Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viszonyuljak a helyzetemhez?

Hogy viszonyuljak a helyzetemhez?

Figyelt kérdés

Leirom a történetem és utana kis tippeket szeretnék hogy mit tegyek

16 éves vagyok gimnazista és körülbelül 4 éve édesanyámnak idegösszeomlása volt azóta olyan a viselkedése mint egy kisgyereknek igy kb én nevelem. Van egy battyam aki valamilyen szinten szelemmi fogyatékos és ő is szinte mindenben az én segítségemre van szorulva. Édesapám nem él velünk viszont ő sem egy épp ember már agyilag elitta anno az eszét és minden nap idejar hozzánk de kb semmit nem segit csak alszik egyet nalunk délután és hazamegy, ami igen zavaró mivel 3an lakunk egy másfél szobás lakásba és igy meg kisebb a hely. Van egy nővérem aki gyakorlatilag az anyukan is valamely szonten ő nem él már velünk. Ő szokott seviteni eltartani a családot de ő is mar inkabb külön életet él és ramszakad minden. Hogyan tudnám az itthoni anyáskodó életét és a tanulói szerepet megkönnyíteni. Nagyon sok teher ez már nekem és nem tudom kihez hova forduljak. :(



2015. szept. 11. 00:10
 1/3 anonim válasza:
87%
Szerintem menj el a családsegítô központba ha van ott ahol élsz,ôk tudnak segítséget nyújtani.Nekünk is ôk segítettek amikor a papám lebénult.
2015. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A tortenet tobb sebbol verzik.

12 evesen a beteg edesanyadat es a szinten beteg testveredet radbiztak, hogy gondozd es tarts el, gondozd. Aha, mibol? Hogyan? Ugyanmar!!

2015. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az eltartást nem igy értettem hanem bevásárlás házimunka ezek.

Anyagiforrás az megvan mert anyum nyugdijat kap báttyám is meg dolgozik 4 órában + családi

2015. szept. 12. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!