Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Tényleg nem...

Velem van a baj? Tényleg nem tudok normálisan gyászolni?

Figyelt kérdés
Pár napja meghalt egy közeli hozzátartozónk, idős volt már nagyon, a családon látszik, hogy össze van törve, rajtam viszont egyátalán nem. Emiatt, hogy nem sírok mások előtt, nem beszélek róla, nem zökkentem ki a hétköznapokból, a családom nagyon rossz szemmel néz rám. Megkaptam tőlük, hogy érzéketlen és szívtelen vagyok, és, hogy még egy 5 éves is jobban felfogja ennek a súlyát. Minden rajtam csattan. Pedig én is nagyon rosszul érzem magam, attól, hogy nem látszik rajtam, csak én ezt nem tudom kimutatni. Akkor jönnek ki az érzések, mikor egyedül vagyok. Viszont már az egész család azzal van elfoglalva, hogy én milyen vagyok és kezd nagyon bűntudatom lenni, kezdem azt érezni, hogy tényleg nem gyászolom meg tisztességesen.
2015. nov. 7. 22:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Velük laksz? Csak azert kerdem mert en ilyen esetben (ha minden ok nelkül leorditsak a fejemet vagy ilyesmi) nem szolok vissza semmit csak szep csendben haza ballagok.
2015. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egész egyszerűen annak a kérdése, hogy milyen lelki viszonyt ápolt az illető az elhunyttal. Nálam volt, hogy jobban megsirattam a kedvenc háziállatomat mint egy közeli hozzátartozómat mert egyszerűen a közeli hozzátartozóval találkoztam évente 5x, a kedvencem meg minden nap ott volt velem.
2015. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Valamiért nagyon frusztrált a családod, és ez most jó ürügy arra, hogy hagyják ezt kitörni. Már korábban is bennük lehetett ez az agresszivitás, csak most találtak hozzá indokot.
2015. nov. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg nekik,hogy áttértél a muzulmán vallásra,ahol Allah bűnnek tartja,ha sírunk a halottak után,ugyanis a halál az élet része.A pokol tüzén égnél,ha sírnál.Na jó,ez vicc,de egyébként igaz.Én is úgy gondolom,hogy nem az a gyász,ha üvöltünk fájdalmunkban,és azzal foglalkozunk,ha más nem.Inkább ők a képmutatóak.
2015. nov. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nálam hasonló volt, nagybátyám meghalt és én a halálát követő éjszaka a sötétben férjemet átölelve sírtam csak el magam, másnap meg mentem dolgozni. Most maradjak otthon és legyen időm az önsajnálatra? abból mi jó származna? temetésen se sírtam(nem szeretek mások előtt sírni) és szerintem anyámnak így jobb volt, mert ha én is összeomlok ugyan kire számíthat? nálunk sem hiszi el senki, hogy nekem is fáj,de nem is vetik a szememre. a helyedben helyükre tenném őket azzal, hogy a sírás csak a felszínes fájdalom jele, az igazi gyász ami mélyen a lelkünkben tombol és attól nem fogod jobban gyászolni, hogy mindent félredobsz és bőgsz napokig... én pl. csak dühömben sírom el magam
2015. nov. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
amúgy az első gondolatom amikor anyukám csak sírt és nem tudtam megvigasztalni, az volt az első gondolatom, hogy most a sírás luxus, olyan dolog amit nem engedhetek meg magamnak ha támaszt akarok nyújtani.
2015. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Ne foglalkozz velük, éld a saját kis életed nyugodtan, kezeld a lelkedet, az érzéseidet ahogy neked jól esik. Magasról tegyél az ilyenekre. Bocsáss meg, hogy ilyen helyzetben, ráadásul a családodra írom ezt, de emberileg az igazság annyi: rettenetes álszent, önsajnáltató, buta emberek. Mindig rossz egy ember halála, de egy idős embernek ez sajnos természetes. Mi a fenéért kötelező ezért háborogni, mindenhol sajnáltatni magunk, mintha mi lennénk a fájdalmas szűzanya? És még pióca módjára ráakadni valakire, aki a maga módján, és teszem hozzá kultúráltan gyászol.

Ugyanis jobb, ha tudod, és nekik se ártana kicsit kinyitni a szemüket, kifejezetten undorító dolog a túlzott gyász. És itt nem arra gondolok, hogy ha valaki érzékenyebb, sokat sír. Hanem ez a nem megyek dolgozni, jajongok az egész világba, ezek már műkönnyeker is hullatnak (minden rossz szándék nélkül mondom), mindenhol feketét hordok stb. Ez az önsajnáltató magamutogatás netovábbja. Kérem senki ne haragudjon meg, de ez az igazság. Magyarul ne törődj Velük.

2015. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem írtad meg, hogy mennyi idős vagy, fiataloknál, kamaszoknál ez egy gyakori jelenség.

De bármennyi idős is vagy, rosszul semmiképp ne érezd magad azért, mert nem látványosan gyászolsz! Előttem már mások is rámutattak, hogy a világ iszonyú képmutató, szinte társadalmi elvárás lett, hogy járj feketében, ülj otthon a sötét szobában, zokogd tele a világot, hogy neked mennyire fáj, Mindezt természetesen úgy, hogy az arcodon ott legyen a világfájdalom a nap 24 órájában. Na ez aztán minden, csak nem őszinte gyász. Három hete vesztettem el édesapámat, Esténként itthon zokogok, de Napközben rajtam srm látszik semmi. Úgy gondolom, nem veled van a baj, hanem a világgal. A gyászod nem tartozik másra, hiszen az elhunytért gyászolsz, nem a környezetedért.

2015. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!