Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos a templomi...

Miért fontos a templomi esküvő és a gyerekek megkeresztelése olyan párok számára, akik egyébként egyáltalán nem gyakorolják a vallásukat?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem biztos, hogy nem lesz megkeresztelve, de magam körül azt látom, hogy még mindig elég bevett szokás a fiatalok között is, csak azt nem értem, hogy miért. A másik a templomi esküvő. Miért van szüksége rá olyannak, aki kb. életében nem volt templomban? Képmutatásnak érzem.

2015. szept. 10. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

nem is kepmutatas lenne, inkabb a kornyezet nyomasa.

mert mindenki templomban eskuszik, hat nehogy mar te legy a kornyek szegyene, a fekete barany mert maskepp mersz gondolkodni.

2015. szept. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Képmutatás is. A család nyomására vállalják be legtöbbet. Bár tudok olyat is, akinek csak szimplán tetszett, hogy az hosszabb, szebb, tovább "tündökölhet"a ruhában. Bár nőként nem értem, hogy a nőknek miért álma a lagzi, habos babos esküvő, a fehér ruha, mit tudnak azon nézegetni már évekkel előre. Attól nem lesz stabilabb a szerelmük. Több idő esküvőt szervezni, mint elválni, meg drágább is.
2015. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

"Ne Te döntsd már el, hogy mi a képmutatás."


Hát pedig én is úgy tapasztalom, hogy a "hit" a legnagyobb képmutatás. 10-ből 9 "hívő" marhára nem követi az elveket, így vicces hogy vasárnaponként ott ül a templomban. Kb bárki akit ismerek, hogy templomba jár, az el van ettől szállva.


Alapból vicces, mikor valaki pusztán az alapján tartja magát többre tőlem, mert ő "hívő" én meg nem...Még ha valami elért eredménye lenne, amire felvág, meg is érteném, de "szeresd felebarátod" címszóval lenézni a másikat csak mert nem "hívő" azért elég undorító dolog.


Na meg templomba járás, 2x voltam életemben, mindkétszer azt tapasztaltam hogy amíg bent ülnek addig szánják, bánják bűneiket, amint kiléptek a templomkapun kezdődik az "ott volt Marika az a büdös vén k..va" szöveg...

2015. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%

Én olyat hallottam, hogy keresztelték a gyereket, de a szertartás közben azt sem tudták mikor mi következik, mikor kell felallni, énekelni stb és mikor már 10edjere szólt a pap, kissé ingerulten a családra, akkor még ők voltak megsértődve. Könyörgöm, ha legalább az Úr házába lépsz, tiszteld a szokásokat, ha meg analfabéta vagy, akkor ne kereszteltess, mert nyilván soha nem fogod megtanitani a gyereket a vallásról, mert neked sincs róla fingod sem.

Gyakorló keresztenykent rosszul esett, úgyhogy én is kepmutatasnak tartom. Ha nem veszitek komolyan, hagyjátok a francba! De ilyenek sajnos mindig lesznek.

2015. szept. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem járok sűrűn templomba, de attól még gyakorlom a vallásom. (csak abban nem hiszek, hogy az Istennel való beszélgetéshez feltétlenül egy bálványokkal teli épületbe kell menni) Nekünk lesz templomi esküvőnk a párommal és egyáltalán nem érzem képmutatásnak.

Az viszont képmutatás, amit anyósom művel. Minden vasárnap elmegy az istentiszteletre, de képes kiakadni azon, ha nincs az első sorban hely, mert akkor nem mutathatja meg magát, képes valakit azért becsmérelni, mert egy tiszta, de egyszerű ruhában jelenik meg a templomban (lásd nem kisestélyi), állandóan hazudik és fúr másokat. Na ez az álszentség, nem az, ha valaki nem jár minden nap a templomba.

2015. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Én is ritkán járok templomba, de ettől még gyakorlom a vallásomat.

Viszont sokakat ismerek, akik minden vasárnap a templomban virítanak, viszont az életük többi területén semmi közük a keresztény értékrendhez. Én úgy gondolom, ők a szorgalmas templomba járás ellenére sem gyakorolják igazán a vallásukat.


