Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz anya (és egyben nő, és feleség) vagyok?

Figyelt kérdés

A helyzet adott:

Én, a férjem, és a 2 éves kislányunk.

Nem dolgozok, tehetősek vagyunk. A sógornőm, és az anyósom folyton azt hajtogatják, hogy a családom agyára fogok menni. Én amit csinálok akár mennyire is furcsán hangzik; természetesnek veszem. Nem vagyok hülyelány. 3 szakmám van (szakács, cukrász, felszolgáló), és 1 felsőfokú, meg két alapfokú nyelvvizsgám (felsőfokú: angol, alapfokú: német, japán).

Kb. így néz ki egy napom: Felkelés, higéniai teendők (fogmosás, tusolás stb.), smink (alapozó, szempillaspirál, csillogós szemhéjtus), és ezek után elkészítem és ágyba viszem a férjem reggelijét. (ma pl. omlett volt félbehajtva, belül felkockázott uborka+paradicsom+paprika kombóval) Ha felkel megeszi, majd megy utána dolgozni. 8 óra után kicsivel a picikém is felkel, majd megeszi ő is az adagját. 1 órát játszik, megyünk bevásárolni, és neki kezdek az ebédnek (ma brokkolikrémleves volt, barbecue szószban pácolt oldalassal, salátaágyon, desszertnek pedig poharas tiramisu) Minden nap újat főzök, ezért mindenkinek annyit csinálok amit meg is eszik. Eddig még nem panaszkodtak, hogy kevés volt.:D) Miután a férjem hazajött ő is megebédel, addigra a gyerek ágyban van. Ezt az időt szoktuk "kihasználni".;) 16 órakor a kislányom felkel kap valamilyen feldarabolt gyümit, és megint játszik kicsit (addig sportolok) majd miután megérkeztem: vacsi, fekvés. (Ilyenkor van időm edzeni, ezért el szoktam menni futni, vagy görkorcsolyázni. A kislányom nem rossz egy könyvet simán elnézeget 2 óráig.) Mai vacsora: melegszendvics, 3 féle krémes.


Illetve még a sógornőm (ő egyedül) kifogásokat talál az öltözködésemben, mert hogy "rossz példát mutatok a gyereknek".

Ugye a smink az az, ami fentebb le van írva. Ezt otthonra is hordom. Nagyon szeretem a diáklány stílust, ezért otthonra is mindig combzokni és miniszoknya, karcsúsított póló szettet hordok. Szerintetek irigyek, vagy tényleg túlzásba viszem?


A helyesírási hibákért előre is bocsánat.


2015. szept. 20. 20:06
 71/104 anonim ***** válasza:
87%
Sztem nem vagy jó anya... Azt fontosnak tartottad h kiemeld milyen sminket használj de a gyerekeddel töltött időt nem?
2015. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
100%
*használsz
2015. szept. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
94%

Haha egy két valaszon főleg azon, hogy a minikébe kilatszik e a családi ékszer jót vihogtam. Amúgy még a kadtakaritas oké, de budit pucolni ilyen szerkoban elég vicc.

Nem tudok a kérdésedre válaszolni, egy biztos így első olvasasra te minimum zakkant vagy.

Ami még feltunt, tudod egy vállalkozó nem ér haza délben, még egyre sem. Ha mégis, este hatig megy a telefonalgatas, ügyintézés. Csak onnan tudom, mert az én párom is vallalkozo, meg ismerek is párat. Aki vállalkozó, annak nem ér véget a munkaideje ám délután kettőkor, a munka meg magától pörög. .

A másik, én is cukrasz felszolgalo vagyok, de ahhoz nem igazán kell semmilyen nyelvismeret. Tésztát gyúrni és habot verni középfokú japán nélkül is lehet, szóval nekem ez is sántít de jolvan ha ettől te okosabbnak hiszed magad okés!

2015. szept. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
100%
A takarításnál még nem is az a hiba, hogy kilátszik valami, mert 40 fokban bugyiban és topban csináltam, hanem főzésnél és takarításnál óhatatlan, hogy összekenjük magunkat. Például fehérítő csöppen rá stb., szerintem értelmes ember nem teszi tönkre a ruháit.
2015. szept. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ebben a nyári 50 fokban is nyakig érő pamutzokniban toltad? Vagy csak azért van klímátok, hogy te evszaktol függetlenül maskarában parádézhass?
2015. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
19%

Mi a fura a combzokni + szoknyában? Pesten rengeteg csaj mászkál így. Én is szívesen hordom, mindenki megdicsért benne eddig, hogy csinos.

