Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok méres anyára,...

Jogosan vagyok méres anyára, mert elmondta, hogy?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok, még itthon, a szüleimmel lakom.


Az egészségügyi állapotom hagy némi kivetni valót maga után. Kardiológiára is kell járnom. Tegnap próbáltam elérni a (magán) orvost, de nem sikerült, így reggel az asszisztens visszahívott. Anya vette fel a telefont, mert kint maradt a telefonom. Arra lettem figyelmes, hogy már nőgyógyászati témát feszegetnek és anya elmondta az asszisztensnek (akit rohadtul utálok), hogy szűz vagyok. Eldurrant az agyam. Már-már gyomorgörcsöm van, ha kardiológiára kell mennem. A nő előszeretettel piszkál, bármivel. Folyton mondja az idegesítőbbnél idegesítőbb megjegyzéseit. Nem hiszem el, hogy nem látja hogy nem érdekel az, amit mond. Legközelebb tuti beszól amiatt, hogy szűz vagyok. Ha nem ez az orvos mellett lenne, tuti ott hagynám.


Anya pár munkatársának is elmondta már, hogy szűz vagyok, valamint egyéb személyes infókat is. Volt már, hogy egy vadidegen csaj jött úgy oda hozzám, aki ismeri anya munkatársát, hogy 'á, te vagy az az XY'


Mondtam anyának, hogy ne mondjon rólam senkinek semmilyen személyes infót.


Jogos a felháborodásom?


21l



2015. szept. 18. 19:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

"Arra lettem figyelmes, hogy már nőgyógyászati témát feszegetnek és anya elmondta az asszisztensnek (akit rohadtul utálok), hogy szűz vagyok"


Ezt hogyan kell elképzelni?!

- Ó igen asszonyom, nekem is mindig csíp, ha pisilek.

- .....

- Nem, biztosan nem a lányom hozott haza fertőzést, ugyanis ő még szűz.

😂

2015. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
19%

Az aszisztens megjegyzéseid hagyd figyelmen kívül, esetleg vágj vissza valami sértő megjegyzést, hogy vegye a lapot.


Elmesélte, hogy szűz vagy? Kérdezd meg, hogy a nap 24 órájában mellettem vagy, hogy ebbe biztos vagy?:D


Nem kell ezen felháborodni, nem kell róla tudomást venni.

2015. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk úgy, utolso, hogy az aszisztens laborlelet miatt hívta fel és mondjuk magas volt a sulyedese, ami ugye gyulladás. Rakerdezhetett, hogy nincs e begyulladt a torka, stb és amikor anyuka mondta, hogy nincs, az aszisztens megjegyezhette, hogy lehet huvelygyulladas is, érdemes elmenni nőgyógyászhoz hogy ne fertőzze meg a partnert.

Mellesleg kérdező, ha nőgyógyászhoz mész ott is szólni kell, mert máshogy zajlik a vizsgálat és a leletedre is rairjak hogy szűz vagy

2015. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Vicces, hogy azt mondod, nem érdekel, amit mond, de valójában nagyonis érdekel, majd felrobbansz miatta. Akkor hogy is van ez? Meg kell tanulnod lesz*rni a negatív beszólásokat, kivéve, ha jogosak. Ez nem az, hisz egyáltalán nem gáz, hogy szűz vagy, az asszisztens viszont egy seggarc, ha emiatt beszól neked.
2015. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én is huszonéves szűz vagyok, azért tisztában van az ember azzal, hogy mikor kell ezt megemlíteni. Kardiológiára is járok, és nem tudja az orvos, hogy szűz vagyok. Nem szégyellem, csak nem jött fel még soha, nem beszéltünk nőgyógyászati témákról.


Anyukám pedig biztos nem mondana el semmit senkinek rólam, hanem szólna nekem, hogy ez és ez van. Azt se mondaná el, hogy viszket a szemem a pollentől.

2015. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer a nogyogyasznal szobakerult a vallasom. Elkezdett rohogni a hitemen meg hogy meg szuz vagyok...oke. Memgmondtam neki hogy betegjogi kepviselohoz fogok fordulni. Aaaa ezek utan rogton allitott magan...
2015. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, anno én is rohadtul meguntam, hogy anyám meg az az asszisztens a háziorvosnál kommunikálnak rólam - úgyhogy orvost váltottam... ennyi.
2015. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogosan vagy dühös anyukádra.

