Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a barátnőmet...

Mit tegyek ha a barátnőmet szívből gyűlölik a szüleim?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom miért is írok ide, mert ezek a problémák akkor sem oldódnak meg ha belefeszülök is.


23 éves vagyok a barátnőm úgyszintén, már lassan 3 éve együtt vagyunk, viszont távkapcsolatban élünk, amikor csak tudunk szoktunk találkozni. Kezdetekben felváltva jöttünk egymáshoz, majd a helyzet úgy hozta hogy csak én járok oda mert már egyszerűen nem mer idejönni.

Mikor itt volt kedves volt, aranyos, hozott a szüleimnek ajándékot is, viszont alig akarták neki megköszönni és úgy néztek rá mint egy rakás szarra, a szó szoros értelmében. Ez még kb szilveszter előtt lehetett, eljött hozzám karácsonyra. Úgy volt hogy 2.án hazamegy, de a végén 1.én ment haza délelőtt, mert már félt és elege is volt. A szüleim azt mondták hogy majd 1én délelőtt koccintunk egyet, de nem lett belőle semmi. Majd elindult barátnőm haza és azóta egyszer sem jött el hozzám látogatóba, mindig én megyek. Az utóbbi időben sokat veszekedtünk, sajnos többségében a szülők miatt, legutóbb úgy összevesztünk hogy nem beszéltünk sokáig egymással és nem is találkoztunk. Végül felhívott hogy nagyon sajnálja amiért piszkált meg megbántott és ha nem akarok a közelébe költözni azt is megérti, ugyanis a veszekedésünk legutóbbi tárgya a költözés volt, mert ő nem akar közelebb jönni a munkája miatt én pedig azért mert egyrészt betegek a szüleim, másrészt pedig nem egy vállalkozás van itt amit szeretnék továbbvinni, ha már a szüleim ennyit dolgoztak nem szeretnék csalódást sem okozni.


Viszont nagyon nem tetszik amit a szüleim művelnek, kiskoromban is idegi terrorban voltam az iskolában is, mert irigységből mindig csak bántottak a tanárok és az osztálytársaim is, aztán mikor hazajöttem már totál kivoltam így még a szülők is rájátszottak erre sokszor. Olyan depressziós lettem hogy sokszor meg is akartam halni, és most félek hogy ismét ilyen állapotba fogok kerülni.

Valahányszor megpróbálok a családdal beszélni mindig én jövök ki rosszul, felhoznak érdektelen dolgokat 100szor ugyanazt, pl "Csak úgy eloldalgott és elhúzta a belét már délelőtt pedig kész volt az ebéd." (Azon a bizonyos szilveszter utáni 1.én)


A helyzet az hogy szeretjük egymást, és nagyon ritka igaz kapcsolatra lelni, boldog is vagyok vele, de egyszerűen a családom nem fogadja el.



Nem szoktam itt panaszkodni, próbálom megoldani a problémákat, de már idegbeteg vagyok.



2015. okt. 19. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

ebből a hosszú írásból sajnos a lényeges dolgok nem derülnek ki. pontosan mi bajuk volt a szüleidnek a barátnőddel? miért nem elégít ki titeket a mostani állapot,hogy te mész hozzájuk? nem is értem,hogy tudtok úgy összeveszni a szüleiden,hogy nem is látta őket lassan egy éve?

mert a saját hülyeségetek miatt generáltátok azt a veszekedést. oké a szüleid valamiért nem szeretik őt. hát akkor találkoztok máshol és boldogan elvagytok.

de a másik dolog,hogy már 23 évesek vagytok. dolgoztok már? ha megoldható költözzetek össze.

a szüleiddel meg persze beszélj. szerintem is rossz dolog,amikor nem fogadják el a gyerekük választottját. de ezen nektek túl kéne lépni valahogy.

2015. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

1. Nem írod, hoyg KONKRÈTAN mi a bajuk a szüleidnek a barátnöddel.


2. Ha ennyire rosszul bántak veled a szüleid egész életedben, akkor MIÉRT akarsz velük élni?


3. A barátnödnek igaza van, ha azt szeretné, hogy a szülöktöl függetlenedj és kezdj öneálló életet.

2015. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

"kiskoromban is idegi terrorban voltam az iskolában is, mert irigységből mindig csak bántottak a tanárok és az osztálytársaim is," MIÉRT????

Lehet, hogy veled van a probléma, nem a szüleiddel?

2015. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
szerintem a viselkedésükkel még mindig lelkiterrorban tartanak.. Állj a sarkadra és mondd el nekik mi bánt,és mondd meg h. te szereted a barátnődet és kitartasz mellette,és ne szóljanak bele az életedbe
2015. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

szokták volt mondani, hogy az rendeli a zenét, aki fizeti a zenekart.

Költözz el, legyél önálló, állj a saját lábadra és akkor nem fognak beleszólni az életedbe.

Pontosabban akkor is bele fognak szólni, mert a szülő ilyen, de nem muszáj nyitva hagyni az ajtót hozzá. Képletesen és a szó legszorsabb fizikai értelmében egyaránt.

2015. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Pedig az 1. válaszolónak annyira igaza van. Nem értem, miért lett lepontozva! Semmi nem derül ki ebből az írásból. Miért gyűlölik? Miből gondolod, hogy nem fogadják el? Miért irigykedtek rád annak idején még a tanárok is?...stb...
2015. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
3-as vagyok: Látom most már én is le vagyok pontozva. Oké, de miért irigykedtek rád a suliban még a tanárok is? Nem vagy egy kicsit paranoiás?
2015. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%
Annyira szereted a barátnődet, hogy simán becsicskulsz a szüleidnek. Depressziósra terrorizáltak? Akkor csicskulj be nekik jobban! Hátha akkor nem fognak. Állj már a sarkadra.
2015. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy értelmezem, a srác szülei kőgazdagok, mert több vállalkozásuk van, amolyan helyi kiskirályok, ezért irigyelte őt mindig mindenki. A csaj nyilván nem jómódú, ez irritálhatta a szülőket, a fiú nem állt ki a csaja mellett, mert félti a kényelmét... de azért szeretné a lányt is megtartani, aki viszont egyre jobban követeli, hogy a fiú szakadjon le a pénzes szüleiről. Na ettől a döntéstől viszont szétrobban a kérdező feje...
2015. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Baromira nem vagyunk kőgazdagok. A szüleim dolgoznak mint állat hogy meg tudjunk élni, és épp ezért nem akarom őket itt hagyni hogy tudjak segíteni, azaz a ti szavaitokkal élve "CSICSKULNI". Ráadásként egészségileg sincsenek a toppon. Egyébként már bánom hogy feltettem a kérdést. Nyilván sokan hibásak ebben a kérdésben, nem csak ők hanem én is és a barátnőm is, úgyhogy eleve érvényét vesztette az egész dolog.



Egyébként is feleslegesnek éreztem ide kirakni, csak mérgemben tettem, mert látom mennyi irigy ember van. Ez a szégyen.

2015. okt. 31. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!