Felületes vagy. Attól, hogy valaki ritkán jár templomba, még élhet keresztényként és minden joga megvan hozzá, hogy a házasságkötésébe bevonja Istent is.


Másfelől tényleg vannak, akik csak divatból esküsznek templomban. Na, őket én sem értem.

2015. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

Hát igen a különböző vallások a két család részéről, eléggé bonyolult. Én sem szeretem, ha valaki csak divatból házasodik templomban. A mi családunk vallásos és nálunk is hagyomány a keresztelés....mondjuk én örülnék a templomi esküvőnek, mert szép is mivel a vallást gyakoroljuk ,de még is azért szerintem szép lehet ott oltár elé állni a fehér ruhában meg minden :) Persze hogy hányszor az már más tészta.....de én szeretnék csak 1-szer odaállni :)

Például az unokaöcsém keresztelője most lesz idén és januárban lesz 2 éves. Nagymamám nagyon vallásos és aggódik, hogy majd nem két évesen lesz megkeresztelve, már mint ő jobban örült volna, ha jóval előbb lett volna. Kérdeztem tőle, hogy miért, hiszen sokan ilyen korban vagy akár 3 évesen is viszik keresztelőre....és ő mondta, hogy jó lett volna 2-3 hónaposan megkeresztelni, mert így ő még pogány és mamám mondta, hogy ő nagyon vallásos , nagyon hisz Istenben és lehet ezért betegeskedik sokat... már mint igen sajnos sokat betegeskedik az unokaöcsém, epilepsziás is lett és a szülés miatt is kialakult valami mert későn császározták :(

De mamám ezt állítja hogy ezért betegeskedik....mert születése óta még sokszor volt beteg.

2015. szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem egy esküvőnek és egy keresztelőnek is ma már sokkal inkább kulturális, hagyománybeli vonzata van, mint vallásos. Nem vagyok se ateista, de igazán vallásosnak se mondom magam. Ennek ellenére volt templomi esküvőm, és az az igazság, hogy naygon szép volt és teljesen elérzékenyültem az eskü alatt. Mert az nem arról szól, hogy jársz-e templomba, meg gyakorolod-e vallást, hanem a társasnak teszel esküt.

A keresztelő manapság szerintem inkább a gyerek első ünnepsége. Ezután még nyugodtan választhat ő, az már a konfirmáció, amire nem kötelezném, ha nem akar. De ha nem lenne megkeresztelve, azzal lehet hogy negatívan diszkriminálnám a gyerekem. És a keresztelő is egy szép dolog. Nem értem miért kell ennyire ellenkezni ellene. Miért ne járhatna nekem is egy szép hagyomány, csak mert nem csücsülök minden vasárnap templomban?

Karácsonyozni, húsvétozni csak a vallásos emberek szoktak? Az nem képmutatás? Jézüs születését, feltámadását ünnepelni, ha nem hiszünk benne? Mégis fogadjunk mindeni ünnepli... És amúgyis, mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, nehogymár megpróbálja megszabni nekem pár okoskodó majom, hogy legyen-e a gyerekemnek keresztelője vagy nem...

2015. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó én nem unneplek hanukat és ramadant sem, pedig szép ünnep mind a kettő. Mégpedig azért, mert nem vagyok zsidó vagy muszlim.

Te úgy unnepled a karácsonyt és a Húsvétot, hogy az egy szép hagyomány? Akkor inkább üld meg a téli és tavaszi napfordulòt, ahhoz több közöd van. Eszem megall. Ha vki divatból vallásos az te vagy. Esküvődon nem attól erzekenyultel el, hogy az Úr előtt teszel esküt, hanem a freskoktol a falon meg a nagyoltartol. Igazi felszínes ember vagy!

2015. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
18-as: szerintem egy "okoskodó majom" sem próbálta megszabni neked, hogy legyen-e a gyerekednek keresztelője. Megkérdeztem, hogy aki egyébként nem vallásos, az milyen indíttatásból vesz részt ilyen dolgokban, és igazából erre szépen válaszoltál is...
2015. szept. 12. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!