A jelek szerint nem sok érzelmi intelligencia szorult belé, ha ennyire nem tartja tiszteletben a privát szférádat, és boldog-boldogtalannal megoszt rólad olyasmit, amihez az égvilágos semmi közül.


Gondolom, miután szembesültél vele, hogy a munkatársainak is elmondott rólad olyan dolgokat, ami k.urvára nem tartozik rájuk, próbáltál párszor beszélgetni vele erről, elmondani, hogy neked ez milyen érzés, és megkérni őt, hogy ne tegyen ilyet.


Ha ezzel semmit nem értél el, akkor akármilyen rossz érzés, szerintem ideje szembenézned azzal, hogy sem anyukád morális értékrendje, sem a viselkedése nem fog megváltozni.


Szomorú, de innentől fogva azt nézd, hogy mi a te mozgástered és felelősséged ebben a kérdésben: érdemes levonni a tanulságot, és soha nem megosztani vele olyan információkat a magánéleteddel kapcsolatban, amiket kipletykálhat másoknak, vagy amivel bármi módon visszaélhet, megbántva az érzéseidet.


Ha nehéz is semlegesen viszonyulni ehhez, próbáld meg esetleg úgy felfogni, hogy neki is megvannak a maga emberi gyengeségei, korlátai és hiányosságai, próbáld ezt elfogadni és alkalmazkodni ehhez, és megvédeni magadat azoktól a következményektől, amikre akkor számíthatsz, ha bizalmasan megosztasz vele olyan dolgokat, amiket jó esetben, egy jól működő anya-lánya viszonyban nyugodt szívvel megoszthatna az ember, abban a tudatban, hogy az édesanyja soha nem él vissza a bizalmával.


Ami meg az asszisztensnőt illeti, ha bármi "idegesítőbbnél idegesítőbb megjegyzést" tesz, vagy tényleg piszkálódik, nem kell tűrnöd, nyugodtan elmondhatod az észrevételedet a viselkedéséről először, lehetőleg kulturált hangnemben, vagy van van némi humorod, meg meg tudod őrizni a nyugalmadat, akkor visszaszólhatsz, vagy visszadobhatod a labdát, és feltehetsz neki kínos kérdéseket.


Ha meg továbbra is komolyan kifogásolható a viselkedése, akkor - amennyiben maszek orvos - szóvá teheted (akár szóban, akár írásban) a kardiológusnak, aki mellett dolgozik, ha meg TB intézmény, akkor - valóban indokolt esetben - felkeresheted a betegjogi képviselőt, és panaszt tehetsz a viselkedése miatt.


Ha mondjuk én lennék ilyen helyzetben, és a telefonos incidens után netalán bármi megjegyzést tenne az az asszisztensnő a szüzességemmel kapcsolatban - amit azért elég nehéz elképzelni - akkor hangosan felnevetnék, aztán miután abbahagytam a kacagást, azt mondanám, hogy anyukám végtelenül régimódi felfogású és rettentően prűd, kitérne a hitéből, ha tudná, hogy szexuális életet élek, mielőtt férjhez mentem volna, szóval maradjon kettőnk között ez az információ. :-)))


(És még csak nem is hazudtam, mert a feltételes mód miatt nem állítottam azt sem, hogy nem vagyok szűz, de neki nyilván úgy jönne le.)

2015. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
utolsó: ebből megint az jön le, hogy még neki kéne szégyellnie magát, hogy szűz, nem annak, aki emiatt beszólogat...
2015. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám arról beszél mindenkinek aki vendégségbe jön, hogy mitől van hasmenésem...... Elég illúzióromboló, és tök kínos, és ha a vendég is úgy tesz mintha nem hallaná akkor elismétli.

Örülnék, ha a szüzességem lenne a téma :D


Viccet félretéve, soha nem fogom megérteni az ilyen embereket. Aki más magánéleti dolgait fecsegi ki, az paraszt, nem a földműves fajtából. Pont.


Igazad van.


21/L

2015. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!