Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki már nem a...

Van itt olyan, aki már nem a szüleivel él, és a szülei sosem keresik telefonon? Szülők, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Szüleim sosem keresnek telefonon, mindig én keresem őket, és én megyek hozzájuk csak. Ők sosem keresnek sehogyan.

Elég rosszul esik, mert páromat meg azért keresik a szülei, főleg anyukája néha felhívja, hogy mi újság velünk :/

22L


2015. nov. 15. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Gondolom így szokták meg, hogy te keresed őket.
2015. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én pont a hívogatásról szoktattam le őket. Tudják hogy úgyis jelentkezem pár naponta, de van hogy 1 hétig se beszélünk ha mindenki elfoglalt. Max akkor hívnak, ha valami fontos dolog van, vagy fontos dolgon vagyok túl és várják az "eredményt".


De ha más nem, akkor mondd nekik el mit érzel. Nem jelenti ez azt hogy nem szeretnek, csak nem akarnak a nyakadra mászni, ellenőrizni. Szerencsésebb vagy, mint itt sokan, akik a túlzott "szeretet" miatt nem tudnak élni a szüleiktől.

2015. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a ritka találkozás vagy telefon alkalmával se látok túl nagy szeretetet részükről..
2015. nov. 15. 20:32
 4/17 anonim ***** válasza:
És amíg otthon éltél, addig szerettek?
2015. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, biztosan szerettek de sosem éreztem, hogy kimutatják.
2015. nov. 15. 20:36
 6/17 anonim válasza:
Nálunk is inkábbán hívom anyámat. Sosem hív csak ha akar valamit. Régebben szóvá tettem. Már nem izgatom magam. Fof fel úgy, hogy hagy élni!
2015. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

de elköltöztem és innentől már ennyire nem érdeklem őket?

mintha valami távoli idegen lennék....

2015. nov. 15. 20:40
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Az még nem lenne baj, hogy nem hívnak, anya nekem mondta, hogy azért nem hív, mert nem akar ránk telepedni. Inkább itt fogtad meg a probléma gyökerét:

"Az a baj, hogy a ritka találkozás vagy telefon alkalmával se látok túl nagy szeretetet részükről.."


Nos, erről kéne beszélned a szüleiddel. Persze nem jó ötlet direktben rákérdezni, de akár az is lehet a probléma, hogy nem ismerik a te szeretetnyelvedet, vagy nem tudják, hogyan kéne áthidalni a távolságot. Nekem nagyon nehéz, hogy amit meg szeretnék beszélni anyával vagy a testvéreimmel, az eszembe jusson éppen abban a pár percben, mikor telefonálunk. Ráadásul ilyesmikről listát se szeretnék írni. Szóval lehet ilyesmi is a gond.

2015. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nem is tudnék mit megbeszélni velük, mert sosem tudtam semmi bajomat megbeszélni velük.. nem volt ilyen bensőséges kapcsolat
2015. nov. 15. 21:07
 10/17 anonim ***** válasza:
Tesóimmal nekünk egy igen passzív-agresszív anyukánk van. Bár telefon ügyben nem kérdeztünk rá, de vtizedek alatt sikerült eléggé kiismerni, ő pl. "tüntetőleg" nem hív fel minket hanem kivárja amíg mi keressük. Persze nem is vágyunk a társaságára, még telón is állandóan szenved vmin szóval nem mondanám minőségi időnek. Egyszer egyik tesóm kipróbálta h vajon mennyi idő után keresi anya ha ő nem hívja, és bizony 5 hét után tesóm adta fel...
2015. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!