Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beleszóltam a sógornőm gyerekn...

Beleszóltam a sógornőm gyereknevelésébe. Nálatok hol a határ a segítség és a tolakodás között?

Figyelt kérdés
Az öcsémmel mindig szoros kapcsolatom volt. Nekem már volt egy 2 éves lányom, mikor a tesómék fia megszületett. Lányom most 3, és van egy 6 hósom is, ezért úgy gondoltam, hogy van némi tapasztalatom, és mivel a szüleinkre nem számíthatunk jól jön majd nekik a segítség, ezért sokat voltunk náluk, igyekeztem besegíteni, tanácsot adni nekik. Néhány napja mondtam a sógornőmnek, hogy szerintem egy kicsit túl félti a gyerekét, több mindent meg kéne neki engedni, hagyni, hagy önállósodjon, és hogy meg kéne mutatni a fiát egy dokinak, mert olyan furcsa. Erre ő nagyon berágott, hogy még ha más bántaná nekem akkor is meg kéne védeni, hogy hogy tudok ilyet mondani. Mikor mondtam neki, hogy én csak segíteni akarok, akkor kifakadt, hogy elege van a segítségemből. Elege van, hogy mindig oktatgatom, és hogy nem hagyom őket élni az életük. Elege van, abból is, hogy állandóan az én szerintem tökéletesnek hitt gyerekeimhez mérem az ő fiukat. És hogy nem ő, hanem én vagyok elfogult a gyerekeimmel. És hogy ne példálózzak az én ridegtartásos gyereknevelésemmel, mer t neki ez elképzelhetetlen. Azóta nme veszi fel a telefont és nem jönnek el hozzánk. Az öcsémnek azt mondta, hogy látni sem akar, és hogy nem kíváncsi rám, megtarthatom magamnak a véleményem, és neveljem a saját gyerekeim. Szerintetek is sok volt belőlem? Ti mennyire folytok bele a tesótok gyereknevelésébe?
2011. jún. 6. 11:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sok volt belőled.

Akkor kell segíteni, ha azt kérik, vagy látszik, hogy kimondottan jól esik a segítség.

Én elhiszem, hogy jót akartál, de én se hagynám, hogy bárki (akár rokon) kioktasson. Ami nálad bevált, nem biztos, hogy más család más gyerekénél is be fog válni. Én is zokon vettem volna.

2011. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

az én nővérem kisfia 1 évvel idősebb,mint az enyém,de ő is sokkal elfogultabb.nem szoktam beleszólni,csak akkor,ha látom,hogy nem bír vele és ideges.olyankor is csak tanácsot adok neki,hogy:,,pont tegnap olvastam erről a viselkedésről és szerintem ezzel és ezzel lehetne hatni rá,,...

szivesen is veszi és meg is próbálja.de ezt nem rendszeresen csinálom,csak akkor,ha már muszáj :)

szerintem te túlzásba vihetted,ha meg is haragudott érte...én annak a híve vagyok,hogy mindenki a saját hibájából tanul,persze én is elfogadok 1-1 jótanácsot a családtagjainktól,de nem szeretem azt,mint pl. anyósom mindig,mindent jobban tud...kiakaszt engem is néha!!!

2011. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Szerintem is picit sok voltál, de én is elhiszem, hogy csak segíteni akartál.

Úgy gondolom, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, mindenkinek máshogy jó, az ember néha próbál segítő szándékkal tanácsot adni, de az máshogy is elsülhet bizony...

Őszintén, ha nekem is azt mondanád, hogy vigyem a gyereket orvoshoz mert olyan furcsa, hát én is kiakadtam volna.

2011. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Bármennyire jószándékból tetted, kicsit anyósa lettél a sógornődnek.

A helyedben elnézést kérnék, próbálnám vfelvennia a diplomáciai kapcsolatot, és ha ez sikerült, nem folynék bele ennyire az életükbe. Majd kérdeznek, ha akarnak.

2011. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
47%

Utáltam én is mikor jó tanácsokkal traktáltak engem.Tesómnak sem mondogatok semmit,ő neki kell tudni mi a jó a gyerekének,ő alakítja ki a napirendeket...

