Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszútávon mennyire lehet...

Hosszútávon mennyire lehet tolerálni a szerencsejátékot (tippmix) egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A párom, amióta csak ismerem, szeret Tippmixelni. Amikor kevesebb pénze volt, kevesebbet, most jobban megy, így többet áldoz rá, ezt nem látom extrém mértékűnek. Néha poénból én is feladok 1-2 szelvényt, aztán tök szórakoztató együtt végigizgulni a meccset. Tehát én nem ellenzem ezt egyáltalán. Kb. havonta egyszer meg pókerparti van a haverokkal, de mostanában ez sincs, mert elköltöztünk és még nincs rá társaság.


3 éve vagyunk együtt, ebből 1 év az együttélés, anyagi gondok nincsenek, nem élünk nagylábon, de amit megkívánunk azt megvesszük, a nagyobb kiadásokat pedig a megtakarításból fedezzük (mind a ketten minden hónapban félrerakunk egy bizonyos összeget, ez a közös megtakarításunk).


Nem vagyunk közös kasszán. Minden hónapban befizetünk egy fix összeget, amiből a havi közös kisebb kiadásokat kezeljük (kaja, tisztítószerek, wc papír, ilyesmi), ezen kívül van a fent említett megtakarítás , valamint a lakbér+rezsi ránk eső része (ez mindig fix összeg).


Ami ezen felül marad, az mindenkinek a magánügye. Engem tényleg nem zavar, hogy Tippmixel, mert általában a nyereményt forgatja meg, tehát nem költ rá rendszeresen, ráadásul én is simán elköltök annyi pénzt a saját szórakozásomra (ruha, smink, könyvek...), mint ő a szerencsejátékra.


De akárkinek ezt említem, óvatosságra int, mert nem lesz majd megállás, aztán csődbe viszi a családot. Ami mondjuk külön kasszán nehéz lenne, és amúgy is tartom annyira érettnek, hogy tudja, hol a határ. Amikor nagyon szar anyagi helyzetben volt, nem játszott egyáltalán.


Tényleg arra kell számítanom hosszútávon, hogy átesik a ló túloldalára? Annyira nem vagyok az a típus, aki bármiben is korlátozni próbálná/tudná a másikat.


2015. szept. 28. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem,nem fog átesni a ló túloldalára! Ez már akkor kiderűlt volna,amikor kevés pénzetek volt.( mert akkor nem játszot) pusztán szorakozás.Most napi 200 ft nem sok,főleg ha nyer is és abból játszik.Ha túlzásba esne,azt úgyis észre fogod venni és majd leállítod! :)
2015. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

"Ha túlzásba esne,azt úgyis észre fogod venni és majd leállítod! :)"


Ahogy azt Móricka elképzeli.

2015. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Ugye azzal tisztában vagy, hogy ha egyszer összeházasodtok, hiába a külön kassza, törvény előtt vagyonközösség van?
2015. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha régóta csinálja, és nem szaladt el vele a ló, akkor nem lesz baj.
2015. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha túlzásba esne, és nem tudnék rá hatni, az biztosan a kapcsolatunk végét jelentené, nem tudok diszfunkcionális kapcsolatban élni. De én nagyon bízom benne, hogy nem jutunk el idáig. A kérdésem inkább arra vonatkozna, hogy szerintetek az ilyet ellenezni kellene egy kapcsolatban, vagy tolerálható, és ha utóbbi, akkor meddig? Tapasztalatok is érdekelnének.
2015. szept. 28. 14:14
 6/19 A kérdező kommentje:
#3: igen, ezt tudom.
2015. szept. 28. 14:15
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Amit leírsz, az nem a beteges kategória...


Egyszer rááldozott x pénzt, azóta a nyereséget forgatja, mi ezzel a baj??? Ha még néha újra rááldozna kisebb összeget, mert mondjuk épp nincs nyereség, az se lenne gáz, ha mellette mindaz a takarékoskodás meglenne, amit leírtál. Nem is értem a kérdésed. Talán üldözési mániád lehet, vagy más félelmed, előítéleted...?!



Ha téged zavar, vagy úgy vagy vele (csak nem mered kimondani), hogy ma elviseled, de szeretnéd, ha a jövőben nem csinálná, akkor még most beszéld meg ővele! Nehogy az legyen, hogy elveteted magad feleségül, meg gyereket szülsz neki, aztán elkezdesz sárkány módjára viselkedni vele, hogy márpedig ugyan fejezze be a szerencsejátékot, mert neked nem tetszik. Még majd érvelsz is, hogy te is leszoktál a sminkről, a csinos ruhákról és a könyvolvasásról... :D

Szóval tényleg megfontolandó, hogy most zavar téged vagy sem, és ha igen, megfog-e változni a párod ÖNSZÁNTÁBÓL... Mert nincs jogod megváltoztatni, érted...

2015. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ellenezni fölösleges, mert csak berág rád, és megváltoztatni tényleg nem tudod. Ha elszalad vele a ló, nem fogod tudni megállítani. Így marad a reménykedés, hogy ez hosszú távon is csak hobbi marad.

Hogy kialakul-e a szenvedélybetegség vagy sem, az nem most dől el, hanem amikor stresszesebb lesz az élete. Amikor majd jön az, hogy "nem tudok mástól kikapcsolódni, ez nekem jár. De ma csak egy tizest játszottam el, nem értem mire ez a hiszti."

2015. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem, engem tényleg nem zavar, azért is hoztam példának, hogy néha együtt játszunk, hogy lássátok, nem tartom az ördögtől valónak. Csak sok embertől megkapom (főleg önmagukat koruknál fogva bölcsnek tartóktól), hogy ezzel vigyázzak, meg a Kovács Marikának is ezen ment tönkre az eljegyzése. Jogos a kérdés, hogy minek beszélek erről bárkinek is, de abszolút véletlenül jött szóba, egy nagyobb nyeremény kapcsán. De már bánom, hogy ezeket az embereket beavattam, ezért jogosak a kövek. Csak sajnos olyan vagyok, hogy ha valamit sokszor mondogatnak nekem, akkor minimum elgondolkozom rajta, ebből lett ez a kérdés is. De igyekszem ezzel (és az ellenzőkkel) továbbra sem sokat foglalkozni.
2015. szept. 28. 14:25
 10/19 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy amíg a kötelező kiadásokat fizeti, nem igazán érdekel, mit tesz a pénzével, ahogy én is zokon venném, ha beszólna a legújabb (más szemével akár feleslegesnek is nevezhető) szerzeményeimre az IKEA-ból. Épp ezért is szorgalmaztuk az elején, hogy ilyen pénzügyi rendszert vezessünk be, mert így senki nem érzi úgy egy-egy kiadásnál, hogy el kéne számolnia vele, vagy a másiktól veszi el a pénzt. Persze ha lesz gyerek, akkor biztosan kellenek majd módosítások, de én alapvetően nem igénylem a teljesen közös kasszát. Na mindegy, ez egy más téma, bocsi. A tippmixről jöhetnek még tapasztalatok! :)
2015. szept. 28. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!