Amúgy ha neked, a lányodnak meg a férjednek jó, akkor hogy lehetnél rossz anya??

2015. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem semmi gond nincs vele. Főleg, ha nektek ez így tökéletes. Nem is rétem miért foglalkozol mások véleményével? Kit érdekel ki mit gondol, kinek tetszik??? Az a lényeg, hogy nektek jő...és kész. Pont.
2015. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
24%
Összeségében szerintem is csak kamu a történet, de inkább a megfogalmazás miatt. Érett nő, akárhágy néves is nem foglamaz így :" Nem vagyok hülyelány" "csillogós szemhéjtus" "gyümi" "kombó". Kb. 14 éves gyerek álmodozása tényleg. Amúgy miért ne élhetne így elvielkben? Miért ne hordhatna miniszoknyát, fiatal is, valószínű jó alakja is van, attől mert féjre gyereke van miért ne? Az nekem nem fura, hogy vállalkozó hazaér délben, pl. lehet tanár is vállalkozó, üzeletei vannak, és csak felügyeli őket ő maga nem dolgozik. Sok komoly informatikus otthonról dolgozik, unokatesóm isinbformatikus, munkakapcsán akkor megy ki a lakásból ha utazik külföldre és ennyi. Attól , hogy házas gyerekes valaki, még szexel rendszeresen normális esetben(a heti 2 nem rendszeres nekem sem), edz is, napi félórája mindenkinek van. Én szoktama monitor előtt is, hogy közben megy egy film, hallgatok valami előadást, műsort visszanézek. Nekem is alap, hogy reggel szempsirál, szemhéjtus, ha takarítok ha nem, ha dolgozom ha nem. 1 perccel több, mintha nem. Ezt el tudom képzelni irigylik. Sokan irigylik azt akinek segít a férje, szereti és ki is mutatja, gyerek után is edz, fut. Irigylik, hogy van energiája, betudja osztani az idejét. Nem is értem én sem miért, hisz mindenki előtt ott áll. Ja, hogy van akinek nem segít a férje otthon semmit, hát nem olyanhoz kell hozzámenni. Meg jön a magyarázat, de a férj 12 órákat dolgozik, igen, és sok nő is a gyárakban és máshol is. Sokan dolgoznak földeken, építőiparban, bánya stb. Azt el is hiszem, hogy fárasztó, de ennyi nehéz fizikai munkás férj tuti nincs, mint itt a Gyakorikérdésen írogató nők írnak. DE a kérdezőnek ennyi az életecélja ennyi idősen? ÉS ha a férjjel történik valami? Tudná tovább vinni a vállalkozását esetleg? Ha pl van egy kft-jük tudja egyáltalán mit takar az a cég forma? Át tudná e nézni és értelmezni a cég papírokat? A pénz sem tart örökké. A kérdező egy koránál gyerekesebb fruska, akinek foglama nincs az életről. Arra meg tényleg ne legyen büszke, hogy 3 szakmája van ezekből. Kb azt bárki meg tudja csinálni. Ráér , pénze van, akkor most ha kicsit okos lenne fősulit, egyetemet vagy akármit még elvégezne levelezőn. Nem tudom most, hogy van régebben a fősuli gyes mellet ingyenes volt, nekem nagyon sok csoportársam ezt használta ki, kismamaként tanult.
2015. szept. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
57%

Nem attól leszel jó anya vagy feleség, hogy ágyba viszed a nyolcféle főztöd.


Kicsit olyannak tűnsz, mintha megragadtál volna kamasz-szinten. A diáklánynak öltözés otthon értelmetlenül, az, hogy hatalnas elmének tartod magad a szakmáid miatt (nyilván nem csak diplomának van értéke és nem kizárólag diplomás lehet eszes vagy tehetséges), pedig lássuk be, ezeket nem nagy tehetsêg megcsinálni, a nyelvvizsgáidat meg egyszerűen nem hiszem el...


Egyszerűen egy buta 24 éves vagy, aki sokkal éretlenebb a koránál, és fogalma nincs az életről.

2015. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
44%

az is lehet, vagy inkább több, mint valószínű, hogy fél az öregedéstől, elvégre anya és háziasszony lett már.

lehet majd 30 évesen már plasztikáztatni fog.

folyamatos függőség a párjától, amit valszeg az okoz, hogy tőle függ. ha a pasi egyet csettintene, már az utcán kukázna.

2015. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!