Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy az anya nem bírja elengedni gyermekét, görcsösen kapaszkodik belé, mert így nem kell szembesülnie saját életével? Mit gondoltok a legdurvább esetben betegséggel való zsarolásról? Hogy lehet ebből kilépni?

Figyelt kérdés

Hallottatok -e olyanról, hogy az anya görcsösen kapaszkodik a 20-as éveit taposó gyermekébe, aki emiatt úgy érzi, nem válhat független, szabad, autonóm felnőtté?

A "gyermek" nem éli meg magát a szülőktől különálló lényként. Az anya valószínűleg zsarol, manipulál, de mivel a gyerek beleszületett ebbe, ezt természetesként éli meg, de aztán egyre tisztább lesz a kép.

Mégis , miután "megvilágosodott", nagyon nehéz elszakadni, szembesíteni az anyát azzal, hogy nem engedte el a gyermeket sosem, aki emiatt ugyanúgy viselkedik a párkapcsolataiban.

A bűntudat pedig, amit az anya belerakott, eléggé visszatartja a helyzetből való kilépésben.Jogosan haragszik-e a felnőtté válni kivánó gyermek?

Mit lehet ilyenkor tenni?


2010. márc. 18. 16:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Már idősödő nőtől hallottam rádióban, sose bocsátja meg az anyjának, hogy meghalt.Erre a mondatra figyeltem fel.Kőkemény érzelmi zsarolásnak volt az áldozata.
2010. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mármint hogyhogy ő nem bocsájta meg az anyjának, hogy meghalt? nem inkább saját magának?
2010. márc. 18. 18:13
 13/15 A kérdező kommentje:
Na de most komolyan!csak én látom ezt valahol zsarolásnak és infantilis önzőség a részemről ez?
2010. márc. 18. 18:31
 14/15 anonim válasza:
100%

Ne is mondjátok. Ugyan én még csak 19 éves vagyok, de már erősen kezdem érezni ezeket a dolgokat. Nekem jó kapcsolatom van anyukámmal és nem is érzem ezt a dolgot. Viszont a barátom, akivel lassan már 4 éve vagyok együtt, a kezdetektől azt mondja, hogy anyám hogy rám van tapadva. Persze én nem éreztem, de lassacskán én is érzem, hogy valami nincs rendben. Borzalmasan félt engem, a hétvégéket általában a barátommal töltöm, szombaton megyek el itthonról (5 km-re) és vasárnap este jövök haza. Szombat este írogat msn-en, ha be van kapcsolva a gépem, vasárnap délelőtt felhív. Totál KO! Szeretem őt nagyon, de néha már kicsit sok. Persze nem azt mondom, hogy ne hívjon fel soha, vagy ha aggódik értem, de mikor nem csinálok semmit, mert tudja, hogy sehova nem megyek, max. a szoba-wc-konyha háromszögben mozgok.

A párom már évek óta rágja a fülem, hogy velem akar lakni, persze ez egyenlőre nem megoldható anyagi okokból, mivel mindketten tanulunk. Annak meg egyikünk se látja értelmét, hogy én hozzá költözzek, vagy ő ide költözzön. Már előre parázok, mi lesz ha elköltözök. Szegénykém, mármint anyám, teljesen ki fog akadni, mivel egyedül van, se férje, se párja. Szinte nincs is szívem egyedül hagyni, de tudom, hogy ha mindig anyámat helyezem magam elé, akkor pont úgy fogok járni, mint ő a sajátjával... Mondjuk ő legalább bevallja, meg tud róla, nem tudat alatt csinálja. De az a baj, hogy én is sajnálom őt. De ha őt nem "pattintom" kicsit, akkor engem fog mindenki pattintani. Szóval elég kilátástalan a dolog. Nekem egyenlőre a fokozatos leépítés jött be. NO veszekedés, csak egyre fokozatosabban függetlenedés. Nem tudom ti hogy vagytok vele...

2010. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Létezik! sajnos a családomban van erre példa. A fiú 18 éves és az anyja egyszerűen nem engedi őt szabadon. Ha mégis nagy nehezen eljön velünk bulizni ( osztálytársaimmal megpróbáljuk minél többször elhívni ) akkor az anyja 5 percenként hivogatja, ha nem veszi fel akkor engem hív az anyja. Osztálykiránduláson nem tudja, hogy mi hol van bőröndjében mert anyuci pakol, a nesszeszeres csomagja pedig egy csibe fasírtos zacskó volt! A fiú nem mehet akármilyen egyetemre, csak a legközelebbire, mert nem lehet kollégista vagy albérletes, minden nap haza kell mennie. A fiú meg tűri-tűri. Mondok még jobb példát: A fiú 18 évesen nem tudja, hogy hogyan születik a kisbaba. Komolyan! Mi világosítottuk fel, utána meg sírva, ordítva rontott ki a szobából, hogy ezt ő nem akarja hallani, és bűnös, rossz, erkölcstelen dolog... mi ez ha nem rátelepedés?
2010. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!