Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a szüleim, hogy nem kötelességem elérni azt, amit ők nem tudtak, akartak?

Figyelt kérdés

Anyámnak érettségije van, munkanélküli 15 éve. Apám kosárfonó. Ebből élünk, szegények vagyunk. Épp, hogy kajára futja, hogy a rezsi is meglegyen nagyon spórolnunk kell. Kaján kívül én veszek magamnak mindent a megspórolt pénzemből. Az a helyzet, hogy ők mindig azt várták tőlem, hogy egy sikeres ember legyek. De nem tudom mégis mit gondoltak, miből meríthetnék mert sohasem foglalkoztak velem. Kisiskolás koromban sohasem ültek le velem tanulni. Egyetlen egyszer se. Én sohasem rohanhattam oda hozzájuk segítségért, magasról tettek rám. Amikor nyolcadikos voltam, a nővérem végleg elköltözött itthonról és valami nagyon elromlott. Nagyon szegények lettünk, már nem erőltették meg magukat annyira se mint eddig, nekem meg szép lassan elkezdett kisiklani az életem. Hazajöttem és csak a reménytelenséget láttam, a nyomorgást láttam, anyám depressziós volt, én pedig csak egy átlátszó jelentéktelen ember voltam. Minden beszélgetés csak a felszínt karcolgatta, minden beszélgetés üres volt, az egész családunk egy hazugság volt. Többször megvertek és állandóan terrorban tartottak, amiért bukásra álltam. De engem nem érdekelt az iskola és már nem érdekelt, hogy viszem-e valamire az életben, pedig régen jeles voltam és céljaim is voltak. De akkor csak meg akartam halni, volt egy öngyilkossági kísérletem is. Anyám nemrég sírva fakadt, amiért az egyik általános iskolás barátnőm már elsőéves egyetemista, mérnöki karon. Nekem meg érettségim sincs. Mindketten szégyellnek engem. De mégis miért nem néznek egy kicsit magukba? Sohasem foglalkoztak velem, sohasem bíztattak, sohasem ösztönöztek, sohasem segítettek, sohasem érdekeltem őket. Apám életében egy könyvet nem olvasott el, akkor miért várja el tőlem, hogy értelmiségi legyek? Azt hiszik majd én pótolni fogom a hiányosságaikat? Azt hiszik minden gyerekjáték, csettintésre megy és hogy egy gyerek felnevelése annyiból tevődik össze, hogy ellátjuk a fizikai szükségleteit és vigyázunk rá?

Mégis miért kellett volna nekem jobbnak lennem annál, amit láttám? Anyám egésznap otthon, apám nappal dolgozik, este beül a tv elé és azután alszik. Ennyi az életük, nem érdeklődnek semmi iránt, nincs hobbijuk, nincsenek céljaik. Csak beülnek a tv elé, mert az nem igényel gondolkodást, kibeszélnek mindenkit de számukra a saját hibáik nem léteznek.


2015. nov. 12. 20:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy mindenről én tehetek, de mennyivel könnyebb egy olyan gyereknek aki értelmiségi családban nő fel és tényleg foglalkoznak vele, nem pedig terrorral akarják kicsikarni a gyerekből saját hiányosságaikat. Én nem okolom a szüleimet, csak egyszerűen nem tudom miért hiszik azt, hogy kötelességem többet elérni náluk.


Szeptemberben beiratkoztam esti gimibe, de amig nincs a kezemben az érettségit addig még fennáll ez a helyzet. És ez még másfél év. Nyáron ki szeretnék menni külföldre dolgozni, vannak céljaim, rengeteg minden érdekel.


Anyám mégis azért sír, mert nem lesz belőlem mérnök.

2015. nov. 12. 21:09
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont a te példád mutatja a szüleid depressziójának is a alapvető okát: a gyerek a családjából hozza a mintát, az ivódik bele a lelkébe, a személyiségébe, amit otthon látott. Nyilván a nagyszüleid sem mutattak más példát a te szüleidnek, csak az történt, hogy semmi nem történt. A gyerekek meglettek, nevelődtek saját maguktól, de a családi környezet nemigen törődött velük. Te most már ne visszafelé nézz a szüleidre meg nagyszüleidre, hanem előre a magad és a majdani gyerekeid életére. Az egész élet egy nagy tanulási folyamat, aminek soha nincs vége. Én már 70 elmúltam, de látom a saját korosztályomban, hogy aki időben nem tanulta meg a számítógépes munkát, az internet kezelését, az hihetetlenül sok mindent elvesztett és nem él benne a világban, egyre jobban kiszorul onnan, nem jut megfelelő információkhoz.
2015. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te félreértelmezed az egészet. Nem gondolják, hogy kötelességed lenne többre vinni, csak szeretnék ha többre vinnéd és ez amúgy egyben mutatja azt is, hogy ők valójában tudják, hogy nem jutottak túl messzire e tekintetben.
2015. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Tudják, de nem zavarja őket. Ők azt hiszik gyerekjáték megszerezni egy diplomát. Apám mindig lehülyézi nagynénémet akinek 2 diplomája van, és kitalálja, hogy csak magolt meg stb. Mikor fogalma sincs arról, mi az hogy tanulás.
2015. nov. 12. 21:30
 15/16 anonim ***** válasza:
46%
Értem. Ebben az esetben én azt mondom h próbáld kizárni a szüleid hülyeségeit. Engedd el a füled mellett amit mondanak, mert nagyon lehúzóak tudnak lenni az ilyen megjegyzések. Koncentrálj csak a sulira és a sajat dolgaidra.
2015. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
46%
Igen, hátszéllel könnyebb, de annál nagyobb dicsőség lenne a saját képességeiddel boldogulni. Ez nem a középkor, ma már mindenki felülemelkedhet a származásán.
2015. nov. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!