Meg fog békélni a sógornőd,majd később rá fog jönni,hogy talán igazad volt.

2011. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Hát... ha ezeket mondta, akkor biztos így is érzi.

Én is utálom, mikor minden rokon a saját gyerekét teszi mércének, és ahhoz nézi, hogy hol van elmaradva, hol lassabb az enyém.

Az se csoda, ha furcsának nevezted a gyerekét, és erre megsértődött.

A nevelési elvek pedig legalább olyan fontosak, mint a tapasztalat.


Egy (mondhatni már azok vagyunk) barátnőmnek 5 gyereke van, összejár a két kisebb a mi kettőnkkel, de soha nem szól bele, mi mit hogy csináljunk. Olyan volt már, hogy szólt, hogy ők nem szoktak gyümölcslevet inni, csak 100%-osat, vagy más egyebet, amit be is tartunk, ha itt vannak a gyerekeik.

De ő még soha nem mondta, hogy mi ne adjunk mondjuk teát, vagy befőttet, esetleg gyümölcslevet a gyerekeinknek, mert .... Ha bajom van, és tud segíteni, úgyis kérdezem.


Esetleg próbálj meg elnézést kérni, és elmesélni, hogy te csak segíteni akartál, és nem is gondoltad, hogy ezt ő így látja.

Ha rájön, nem akartál rosszat, biztos megenyhül.


Ne haragudj, de most pont úgy viselkedtél, mint egy anyós... :)

Bocs... de tényleg.

2011. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem bírom én sem az ilyet.

Attól, hogy neked előbb született gyereked, meg már ketten vannak, nem biztos, hogy többet tudsz annál, akinek csak egy van...

Hagyni kell őket is tapasztalni, nem kell állandóan oktatgatni.

Én nem fogok belefolyni a tesómék életébe, csak ha kérik.

Sógornőmnek 3 gyereke van, de sosem oktatott, sőt tőlem az egy gyerekestől hallott először a 3 napos lázról. Szóval ne érezd magad olyan nagyon okosnak!

2011. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
Akaratodon kívül sajnos így sült el a dolog, de biztos, hogy helyre tudjátok hozni.Egyszer-kétszer jól jön a segítség, de én ezek után, csak akkor adnék tanácsot, ha kérné.Szerintem azon rágott be, hogy vidd orvoshoz.Ebben biztos vagyok, hogy ez volt a kegyelem döfés.Tesóm férje is mindig okoskodik, pedig nekik is , nekünk is első baba, és az övéké 5 hónappal kisebb.Én ilyenkor azt mondom, az én gyerekemnek az a jó, ahogy én csinálom, a tiédnek pedig az, amit te csinálsz.Van egy 8 hónapos kislányom, de soha nem oktattam ki senkit (most nem rád értem, csak úgy, általában), és nem is érzem magam valami tapasztalt anyának.Én is követek el hibákat.És igaz az, hogy ami a te gyerekednél bevált, az övénél lehet, hogy ellenkező hatást vált ki.Pl. barátnőméknek bejött az Infacol annak idején hasfájásra, az én picim meg még jobban ordított tőle.Kipróbáltam mindent, hogy mi tapasztaljuk ki.Várd meg, míg ő kérdez téged!
2011. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%

Bár csak a jó szándék hajtott, sikerült a sógornőd agyára menned. :(

Nővéremnek 3 gyereke van,nekem nemrég született meg az első, de csak akkor mond bármit is, ha én kérdezem. Még akkor is azt mondja, hogy "én így csináltam, de te tudod, próbáld ki, hogy neked beválik e."

Szerintem menj át hozzá és próbáld megbeszélni vele a dolgokat, ne romoljon el emiatt a kapcsolatotok.

2011. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, igen én is érzem, hogy túl lőttem a célon. Gyakran van gondom belőle más téren is, hogy nem tudom befogni a szám. És, hogy ami a zívemen az a számon. Ő meg szerintem, már hosszú ideje emésztgette magában a sérelmeit. Remélem sikerül helyre hozni, mert nagyon fájna, ha megszakadna velük a kapcsolat, mert egyébként bírom a sógornőm,és imádom a kisfiuk, még ha ezt ők nem is veszik észre.
2011. jún. 6. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!