Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne normálisan...

Hogyan lehetne normálisan megbeszélni?

Figyelt kérdés

Én és a testvérem édesapám cégénél dolgozunk. Nővérem sokat dolgozik, ezért, hogy kevesebb dolga legyen, az ő egyik projektjét átadták nekem. Az elején besegített nekem a testvérem, hogy tudjam mit hogyan kell csinálni, aztán tovább egyedül én csináltam végig az egészet. Hát rengeteg időm és munkám volt benne. És itt jön a probléma. Ezért a munkáért külön pénz jár. Édesapám az elején azt mondta, hogy mivel az elején segített a testvérem nekem, a fele összeget kapja meg ő. Akkor én rábólintottam, azonban így a végére rájöttem, hogy én csináltam a munka oroszlánrészét. Mivel irigy nem vagyok, arra gondoltam, hogy a pénz egyharmad részét adnám neki, de nem a felét. Mivel én rengeteget dolgoztam ezen és fele annyit keresek, mint ő.

Ezt hogy mondjam el édesapámnak és a testvéremnek úgy, hogy ne legyen belőle sértődés?


2015. szept. 21. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Én valószínűleg azzal kezdeném, hogy egyszer négyszemközt megkérdezném a testvéremet, hogy az ő véleménye szerint milyen arányban lenne igazságos elosztani az ezért kapott külön pénzt.


Gondolom, képben van arról, hogy mennyi munkád fekszik benne, és remélhetőleg van benne annyi igazságérzet és korrektség, hogy ha csak a munka töredékét végezte el, nem a felét vagy a harmadát, akkor osztozni is ennek megfelelően akarna.


Ha meg ő így áll hozzá, akkor már apukáddal is nyilván könnyen meg lehetne ezt beszélni.


Ha meg netalán nem, akkor annyit tudsz tenni, hogy apukádnak őszintén elmondod, hogy te mit éreznél igazságosnak, és miért.

2015. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha tényleg szinte mindent te csináltál, akkor szerintem maguktól is felajánlják, hogy ne felezzetek, hanem te kapd a nagyobb részt.

Ha maguktól ezt nem teszik meg, akkor biztosan sértődés lesz belőle.

Én is testvéremmel beszélnék előbb mindenképpen.

2015. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Tesóddal beszéld meg, hogy apád felezni akarja kettőtök közt a projektpénzt, de szerinted Neked ebből jár a 2/3.

Ha tesód azt mondja hogy nem, akkor apád előtt ne feszegesd, örülj hogy lehetőséget kaptál olyan kreatív munkára, amit kétszer jobban fizetett munkatárnak adott eddig. (Ha pl. neki csak 1/4-nyi munkaideje van benne, de az ő munkaidejét 2-szer jobban fizeti a cég, akkor is fele-fele pénz teljesen reális.)

2015. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

A munkat nem a "mennyisege" alapjan dijazzak. Egy kalapacsutes amirol tudjak hogy hova kell utni pontosan, tobbet er mint otven amirol barki tudja hogy hova kell.

(Ismered a viccet a szerelorol: egy utes, es elker 5000ft-ot. Az ugyfel hapog: egy utesert ker el ennyit?! Nem kerem. Az utes szaz forint, az hogy tudtam hova kell utni, az 4900...)


Az, hogy annyit dolgoztal vele nyilvan azert van, mert te most csinaltal ilyet eloszor, ha lenne gyakorlatod lehet hogy fele/harmad annyi ido alatt meglett volna.

2015. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Az elején besegített, hogy tudjad mit kell csinálni, írtad... Magyarul nélküle nem tudtad volna megcsinálni.


Én ezt hagynám felesbe, nem csinálnék haragot.Hiszen gyakorlatilag betanított, tanított... Ha egyetemre vagy tanfolyamra járunk, azért is fizetnünk kell, nem is keveset.


Ha a tesód nem segít be, vagy nem tudtad volna megoldani, vagy sokkal több időd ráment volna, hogy magadtól beletanulj. Ki tudja mennyivel több ideig dolgoztál volna az ügyön, vagy mennyi hibát követtél volna el, aminek kijavítása szintén költség lett volna.



Na te tudod. Én hálás lennék, ha apámtól munkát kapnék és a tesóm betanítana, nem reklamálnék... Aztán a következő melók meg már majd mehetnek felesbe, majd akkor reklamálj, ha akkor is kevesebbet kapsz viszont már segítséget nem kapsz többet, majd akkor. Szerintem.

2015. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen én is utolsó véleményét osztom. Azért mert neked sokat kellett vele dolgoznod, attól még a munkád értéke nem lesz több. A tesodnak nyilván kevesebb idő ment volna rá, mivel rutinosabb.

Az meg a másik, sztem megallapodtatok. Akkor most már ne varialj, te is beleegyeztel ebbe az összegbe. Segget nem kéne csinálnod a szadbol, főleg nem tesód és apád előtt.

Legközelebb legyél okosabb, és kérj többet, meglatjuk megéri e nekik még így is rád bízni a munkát. Ha igen, az jó, neked is több esik le.

De így utólag követelőzni sztem elég görény húzás. Fogd fel úgy, ez tanulopenz volt.

2015. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben ha ELÖRE megegyeztetek abban, hogy felesben kapjátok a pénzt, akkor UTÓLAG nem szokás megváltoztatni, és nem is követelheted.
2015. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el objektívan mennyit csináltál.
2015. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem azért volt rengeteg idő, mert most csináltam először, hanem ez a munka x időtől y ideig tart fixen, tehát a tesóm is ennyi ideig csinálta volna :)


Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2015. szept. 21. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerinted csináld azt, amit az egyik válaszoló írt. Beszéld meg a nővéreddel, aztán, ha kiegyeztetek, menjetek apukátokhoz. :)
2015. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!