Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom a sógornőm? Segitség,...

Utálom a sógornőm? Segitség, ötletet kérek?

Figyelt kérdés
A sógornőm elvált, 6 éve "egyedül" neveli a 10éves lányát. Azért idézőjeles, mert anyósomék, a barátnői számtalanszor a gyerekkel vannak, iskolából is elhordják, biztositják sógornőmnek a lehetőséget a bulizásra, pasizásra, barátnőzésre, támogatják a költséges és időigényes hobbiját. Irigy is vagyok, mert a mi gyerekünket jóval kevesebbszer látogatják, soha nem mentek érte oviba, pedig egy városban lakunk mindannyian. A S. mindig mindent jobban tud, már előre félek ha jönnek hozzánk, mibe fog belekötni. Azt vettem észre, hogy a gyereket sem várom már úgy hozzánk, mint korábban. Tudom, ő nem tehet semmiről, de mikor mesél, hogy hol van az anyja és mit csinál hát robbanni tudnék. Állandóan őt kell sajnálni, de nem főz mert mindig beül valahová enni, takaritani jár anyósom.... Jönnek az ünnepek és érzem, hogy feszült vagyok már e miatt... eddig nem jött össze a leszarom dolog... elmondani félek mit érzek, mert félek, hogy kiabálás lenne belőle... Van valakinek tippje?
2015. okt. 17. 06:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Neked ebbol konkretan mi hatranyod szarmazik?

Gyereket az ember nem a szuleinek es rokonoknak szul, az nem lehet ok feltekenysegre, hogy kevesebbet latogatjak a Ti gyereketeket.

Nem valami eletkepes a sogornod, az teny, de ehhez a dologhoz az anyosodek is kellenek. Amig ok tamogatjak es segitik, nincs mit tenni.

2015. okt. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Állítsd le magad, és ne irigykedj.

A sógornöd, attól, hogy van gyereke, még nem kell, hogy kolostorban éljen és ne csináljon semmi mást, mint otthon üljön és besavanyodjon (ahogy te teszed).

Egy TÍZ!!! éves gyerekkel nem kell folyamatosan ott lenni az anyjának és nyugodtan mehet néha szórakozni is.

2015. okt. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Sztem ne büntesd a kicsit, nekem is hasonló a sòginőm, ha anyosomék nem nevelték volna a kislányuk helyett, a fiúból kitudja milyen lecsúszott ember válna. Nem mkinek adatik meg a gondoskodó szülő. . Ne légy irigy, hogy többet foglalkoznak az ő gyerekével, hidd el, szinte pótolhatatlan egy normális anyuka, ők csak mindent megtesznek azért, hogy a kicsi rendesen felnőjjön.

Nekem az segít, ha már nagyon kiakadok párom hugára, hogy együtt sopankodunk anyosommal és párommal. Mondjuk nálunk nem adják a lovat sogòrnőm alá. Volt olyan, hogy a 9 éves fia locsolópénzét lenyúlta, év elején nem vett neki tanfelszerelést, vagy olyan is, hogy már kopogó szemmel jött át hozzánk, mert anya nem főzött.. Tényleg nem érdemes vele foglalkozni, úgysem változik meg! Inkább beszéld ki a férjednek a gondolataidat, attól lenyugszol.

2015. okt. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Annyi hátrányom származik belőle, hogy megszakad a szivem, mert a 4 évesem sokszor értetlenül áll a dolog előtt, hogy Kinga megint nagyiéknál van? Őt nem hivják? Férjem és anyósom ráadásul egy helyen dolgoznak, már 4 évesen is feltúnik a mennyiség. Férjem igykeszik az anyját kimélni, aki a lányát óvja, de mi hol vagyunk a lányommal? Sajnos nem tudok panaszkodni a férjemnek, mert ő szidhatja, én nem. Végülis én is igy vagyok a saját tesómmal.
2015. okt. 17. 08:04
 5/20 A kérdező kommentje:

Ja, nem kell egy 10évessel mindig együtt lenni. Ezt is érdekesen fogják fel, 500 méterre laknak az iskolától, délután mindig pánik van, hogy mi menjen a gyerekért, mert a sógornőm nem ér oda érte ötre. Bezzeg ott hagyja egész szombat délelőttre, mikor belül fodrászhoz meg kozmetikushoz. Miért nem kap kulcsot, más hogy oldja ezt meg?

