Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kénytelen vagyok a szüleimnek...

Kénytelen vagyok a szüleimnek hazudozni, de ilyenkor mindig büntudtaom van, leeht rajta enyhíteni?

Figyelt kérdés

A sulis jegyeimnél pl ha becsúszik egy rosz jegy múszáj haudnom, mert 3-4as aaltti jegyeimért, nagyon leszidnak stbstb. Pl kaptam egy 1est el is mondtam, de az volta feltétel, hogy kijavítom egy 5össel... de kaptam egy 3ast, és nem emrem elmondani, szóval megint hazudtam... :S

iszonyat bűntudatom van, mert azt mondtam, hogy kijavítottam az 1est, és még azt mondta, hogy büszke rám :(


2010. márc. 18. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj!A suliban en is notorius hazudozo voltam.Nem eri meg!!Jobb kibirni, hogy elmondod, es leszidnak, esetleg egy ideig haragszanak rad, de legalabb megkonnyebbulsz, es nem lesz buntudatod.A lelkiismeretfurdalas borzaszto tud lenni...:-S Szoval mondd el!
2010. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Az én gyerekemet soha nem szidtam le ha rosz jegyet hozott haza, viszont volt olyan kedves szülő, aki szijjal verte el a gyerekét mert l-est, vagy 2-es kapott. Én mindig megmondtam a gyerekemnek, tudod saját magadnak tanulsz, és nem nekem. Ha láttam vagy szólt hogy bajban van, elküldtem korrepetálásra, de ment ő magától. Megbíztam benne, hogy ki fogja javítani, és nem kellett hazudozni, meg félve hazajönni egy-egy rosz jegyért.Kedves kérdező inkább légy őszinte én bizony megsimogattam volna a fejedet azért a 3-asért. És hidd el, ha becsúsznak a rossz jegyek, az még nem azt jelenti, hogy te nem vagy szorgalmas. A gyerekem nem volt soha egy matek zseni, mégis kitűnővel végezte el a számviteli főiskolát. Volt hozzá érzéke, amikor már az érettségi után abba az iskolába jelentkezett. Fel a fejjel!
2010. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát köszönöma válaszokat. Én 4-5ös tanuló vagyok, szóval ezek a jegyek nekem se túl jók... Viszont a mostanit tuti nem fogom elmondani, de megfogadtam ha lesz ilyen még elmondom, de inkább próbálok jobban tanulni (modnjuk ez a 3as, és 1es nem teljesen az én hibám volt, az a 3as 4es lenne, csak utál a tanárom, csak nemt udja, hogy ezzel mit okoz nekem).
2010. márc. 18. 22:39
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

erről az jutott az eszembe hogy végig jó tanuló voltam és középiskolába nagyon lerontottam

soha nem mertem elmondani a jegyeimet míg meg nem látta egyszer az ellenőrzőbe 6 karót egymás mellett angolból

na az szép jelenet volt....

bocsi az offért feljöttek a régi emlékek xD 19L

2010. márc. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos (ezt már te is tudod) egyik hazugság hozza a másikat, végül már az ember annyit kénytelen hazudni az első lódítása miatt, hogy a sok-sok hazugságból lesz elege...


Nem éri meg!


Lehet, abban a pillanatban kellemetlen elmondani azt a becsúszott rossz jegyet, de hamarabb túl leszel a lecseszésen, másnap bűntudat és lelkiismeretfurdalás nélkül állhatsz neki javítani.


Látod, az újabb hazugság miatt már az önbecsülésed is a béka se.gge alá került... naná, hogy így nem fogsz tudni javítani sem, ha nincs önbizalmad!!!


Hidd el, mindig a becsületes út az egyszerűbb, a hazudozásokkal egyre jobban bekeveredsz az "erdőbe"...


Az is törvény : a hazugság mindig kiderül!!!

Márpedig akkor nem csak a rossz jegyekért fognak leszidni, hanem a hazugságokért is, elveszted a bizalmat, utána majd semmit nem fognak elhinni neked! (Annál pedig nincs rosszabb!)


Inkább szólj a szüleidnek még most, hogy 1-2 tantárgy nagyon nem megy, segítsenek!!! Korrepetáló tanárral?... Különórákkal?... Van ilyen, nem te vagy az egyetlen, akinek csak így megy valamelyik tantárgy.

2010. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

jaajjj ezek a tanárok... még mindig élnek ilyenek? Azt hittem csak az én életemet keserítették meg:S


Tanár és szülő révén, nem nagyon ajánlom a hazudozást, tényleg mindig kiderül. Az igazság a legkifizetődőbb mindig. Ma már nagyon hamar kiderül egy jegy..

Kitartás:)

2010. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell elmondani, hogy kaptál jegyet és kész...

Írtad, hogy jó tanuló vagy, akkor meg gyorsan ki tudod majd javítani, szóval nincs gond.

Esetleg tanulj többet, akkor látni fogják, hogy komolyan veszed a sulit és nem fognak sokszor a jegyekről kérdezősködni és még jobb jegyeket kapsz. Hidd el, lehet, hogy most feleslegesnek és rossznak tűnik a tanulás, de majd később megtérül a bele tett idő. Pihenni meg haverokkal lenni pedig ráérsz hétvégén, szünetekben lenni.

2010. márc. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

na akkor most próbáljuk másképp megközelíteni a témát.


mi az oka, h rossz a jegyed? nem tanultál? vagy nem értetted az anyagot? vagy csak rossz napod volt és hibáztál?


ha ezekre a kérdésekre őszintén válaszolsz, akkor már közelebb kerülsz az alapprobléma megoldásához. és a válasznak megfelelően kell az egészet a szüleid felé is kommunikálni.

2010. márc. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem ez az első gimis évem és én is sokat rontottam a jegyeimen. Anyukám állandóan szekál, hogy tanuljak és nem hagy békén soha, ezért hasonló helyzetbe kerültem. Annyi a különbség, hogy a nevelőapámnak elmondtam a dolgokat, benne pedig megbízom, hogy nem adja tovább anyukámnak. Eddig kb. 4 jegyet titkoltam el, de a jókat se mondom el, így nem lesz nekik akkora meglepetés, ha meglátják egyszer a jegyeimet, hogy én csak olyanokat mondtam, hogy 4-es vagy 5-ös. Azóta nem nagyon kapok jegyeket, de ha mégis azt már egyikőjüknek sem mondom el. Eleinte iszonyatos lelkiismeretfurdalásom van, és most is feltűnik nekik hogy nem mondom, hogy milyen jegyeket kaptam. Amúgy elektronikus naplóból simán ellenőrizhetnek, de tudom, hogy ezt nem lehet így folytatni, úgyis kiderül minden. Még nincsen konkrét tervem, hogyan adagoljam be nekik a dolgokat. :)
2010. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát ez nem azért volt, mert nemt naultam... hanem becsúszott, mivel órai munka volt, szóval...

elektronikus napló nincsen, tutira. És az lesz már tudom tényleg, hogy szerzek 1-2 5öst, és pár hét múlva modnom, hogy kaptam egy 3ast, és kész. Csak nem vsesznek amjd le annyira... (azt nem fogják tudni hogy enm akkor kaptam a 3ast hanem most)

2010. márc. 21. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!