Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem fogunk, nem tudunk, nem akarunk gyakrabban menni, nekünk már itt van az otthon?

Figyelt kérdés

2 éve költöztünk ide,300 km-re minden rokontól, Nógrád megyében nem láttuk a jövőnket, nem akartuk hogy ott nőjön fel majd a gyerekünk ha lesz.

Itt olyan fizunk van egyszerű alkalmazottként mint ott a cégvezetőnek volt, spórolunk nagyon,ha minden jól megy,még 2 év és tudunk venni egy saját házikót,és jöhet a babaprojekt. De ehhez tényleg mindent átgondolunk kell-e,megéri.

Szüleim és anyósék nem értik, 2-3 havonta megyünk,szerintük mennünk kellene minimum havonta,vagy gyakrabban, hisz hugomék is mennek 3 hetente rosszabb fizuból ( mindezt devizahiteles ház mellett,a fiuknak meg nem tudják fizetni a szakkört).

Akkor voltunk hülyék amikor megmondtuk mennyit sikerült kialkudni az állásainkért, azt hittem büszkék lesznek.

Mindig kérdezik anyósék is,hogy mikor megyünk már haza,de ne csak látogatóba,a már meglevő pénzünkből ott kp-ra kisebb minipalotát adnak.

De nem fogunk visszaköltözni, nem akarok ujra minimálbérből tengődni,nem akarom hogy ha lesz gyerekünk ne tudjak neki mindent megadni,és itt főképp a jó iskolára gondolok (oda jártam én is,nulla nyelvoktatás pl,mai napig érzem a hátrányát), vagy arra hogy ki merem-e engedni egyedül 10 évesen.

Ez egy nyugis,biztonságos város,megszerettük,már ez az otthonunk.


2015. okt. 17. 17:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván elmondtad nekik a szempontjaidat. Ha így sem értik, ez van. Ha hisztiznek, hisztiznek, mégis mit lehet tenni? Ez ne zavarjon nagyon, tarts ki az álláspontod mellett (nekem teljesen logikusnak s érthetőnek tűnik, ahogyan gondolkodsz), légy udvarias, kedves, de határozott. Akár többször is elmondhatod röviden a dolgot, de tényleg ne hagyd az életed nyugalmát megzavarni.
2015. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ők azt mondják, ti vagytok a gonoszak, szerintem inkább ők az önzők.

Színtiszta érzelmi zsarolás amit csinálnak. Ne hagyjátok magatokat.

Az én özvegy anyukám elmúlt már 70, mikor a testvérem Írországba készült dolgozni. Egy szóval se mondta neki, hogy "Mi lesz velem???", csak biztatta, támogatta. Aztán pedig naponta skypolt vele, amire elsősorban a nővérem szorult rá, mert elég küzdelmes volt neki az első időszak. Mi akkorra már rég 200km-re költöztünk tőle, mert itt van munkánk, de anyukám nem azt panaszolja, hogy ő milyen egyedül van, legfeljebb néha megemlíti, hogy örülne, ha többet tudna segíteni. Pedig így is sokat segít, főz, és fagyasztott ételcsomagokkal lát el minket, ha hazautazunk. Felül a vonatra, és eljön, ha olyan a helyzet, pl. mikor veszélyeztetett terhes voltam a 3. gyerekkel. Hetente kétszer utazgatott Pécs és Budapest között.

2015. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!