Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg igaza van...

Szerintetek tényleg igaza van a szüleimnek? Én ezt egy jó lehetőségnek látom, de szerintük hülyeséget csinálok. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem 2012 szeptemberében egy felsőfokú képzést, de decemberben szakítottam a barátommal, súlyos balesetet szenvedett a legjobb barátnőm (aki azóta is kómában fekszik az intenzíven, valószínűleg nem kel már fel soha) illetve megtámadtak az utcán - ez így mind 1 hónap alatt, lelkileg eléggé megviselt, passziválnom is kellett a második félévet, mer nem bírtam tovább egyedül és muszáj volt hazaköltöznöm.


Elkezdtem januárban egy e-learning tanfolyamot, abból következő hónapban fogok vizsgázni.

Eközben voltam kint egy barátnőmnél Londonban (ő egy ottani egyetemen tanul) és megismerkedtem egy (magyar) sráccal, akivel tök jól kijöttünk, jól éreztük magunkat, azóta is napi szinten beszélgetünk és mikor hazajött mindig találkoztunk.


Az az ötlet jár mostanában a fejemben, hogy kimegyek én is néhány hónapra (kezdetnek, aztán majd meglátjuk hogy alakul) au pair-nek vagy babysitternek, mellékállásban pedig simán el tudnék helyezkedni a nemsoká megszerzett végzettségemmel, nézegettem az interneten, rengeteg azzal kapcsolatos állás van.

Ott van kint a barátnőm is, illetve az a srác is, jól is beszélem a nyelvet, szóval szerintem ez egy hatalmas lehetőség lehetne, a szüleim (meg igazából az egész családom) viszont ezerrel ellenzik és hülyeségnek tartják, azzal érvelnek, hogy ugyan miért akarok és cca 80 ezer forintnak megfelelő összegért 2000 kilométerrel odébb egy család úgymond cselédje lenni. Sajnos nem értenek meg és nem támogatnak, sőőt. Így aztán teljesen tanácstalan vagyok, szívem szerint mennék már holnap is akár, de így nem nagyon merek lépni..


2013. ápr. 17. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Mennék! Ez egy hatalmas lehetőség lenne! Max. ha nem menne,hazaköltöznék.Hány éves vagy? Lehet fiatal vagy,és azért féltenek. Bár szerintem vagy már annyira talpraesett,hogyha egyedül kitudtál utazni Londonba :)
2013. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős vagy ha nem vagyok indiszkrét?
2013. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is hülyeség. Nyilván most elvakítanak a srác iránt táplált érzelmeid és azért mennél ki ennyire..

Mellesleg 80 ezer forintos fizetés Angliában nevetséges, no annyiért meg pláne nem tanácsolnám hogy kimenj!

Ha normális melód lenne normális fizetéssel, akkor oké, de 80 ezer Angliában (pláne Londonban) kb arra elég hogy éhen halj!

2013. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok :)

#3, írtam, hogy vállalnék mellette másik munkát is! :) Amúgy pedig igen, tisztában vagyok vele, hogy a 80 ezer forintnak megfelelő összeg elég kevéske, de a család emellett biztosítja a szállást, az étkezést, az utazással kapcsolatos költségeket és állják az esetleges nyelvtanfolyam árát is, szóval így mindent összevetve azt a kb 80 ezret (+ ami esetleg mellékállással hozzájön) csak magamra költhetném, szórakozásra, vásárlásra, utazásra illetve félre is tehetem ha úgy van.

2013. ápr. 17. 20:33
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem várj ezzel még egy kicsit! Puhitsd a szüleid és közben Te is gondolkozz el ezen alaposabban! Ha még fél-1 múlva is menni akarsz, akkor erősködj jobban a szüleidnél.
2013. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mennék. Tapasztalat és nem a vakvilágba hanem ismerősökhöz mész.


21/L

2013. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 DeAnn ***** válasza:
100%
Szerintem menj ki! Bajod nem lehet, mivel a barátnőd is ott van(még ha a srácban csalódsz is netán), ő már egy biztos pont kint. Van hova menned, babysitter-ként valószínűleg elég hamar el tudsz majd helyezkedni. Ha bármi oknál fogva nem jön össze, amit és ahogy szeretnél, akkor haza tudsz jönni. Pár hónap nem a világ.
2013. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Ne hagyd magad lekötözni! Menj, szárnyalj, élj.
2013. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kérdés. Menj! Igen, valóban hatalmas lehetőség.

A sok rossz emléket is itt hagynád és tiszta lappal kezdenél. A rengeteg új dolog megismerése meg segít, hogy helyrerázódj :)

Másrészt ott egy Babysitter is 300ezret keres :)

Sok embert nálam jóval idősebb embert halottam már keseregni, hogy mennyivel jobb lett volna ha kap egy ilyen alkalmon mikor felkínálkozott.

20éves vagy előtted az élet. Próba cseresznye!


20/F

2013. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség. Menj, láss világot, szezett tapasztalatot, nézz körül, tanuld meg hogy lehet másként is gondolkozni, nem csak úgy mint otthon és ha mégis hazamész, akkor majd kamatoztasd ezeket a tapasztalataidat. Én is ezt tettem. És én is 20 évesen indultam neki, még nyelvtudásom sem volt.

A 80e ft-nek megfelelő összeg az zsebpénz és ha már nem családnál fogsz dolgozni, akkor meg sokkal jobb lesz.

Hajrá! Ne hagyd, hogy a családod lebeszéljen erről.

2013. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!