Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők-"gyerekek"! Ilyenkor...

Szülők-"gyerekek"! Ilyenkor mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

E/3-ban igyekszem leírni.

Van egy egyetemista lány, aki reggel elmegy - este jön (messze van az iskola).

Egyik nap este hazaér, beköszön csak a szüleinek akik éppen egymással vitatkoznak, de alapból sose ül le velük beszélgetni.

Pár óra múlva beront az anyuka és a lány lába elé dobálja kiabálva a szekrényben tartott multivitamint, zabpelyhét és a 2 éves sütőrumot (engedéllyel behozott), mert citromlevet keresett (?).


2 hét múlva: a lány minden nap leül velük szemben akár este 10-kor is a napjukról kérdezgetve. Kíváncsiságból ki lett nyitva megint a szekrénye: üres. Eltűntek a hobbi-kellékei (ami 2 szekrényt is kitöltött), a ruhái egy része kámforrá vált, a maradék katonás sorrendben, holott mindig is rendetlenek voltak. Körülnézve rájöttök, hogy nincsenek meg a plüssállatai, a falra ragasztott képek, minden mütyür-dísztárgy.

Szólnátok neki? Ha igen, akkor mit?

"Gyerekek"! Ti ilyen helyzetben mit tettetek volna?


2015. nov. 12. 23:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Ja és a gyerek helyében kb. elküldtem volna az édes anyjába azt a szülőmet, aki nekiállt velem üvöltözni egy zabpehelyért.


Szülőként meg sűrű bocsánatkérés áradat mellett kérdeznék rá, hogy hol vannak a cuccai.

2015. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom koltozik, ami mar regen esedekes volt ilyen korulmenyek kozul. Viszont szep utolso heteket akar nektek, hogy ne a veszekedesekre emlekezzetek.
2015. nov. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem érthetö a történet:

A szülök minden eset vitatikoznak egymásal?

A gyereknek miért kellene ilynekor leülni velük beszélgetni?

Ki dobálta a mulivitamins, stb-t és miért.

Két hét múklva ki üresítette ki a szekrényeket?


Mindentöl függetlenül te ki vagy a történeetben, mert az E/3-ban írva nem lehet követni a történetet.

2015. nov. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%
13-as nyilván a kérdező az óvodás szinten megrekedt egyetemista lány.
2015. nov. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem simán elköltözik csak tudni akarja az itteni " felnőttektől" hogy ha az ő lányukon vennének e ilyesmit észre akkor levágnák e mi a szándéka.

De a kérdést se sikerült megérteni a legtöbbnek.

2015. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Istenem, miért kell ilyen körmönfontan fogalmazni? Esküszöm 3-szor olvastam el, DE végre megértettem.

Javíts ki, ha tévedek, de ez történik veled, az egyetemista lánnyal:

Bejársz minden nap az egyetemre, ami rohadt messze van, ezért korán mégy, későn jössz.

Egyik este hazamentél, mire anyád szobakutatás után hozzádvágta a vitamint, zabpelyhet és sütőrumot, mivel nem találta a citromlevet (igen abszurd jelenet lehetett...). Anyád kissé fusztrált lehet.

Te ezt meguntad, és eldöntötted, hogy elköltözöl. Mivel nem jó a kapcsolatod a szüleiddel, ezért nem avattad be őket, hanem apránként a legszemélyesebb tárgyaiddal kezdve elindítottad a különválást.


Mivel én is pontosan ilyen helyzetben voltam, egyszer csak már nem éltem otthon, néhány hét alatt azt a kevés cuccomat is átvittem a pasimhoz, aki azóta a férjem lett.

Nem volt vita, nem volt harag, nem volt kiabálás, de végre sínen lett az életem.

Az én őseim sem szóltak semmit, biztos gondoltak valamit, de a beszéd nem az erősségük sajnos.

2015. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem anyuka a kérdező. Van egy lánya, akivel nincs jó kapcsolata, nem beszélgetnek. Összeveszik apukával. Aztán összeveszik a lányával is, és/mert szekrényben kutakodás közben talált multivitamint, zabpelyhet és sütőrumot a lánya szekrényében, és gondolom nem ott a helye, meg ideges is, ezért kiabál.


A lány ezután esténként leül velük beszélgetni, ami fura, anyuka pedig ismét kutakodik, és észreveszi, hogy eltűntek a személyes holmijai.

Kérdés, megkérdezze-e a lányát, hová lettek, de akkor kiderül, hogy kutatott, vagy maradjon a találgatás.


Nos, szerintem ez már egy kicsit korábban lett elrontva, mert a lány nem beszélget veled, és félti a privát szféráját tőled. Lehet, hogy el is szeretne költözni.

Mindenképpen beszélnék vele, de nem amiatt, hogy hová tüntette el a dolgait, hanem megpróbálnék nyitni felé, és helyrehozni az előzményeket, ha lehet. (előzmény alatt nem a multivitaminos kiabálást értem, az gondolom már az utolsó csepp volt)


Javíts ki, ha rosszul következtettem.

2015. nov. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%
GYerekként hogyan reagáltam volna le a kutatást? Ugyanúgy, mint a lányod. Teljesen kizárnálak a magánszférámból. Ha nem tudod tiszteletben tartani a nekem fontos személyes dolgokat, akkor inkább elrejtem előled. Meg a magánéletemet is. Ha lenne normális kapcsolat, és bizalom, akkor nem kellene kutatni.
2015. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 kovpet ***** válasza:
100%

"E/3-ban igyekszem leírni."


Inkább magyarul kellett volna :)

2015. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%
Hogy a fenében lehet, multivitamin, zabpehely és sütőrum miatt kiabálni valakivel? Az első kettő egészséges, a sütőrumot pedig sütéshez kell használni, csak a prolik isszák meg.
2015. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!