Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a legjobb megoldás...

Ilyenkor mi a legjobb megoldás? Mert én már nem tudok megfelelöt.

Figyelt kérdés
Szeptemberben fog megszületni a fiam. Szüleimmel együtt élünk, mert anyagilag így mindenki jobban jár. Viszont apám nem dolgozik, 10 éve lerokkantosította magát, hogy ne kelljen dolgoznia, és tudjon miböl inni. 30 éve alkoholista és mai napig töretlenül müveli ezt. A rokkantnyugdíjából a közösbe adja a pénz felét, a másikat elissza. Már nem tudunk vele mit csinálni, viszont nem szeretném, ha a gyermekem ezt látná mindennap maga körül és így nöjön fel. Ha kitennénk, akkor kiesne 30 ezer ft, ami a lakáshitel szempontjából nem mindegy, ráadásul idén szeptembertöl édesanyám nem kapja utánam a családi pótlékot sem, az is kiesés. Mit tegyek most? Semmi használható ötletem nincs. Aki járt hasonló cipöben, hogy oldotta meg?
2010. márc. 14. 07:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Egyben reménykedhetsz, talán a kis unoka jobb belátásra bírja apukádat. Ha vannak józan pillanatai, talán lehetne rá hatni?Kitenni az utcára? Hát a lelkiismereted hagyná?De nagyon fiatal lehetsz. Ezt abból gondolom, hogy családi jár még utánad, de már babád lesz?Akkor te se sokat tehettél félre a gyermek fogadására. Hogy fogjátok bírni azt a rengeteg kiadást, ami egy babával jár? Még ha csak a legszükségesebbet veszitek is meg. Itt aztán minden fillérre szükség lesz. Legalább szoptass egy évig! De ahhoz meg nyugalom kell. Hát, le kellene ülni az együttélőknek, és átbeszélni ezt a helyzetet, s mozgósítani a tartalékokat. Türelmet hozzá!!
2010. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

ha jol értem,a szülői házban laktok...onnan akarod kitenni?

örülj hogy ott lakhattok...

nem tetszik,keressetek albérletet...

2010. márc. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Kié a lakás: mert ha a szüleidé, akkor apukádat onnan nem lehet csak úgy kitenni, még ha anyukád elválna töle, akkor sem. Ha ennyire nem tetszik neked, akkor minek szülsz ebbe a helyzetbe gyereket? Hány éves vagy, hogy még jár utánad családi pótlék?

A jó megoldás az lenne, ha TE költöznél el, akkor a SAJÁT életedet úgy alakitod, ahogy neked tetszik.


De azért az nem túl jó fényt vet rád, hogy apádat kiraknád az utcára és csak azért nem teszed, mert hoz pénzt.

2010. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Sokan nevelnek gyereket ideálisnak távolról sem nevezhető helyzetben...Én igen meglátszik a gyereken,a szülőkön,és a házasságon.Üdvözöllek a felnőttek világában!

Mást nem tehetsz,mint kivársz.Apud nem fog megjavulni sztem,unoka ide-vagy oda...

3-4 év alatt megfordulhat veletek a világ,hidd el fog jönni valami jó lehetőség a számotokra,és magatok mögött hagyhatjátok ezeket a gondokat.De akkor majd jönnek más problémák...:((

2010. márc. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó vok.

De jó,neked még van apukád,és a gyermeked ismerni fogja az egyik papáját.Sajna az enyémek már egyiket sem ismerték.Azt sem bánnám,ha tovább innának....

2010. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
22 vagyok, de amíg tanultam (a régi törvények szerint 23 éves korig járna), addig folyósították. Az én és húgom nevén van a lakás, anyukám a haszonélvezö. Régen elváltak már, csak azért van még mindig itt mert anyunak nem volt szíve kitenni. Pedig annyiszor meg lett volna rá az oka. Lop tölünk, megeszi elölünk az ételt (mindig be van osztva mindenkinek az adagja naponta), eröszakoskodik stb. már volt feljelentve rendörségen is, de ott azt mondták, amíg nem folyik vér, nem csinálnak semmit. A picit meg akartuk teljes szívvel, akkor még nem itt laktunk, aztán anyu hozta fel, hogy mi lenne ha mindketten odaköltöznénk, mert nem bírja egyedül szinte a kiadásokat. Akkor kénytelen leszek elviselni? Pedig nagyon nem akartam, hogy olyan legyen mint amilyen én lettem:(
2010. márc. 14. 08:45
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van lehetöségünk elköltözni, mert részben anyut is cserben hagynám a sok adósággal, (ennyi minimum jár neki, hogy ne, hamár felnevelt), másrészt már mi sem tudnánk finanszírozni egy albérletet, mivel a mi nyakunkba is szakadt azóta hitel. Szociális lakást nem kapnánk, mivel mondták, hogy van aki még 1993-ban igényelt, 6 gyerekkel, és azokat sorolják elörébb. Hát nehéz az biztos.
2010. márc. 14. 08:52
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes, hogy úgy beszélsz édesapádról, mint egy tárgyról... "ha kiraknánk...". Ez számomra elvetette a sulykot. Az én édesapám is sok-sok éven keresztül ivott, egy józan pillanata sem volt. Ötévesen a patakból kellett kiszedjem, mert berúgott, leesett, és elaludt ott. Hidd el, tudom milyen érzés. De azért ilyet nem mondtam volna. Évek hűséges és töretlen imádsága meghozta a gyümölcsét, immár 8 éve egyáltalán nem iszik, és most ismeri meg az ember, hogy milyen fantasztikus egy személyiség az édesapa!
2010. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha megszületik az unokája hátha megembereli magát.Ha pedig nem és tovább iszik nem hiszem,hogy látni fogja a kicsit felnőni...
2010. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem miért hiszitek, hogy ha meglesz az unokája, akkor majd megváltozik. A legtöbb alkeszenek egy gyerek csak új majom a cirkuszban, esete ez személyes tapasztalat. Kedves kérdező mérlegelni kell, nyugalom szegényebben, vagy pénz de retteghetsz tovább.
2010. márc. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!