Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg?

Miért nem értik meg?

Figyelt kérdés
A szüleim mindig azt mondják, hogy unokát akarnak majd tőlem. De én se most, és soha nem is akarok majd gyereket. Hogyan értessem meg velük?

2015. okt. 3. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ne harcolj fölösleges, sose fogják megérteni. Minél jobban bizonygatod, hogy nem lesz, ők annál jobban fogják erőltetni. Rájuk kell hagyni. Mond, hogy "persze anya, majd ha itt lesz az ideje", vagy valami.
2015. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Sehogy. Ha valaki megrögzött gyerekgyűlölő, azon nincs mit megérteni. Inkább szégyeld magad!
2015. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szégyeljem? Miért?
2015. okt. 3. 22:23
 4/13 anonim ***** válasza:
4%

Gondolj arra, hogy téged is akartak annak idején a szüleid...

És miután felneveltek, van bőr a képeden azzal odaállni eléjük, hogy Te meg nem akarsz gyereket?!

2015. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem azért nem akarok, mert utálom őket. Igaz hogy nem szeretem annyira őket, de ismerősök gyerekeivel sokszor el tudok lenni. Nem is vagyok olyan típus, aki jó szülő lenne, meg nincs is kitől, és valószínű hogy nem is lesz.
2015. okt. 3. 22:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a maga döntése h akar e gyereket ! Miert kéne azert gyereket vállaljon h a szüleinek legyen unokája?! És ettől még nem gyerekgyűlölő vki , attól még h az a hülye megszabott ideál h egy nő meg egy pasi családot alapít gyerekekkel ! Létezik család gyerek nélkül is , és igy is boldogan élnek az emberek! Neked is sok boldogságot a jövőre , es ne törődj se a szüleiddel se a kommemtelőkkel éled ugy az életed ahogy szeretnèd
2015. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg nem fogjak megérteni :/


Miert lenne gyerek gyűlölő, mert nem akar gyereket???

Attol, hogy O is lett valahogy nem kell neki is gyereket vállalni -.-

2015. okt. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Le fogtok pontozni, de szerintem egyáltalán nem kell szégyellnie magát a kérdezőnek! Én még nagyon fiatal vagyok, de úgy gondolom, hogy gyerek nélkül is teljes lehet, teljes lesz az életem.


Attól, hogy engem felneveltek a szüleim, miért lenne kötelező nekem is szülnöm, ha egyszer tudom, hogy nem akarok? Tudom, hogy senkinek nem lenne jó, mert karrierista vagyok, kövezzetek meg. Ha szülnék, egy idő után úgyis megkapnám, hogy én vagyok a szaranya, aki nem tölt elég időt a gyerekével, nem foglalkozik vele... Na én ebből nem kérek, nem is akarnám, hogy más nevelje a gyerekem, így inkább nem tervezem a gyerekvállalást. Mint mondtam, még nagyon fiatal vagyok (20 alatt), szóval simán lehet, hogy egyszer mégis találkozom azzal az emberrel, aki miatt ezt az álláspontot feladom, de egyelőre nem látok erre túl nagy esélyt.


Szóval szerintem semmi gond nincs azzal, hogy Te nem akarsz gyereket, kedves kérdező. Hadd döntse már el mindenki egyénileg, hogy szeretne-e szülni vagy nem, ettől még nem lesz kevesebb, mint azok, akiknek három gyerekük van. Persze ilyenkor jönnek az érvek, hogy idős korodban jó, ha van melletted valaki, én meg azt mondom, hogy a gyereket nem ezért szüljük. Hanem azért, mert SZERETNÉNK, azért, mert úgy érezzük, hogy így lesz teljes az életünk - ha meg úgy érezzük, hogy így is teljes, akkor senkinek semmi köze hozzá. Abba sem szólnak bele, hogy milyen színű pólót veszek fel az utcára vagy hogy van-e kutyám vagy nincs, akkor abba se szóljanak bele, hogy akarok-e szülni, vagy számomra azt jelenti a családalapítás, hogy szerető párkapcsolatban, házasságban (kinek hogy tetszik) élek.

2015. okt. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

A logika itt elveszett valahol...


Tehát ha a szüleim a megkérdezésem nélkül vállaltak engem, tartozok nekik egy gyerekkel?

2015. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Én már nem vagyok annyira fiatal, de soha nem éreztem azt a késztetést, amiről sokan írnak, hogy gyereket szeretnének.

Semmi bajom velük, így utólag szeretném, ha lenne, de nyilván nem véletlen nem akartam igazából sohasem.

A páromnak van, tesómnak van, őket nagyon szeretem.


Abban van valami, ha kaptál életet, akkor jó dolog visszaadni. Én genetikai nyomot nem fogok hagyni magam után, de törekszem, hogy mást igen.

Ne akard meggyőzni a szüleidet, eleve nem tudhatod, mit hoz a jövő neked.

Kicsit sajnálom, hogy az élet fáján egy olyan levél vagyok, amelyiknek nincs leágazása, utólag lehet máshogy döntenék, de nem biztos.

2015. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!