És persze, nem kell bezárva élnie az egyedülálló anyának, de egy férj és feleség nem érdemel szabadidőt egy mozira?

2015. okt. 17. 08:10
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Tehát irigy vagy egy egyedülálló anyara. ... Hajrá, válj el és máris téged is támogatni fognak jobban. Mellesleg a te anya nyugodtan csinálhat azt, ami neked hiányzik
2015. okt. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy a 4 éves ugyan honnan tudja, hogy a másik gyerek a nagyszulonel Van?
2015. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
46%

Én megértem az érzéseidet. Rossz látni, ha a családon belül nem egyenlő bánásmódban van részünk más rokonokkal szemben. Bár az én családom ebből a szempontból kiegyensúlyozott, nekem is rosszul esne ha pl. anyósom engem és a férjem leszarna, míg a másik oldalon kihajtaná magát.

Dícséretes, hogy belátod hangosan is az irigység érzését. Emiatt ne legyen bűntudatod, emberek millió forgatják magukat titokban az irigységük miatt, kifelé pedig tagadják mindenki előtt, hogy áá, ők soha olyat meg dehogy. Beismerni és látni a hiányosságunkat JÓ! Kevés ember képes rá.

Szerintem az is érthető, hogy robbanni tudnál attól, amiket az anyuka csinál, főleg úgy, hogy a 10 éves kislánya mesél róla. Ha belegondolok, hogy egy kislánynak szembesülnie kell vele, hogy anya bulizni és pasizni jár állandóan, meg lepasszolja a gyereket mindig másra, elszomorodok. Ez nem egészséges dolog.

Sógornőd szerintem egyszerűen még gyerek. Egy saját gyerekhez fel kellene nőni. Ő megoldja a takarítást, a pesztrálkodást, meg a kajáztatást is MÁSHOL és MÁSSAL. Amíg mindig lesznek valakik, akik a keze alá dolgoznak, addig ezt megteheti, bárkit kihasználhat kedvére.

Mindig legyen szemed előtt, hogy az ember visszakap mindent az élettől: jót és rosszat egyaránt. Ennek a viselkedésnek is meglesz a böjtje valamikor, amit sógornőd csinál. Lehet, hogy pont a gyerekében fogja viszontlátni a büntetést, amikor kamaszodni fog (pl: mindig azt látta hogy anya pasizik, bulizik, és ő is elkezdi ezt már akár 14 évesen). Persze nem kívánok ilyet se neki, se senkinek, de a karmát nem lehet kijátszani.

Azt ajánlom, hogy hagyd teljesen figyelmen kívül sógornőd viselkedését. Amikor panaszkodik, akkor tereld el a szót, beszélj másról. Ne vitázz vele, mert családi botrányt fog belőle csinálni. A gyerkőcöt várd és szeresd mindig szeretettel, mintha csak a sajátod lenne. A többit intézi az élet, legyen bármi is az aminek jönnie kell!

2015. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8-as, köszönöm a hosszú választ! Onnan tudja, hogy mivel egy (kis) városban élünk sokszor összefutunk postán, boltban, a férjem is mondja otthon és az unokatesó is szokta mondani, hogy nagyiéknál van. Volt már olyan, hogy nagyi lerázta az enyémet, hogy sok a dolga, a nagy már elvan egyedül, a kicsire meg figyelni kell.

Nem, nem az egyedülálló anyára vagyok irigy, hanem arra a figyelemre, amit kap. És egyre inkább rájövök, hogy nem csak a sógornőmet, anyósomékat is utálom. Mivel könnyebb egy feleségnek, akinek 3 embert kell ellátni ( a férjem igen kevéset tud besegiteni) munka és saját beteg szülők mellett és úgy megoldani, hogy néha eljusson fodrászhoz mit egy nőnek, akinek van energiája tornázni járni házvezetés helyett? Amúgy lehet ő csinálja jól...

2015. okt. 17. 09:42
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Neked nincsenek szüleid?
2015. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!