert a szerelmem, és szeretem őt. Mindig megbán mindent, és úgy van... mégsem annyira, hogy ezen változtasson. Azt mondja kikapcsol az agya és megszűnik az önkontroll. erre mit lehet mondani?
2010. márc. 11. 17:19
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Mint már írtam: Menjél el szépen a doktor nénihez, vagy ha legközelebb idegrohamot kapsz püfölheted a levegőt.

Erre nincs más megoldási alternatíva.

2010. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim válasza:
100%
Mi az, hogy felidegesíted...? Elismered a bántás jogosságát?! Egyátalán hogy lehet valakit felidegesíteni, úgy, hogy megüssön? Szerintem csak szándékos provokálással érhetnéd ezt el, amit gondolom nem teszel (mivel szereted)! Ha vele maradsz és eltűröd a bántalmazást, biztos, hogy rendszeresen fog verni. Elég lesz-e akkor a könnyes bocsánatkérés?
2010. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Életveszélyben vagy és úgy tűnik, társfüggő. Most még csak egy pofon, később kékre-zöldre ver és csontjaidat töri. Komolyan mondom. Semmi más teendőd nincs vele, mint azonnal szakítani, még mielőtt gyereketek is lesz, egy újabb ember életveszélyben. hány ilyen lehet hallani, hogy a rendőrséget kellett kihívni, meg anyaotthonba benekült egy szál ruhában a brutális férje elől. Nem javul meg, nem lesz jobb. Ne reménykedj, keress egy normális társat, ne félj, nem maradsz egyedül. Csak életben.
2010. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
IGAZATOK VAN! de nem vagyok elég erős lelkihez, hogy elhagyjam, és én menjek helyette orvoshoz? túl vagyok már ezen is, szerintem pont, hogy az "orvos" tudna segíteni a kapcsolatomon... nem akarok gyógyszerektől függni, és egyébként is én döntök.. :S utálom magam a gyengeségem és a tehetetlenségem miatt, de még barátaim sincsenek miatta... akik legalább segítenének :( egyedül pedig megmondtam: nem megy!
2010. márc. 11. 17:29
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Lehetetlen nincs, csak tehetetlen.....

Egy idő után bánni fogod, hogy vele maradtál, amikor már elmúlik a szerelem. Csak könyörgöm, gyereket ne szülj neki!

2010. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Menj krav maga edzésre és majd kiütöd ha megpróbálja feléd emelni a karját
2010. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy itt félre értettétek kicsit a dolgot... én megtanultam visszaütni és megvédeni magam! nem üt már meg csak kiabál, aztán neki megyek és neki jobban fáj mint nekem! utána ott hagyom egyedül a francba később pedig már szinte a lábam előtt csúszik, eddig bevált hogy fenyegetőzöm és meg is fenyítem, de nem bánthatom, amikor szétkarmoltam az arcát 4 napig sírtam ezért :S már én is egy idegbajos leszek ha tovább folytatódik a dolog... már tényleg nem tudom mi legyen. amúgy nem rendes, megértő, mindenhova elkísér, ha beteg vagyok velem van, mindig elvisz kajálni, kirándulni megyünk, nyarlami is voltunk (tökéletes volt) itthon amikor nálunk vagyunk vagy náluk ott csak bántás megy... egyébként ha nem vagyunk itthon és nincsenek szülők akkor nagyon jó minden. Igazából itt a külső hatások szerintem amik őt idegesítik és rajtam tölti ki, de akkor is kellene neki orvos, kiskora sem volt derűs.
2010. márc. 11. 17:34
 19/42 A kérdező kommentje:
gyerekem nem lesz.
2010. márc. 11. 17:36
 20/42 anonim válasza:
100%
17.26-os vagyok. Nyugodt perceitekben beszélgess vele, erősítsd meg, hogy mennyire szereted, de szegezd neki a kérdést, hogy neki mi a véleménye egy fordított helyzetről? Ő is könnyen beláthatja, hogy ez nem normális dolog. Egyébként nem kell arról tudnia senkinek, hogy pszichológushoz jár, lehet, hogy ez is zavarja. És persze kísérd el, hogy ne menjen egyedül. Ha nem tudod rávenni a lépésre, akkor neked kell döntened, hiszen a Te és családod életéről van szó, hiszen a gyerekeket is bántani fogja ilyen alapon! Sok sikert kívánok!
2010. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!