Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos volt a kiakadásom a...

Jogos volt a kiakadásom a férjem felé?

Figyelt kérdés

Az gyik barátjának a születésnapjára 20ezer ftért vásárolt ajándékot.

Közös kasszán vagyunk, kisgyermekünk is van, így minden nagyobb kiadásnál (10ezer ft felett, a másikkal megbeszéljük). Ráadásul nem is olyan hű de jó barát, a 6 év alatt talán egyszer vett a férjemnek ajándékot. Ezért sem értem ezt.

Megmondtam neki, hogy vigye vissza ezt jelenleg nem engedhetjük meg magunknak, a barátjának pedig válasszon egy kevésbé drága ajándékot ha annyira adni akar valamit.

Most én vagyok a szemébe a megtestesült gonosz.



2015. szept. 7. 12:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Én is kiakadnék, bár meglehetősen érdekes lehet, hogy vajon miért vette ezt a drága ajándékot..

Tisztában van a férjed az anyagi helyzetetekkel?

Neked van kereseted?

2015. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem valahol kettőtök között van az igazság. Illett volna bevonni a döntésbe, főleg, ha egyébként sem vet fel titeket a pénz. Másrészt ő ezt gondolom kihagyhatatlan lehetőségnek tartotta, tudomására jutott, hogy mire vágyik a barátja, és meg tudta venni neki. Lehet, hogy ezek után pár évig csak egy 1000 Ft-os bort vesz neki, de legalább egyszer tényleg örömet okozott az ajándékkal. A barátságot pedig nem adott-kapott ajándékokban mérik, ritka, hogy anyagilag pontosan úgy tudja viszonozni az egyik fél azt, amit a másiktól kap. Valamiért azonban fontos ez az ember, és biztos vagyok benne, hogy nem arra van rászorulva a férjed, hogy adott napon felköszöntse. Általában sokkal többet ér, ha szükségben ott van az ember mellett a barátja, segíti a hétköznapokban, számíthat rá, meg tudnak beszélni dolgokat, megértik egymás gondolatait. Te csak a barátságuk anyagi oldalát írtad le, milyen közeli kapcsolatban vannak egyébként emberileg? Mert ha a férjed úgy érzi, hogy a barátja megérdemli azt az ajándékot, akkor valószínűleg így van. Te azért lehetsz dühös, mert kész tények elé állított, nem beszélte meg veled a dolgot, ami lehet szándékos is volt, mert a férjed pontosan tudja, hogy te anyagiakban méred a barátait, és előtted nem fog megállni az érvelése. Szoktak ilyen "kilengései" lenni a férjednek? Mert ha egyébként normális férj (amint írtad, a közös kassza kezelése jól működik), és elboldogultok anélkül a húszas nélkül, hagyd neki. Kifejezted a nemtetszésed, de mégis mellette állsz - máris kitörtél a megtestesült gonosz szerepéből, és megértő, megbocsátó feleséggé váltál. Nem kell mindenben kontrollt gyakorolni a másik felett, néha szabad engedni akkor is, ha úgy érzed, hülyeséget csinál. Inkább ilyesmiben vétkezzen, mint nagyobb dolgokban a hátad mögött.
2015. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15%

Attól függ, hogy mi a megállapodásotok.

Nálunk pl. az, hogy jövedelmem 10%-a a zsebpénz, ezt arra költöm, amire akarom (na azért csajokra nem költhetném...:).

2015. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen van keresetem. De a jövő hónapban megyek vissza a munkahelyemre.

Mivel írtam fent is, hogy nem az a hű dejó barát pontosan ezekre értettem... Ha segítség kellett akkor ő soha nem ért rá, ha őt kellett valahova elvinni és tényleg nem értünk rá akkor megsértődött, a párom születsnapi bulijain csak beleköt mindenbe, hogy miért nem ezt a piát vettük miért nem azt amit ő szeret stb. De a férjem csak ráhagyja, hogy csak viccel.


Gyanítom ez inkább csak ilyen "csak azért is megmutatom" ajándék lenne, de a reakciójából hát nem tudom. Visszavitte a botot, vett inkább egy piát neki, de még nem ért haza csak telefonált.

2015. szept. 7. 14:57
 15/18 anonim ***** válasza:
10%
Nem volt jogod visszavitetni a botot, akkor sem, ha drága volt, nem az anyja vagy.
2015. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

De mivel közös kasszán vagyunk.

Én sem vásárolok a barátnőm születésnapjára 20ezer ftos táskát, azért mert az tetszik neki... Pedig ő meg érdemelné.

2015. szept. 7. 21:16
 17/18 anonim ***** válasza:
90%
Férj is vagyok, és fillérb?szó se vagyok, mégis aszondom, elkapatta magát a férjed. Ezt a hülyeséget, már megbocsáss... Átlagos kereset mellett szó sem lehet arról, hogy 20E-s ajándékot vegyek a barátaimnak, és én sem fogadnám el tőlük. Ne bízd a pénzügyeiteket a férjedre, hiába nem vagy az anyja, ahogy itt vmelyik megjegyezte.
2015. szept. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%
Még ha normális barát lenne, akkor túltenném magam rajta, de ez a pasas elég ellenszenves. Miért ilyen fontos ő a férjednek?
2015. szept. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!