Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz anya (és egyben nő, és feleség) vagyok?

Figyelt kérdés

A helyzet adott:

Én, a férjem, és a 2 éves kislányunk.

Nem dolgozok, tehetősek vagyunk. A sógornőm, és az anyósom folyton azt hajtogatják, hogy a családom agyára fogok menni. Én amit csinálok akár mennyire is furcsán hangzik; természetesnek veszem. Nem vagyok hülyelány. 3 szakmám van (szakács, cukrász, felszolgáló), és 1 felsőfokú, meg két alapfokú nyelvvizsgám (felsőfokú: angol, alapfokú: német, japán).

Kb. így néz ki egy napom: Felkelés, higéniai teendők (fogmosás, tusolás stb.), smink (alapozó, szempillaspirál, csillogós szemhéjtus), és ezek után elkészítem és ágyba viszem a férjem reggelijét. (ma pl. omlett volt félbehajtva, belül felkockázott uborka+paradicsom+paprika kombóval) Ha felkel megeszi, majd megy utána dolgozni. 8 óra után kicsivel a picikém is felkel, majd megeszi ő is az adagját. 1 órát játszik, megyünk bevásárolni, és neki kezdek az ebédnek (ma brokkolikrémleves volt, barbecue szószban pácolt oldalassal, salátaágyon, desszertnek pedig poharas tiramisu) Minden nap újat főzök, ezért mindenkinek annyit csinálok amit meg is eszik. Eddig még nem panaszkodtak, hogy kevés volt.:D) Miután a férjem hazajött ő is megebédel, addigra a gyerek ágyban van. Ezt az időt szoktuk "kihasználni".;) 16 órakor a kislányom felkel kap valamilyen feldarabolt gyümit, és megint játszik kicsit (addig sportolok) majd miután megérkeztem: vacsi, fekvés. (Ilyenkor van időm edzeni, ezért el szoktam menni futni, vagy görkorcsolyázni. A kislányom nem rossz egy könyvet simán elnézeget 2 óráig.) Mai vacsora: melegszendvics, 3 féle krémes.


Illetve még a sógornőm (ő egyedül) kifogásokat talál az öltözködésemben, mert hogy "rossz példát mutatok a gyereknek".

Ugye a smink az az, ami fentebb le van írva. Ezt otthonra is hordom. Nagyon szeretem a diáklány stílust, ezért otthonra is mindig combzokni és miniszoknya, karcsúsított póló szettet hordok. Szerintetek irigyek, vagy tényleg túlzásba viszem?


A helyesírási hibákért előre is bocsánat.


2015. szept. 20. 20:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarom elhinni, illetve reménykedem benne, hogy egy érett, felnőtt nő, mikor a napját kell leírni, nem a csillogós tust említi meg, vagy a menüt részletezi.


Ahogy azt sem gondolom, hogy akinek boldog az élete, és ennyire tökéletesnek tartja, amit csinál, ahogy kinéz, az egy fórumon vár megerősítésre. Minden kommenteddel azt bizonygatod, hogy mennyire jó anya, feleség, és nő vagy. De akkor mi is a kérdés? Aki ennyire nem fogadja el a kritikát, vagy nem gondolkodik el rajta, azt mások véleménye nem érdekli. Se rokoné, se szomszédé, sem idegené. Senkié.


21 évesen teherbeestél, de van három szakmád, tudsz három nyelven. Én nem mondom, hogy lehetetlen, de akinek ilyen sok esze van, és ilyen tehetséges, nem így ír, nem így fogalmaz, nem ez az értékrendje, és nem az minden vágya, hogy tussal kihúzott szemekkel, combzokniban ágyba vigye a reggelit élete értelmének.


Érted? A részletes meséből csak az maradt ki, hogy lett a kitartó, sikeres, okos, céltudatos NŐBŐL egy tükörmániás, kinézet-fétises kislány, aki fórumon vár megerősítést abban, hogy jól csinálja, amit csinál.


Ezt is találd ki kérlek, így lesz kerek a történet!

2015. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
90%
A kislányos oké lenne, de te infantilis vagy :(
2015. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 anonim ***** válasza:
81%

Kérdésed ez: "Szerintetek jó vagy rossz anya (és egyben nő, és feleség) vagyok?"

A nagy többség szerint rossza anya és feleség vagy, nőnek meg még viccnek is rossz. Akár tetszik akár nem. Te kérdezted, mi válaszoltunk. (Ja, 21 vagyok, de 13 évesen nem voltam ennyire nevetséges mint te.)

Ennyi.

Kérdés?

2015. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
89%
ezt a kérdést egy unatkozó 15 éves agyalta ki ...
2015. szept. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
92%

"felnőtt nő, mikor a napját kell leírni, nem a csillogós tust említi meg, vagy a menüt részletezi."


Nekem is ez a fura. Ha valaki hazudik, nagyon elveszik a részletekben. Az őszinte válasz mindig egyszerű.


Olyan dolgokat említ meg, ami mintha újdonság lenne, de mindenki tisztában van vele. A zöldséges omlettet úgy magyarázza, mint egy csodát, a "higiéniai teendőket" is megnevezi, meg hogy a boltban kapható olyan étel, amit hamar (mély)hűtőbe kell tenni.


Valaki kérdezte, hogy mit játszik a gyerekkel, erre nem nagyon kaptunk választ. De tény és való, nekem sincs gyerekem, se kisgyerek a családban, így ha hazudnom kellene, hogy mit játszik, biztos a játszóteret meg a könyveket mondanám.

2015. szept. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 anonim ***** válasza:
88%
Írta, hogy az a játék, hogy odaadja a kétévesnek a zöldséget, ő meg visszaadja... Komoly.
2015. szept. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 anonim ***** válasza:
90%
Eleve elég meseszerű az a kétéves, aki két órát elvan könyvnézegetéssel.
2015. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
85%
szerintem egy kitartott ribizli vagy,anyának semmiképp nem mondható.24évesen
2015. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
92%

Röhögőgörcsöt kaptam amíg ezt olvastam

Olyan mintha a velem egykorúak szintjén lenne ez a történet vagy még lejjebb

13L

2015. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó ifjú emberünk pontott tett a végére.13évesen több esze van mint a kérdezőnek.
2015. okt. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!