Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki már nem a...

Van itt olyan, aki már nem a szüleivel él, és a szülei sosem keresik telefonon? Szülők, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Szüleim sosem keresnek telefonon, mindig én keresem őket, és én megyek hozzájuk csak. Ők sosem keresnek sehogyan.

Elég rosszul esik, mert páromat meg azért keresik a szülei, főleg anyukája néha felhívja, hogy mi újság velünk :/

22L


2015. nov. 15. 20:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
fú 10-es, ez durva... szerintem engem sem igazán keresnének..
2015. nov. 15. 21:20
 12/17 acelsziv ***** válasza:
a feleségem anyja ilyen. Már régebben sem kereste a lányát, mindig a párom hívta őket. Egyszer a párom kipróbálta és 9 hónapig nem kereste az anyja. Mostanra a párom teljesen lemondott róluk. Régebben még somorkodott amiatt, hogy őt nem szeretik, de mióta megvan a kislányunk a helyzet csak rosszabb lett. Anyós egyfolytában pocskondiázta az asszonyt aztá elrúgta a pöttyöst azzal, hogy beszólt a kiscire is. Innentől a párom közölte, hogy számára az anyja halott ember. És mostanra rájött, hogy semmit nem veszített a dologgal, csak jópár stresszes órát.
2015. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a fene nagy büszkeségük miatt. Mivel ők neveltek fel, meg adtak kaját, ezért nehogymár még ők puncsoljanak neked azzal, hogy felhívnak. Persze ezt csak az ő szemszögükből értem, én erre gondolnék, aztán ki tudja...messze nem normális, hogy egy szülő, főleg egy anya ezt csinálja. Apám engem sem keres már 5 hónapja. Addig is csak akkor, ha kellett neki pénz. nem tudom elhinni, hogy létezik olyan férfi, aki nem sz@rja le a gyerekét, és érez is iránta valami csekély szeretet-féleséget.
2015. nov. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Engem sem keresnel. Inkabb Facebookon irogatunk neha, de nagyon sokszor latom, hogy fenn vannak, megsem szolnak hozzam. Pedig mar egy eve nem lattak szemelyesen. Rajuk irok, kerdezem, hogy vannak, valaszolnak (panaszkodnak, mint a magyarok tobbsege) de vissza nem kerdeznek... ez van, ha nekik ennyit jelentek akkor igy jartak. En nem erolkodok, mar belefaradtam.
2015. nov. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az az oka, hogy a szülő még mindig kicsinek tekinti a gyerekét, és függésben próbálja tartani. Magyarul: nem hajlandó horizontális (egyenrangú) kapcsolatot kiéípteni vele, hanem pitiztet (elvárja, hogy te keresd).


Erre az a legjobb megoldás, ha tudatosítod magadban, hogy ha nem keresnek, akkor nem érdeli őket az, hogy veled mi van. Tehát neked sem kell törni magad utánuk, éld a magad életét!

2015. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem szülei ilyenek. Mondjuk náluk csupán színtiszta érdektelenség miatt van ez így. Volt olyan, hogy akkor sem hívták fel, amikor a férjem kifejezetten megkérte az anyját, hogy ha megjön valami orvosi eredménye, akkor mindenképpen hívják fel, mert tudni szeretné. Szerinted felhívták? Napi szinten a munkahelye előtt jönnek-mennek, az apja van, hogy 2 naponta bemegy téblábolni meg körülnézni náluk, de bezzeg ilyenkor nem tudott bemenni, miközben az öccsét és annak az ex barátnőjét felhívta a kedves anyuka még aznap este, hogy elújságolja, hogy mi lett az eredmény és, hogy mennyi vizsgálat vár még rá..

Én találkoztam velük rá pár napra, és elmondtam nekik, hogy a férjemnek ez rosszul esett, főleg, hogy direkt kihangsúlyozta, hogy szóljanak, és mindenki másnak tudtak szólni, csak neki nem. A válasz: "Elfelejtettük felhívni..." Hát inkább nem kommentáltam. Ha mi nem megyünk hozzájuk akkor nekik eszükbe sem jutna átjönni hozzánk, pedig 1 kisvárosban élünk, 5 perc autóval nekik is és nekünk is. Ha a férjem nem hívja fel őket, akkor hetekig nem keresik, mert minek? A férjem öccsével más a helyzet, mert hiába 30 éves és külön él, egyedülálló a mai napig mert csak futó kapcsolatai vannak mert olyan szinten anya és szülőfüggő, hogy a barátnői nem viselik el. (Csak még erre nem döbbent rá....-.-") Tehát ő 2 naponta rohan haza, minden hétvégén ott ebédel, és vele foglalkoznak, elmesélik ha éppen rosszul voltak, vagy ha vizsgálatra mennek, mert szerintem úgy vannak vele, hogy ő a seggükben van, és biztos érdekli, de mivel a férjem nem ilyen, úgy gondolják hogy akkor tuti nem érdekli mi van velük. De ezzel a hozzáállásukkal lassan tényleg itt tartunk.

2015. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes!


Ha fordítva lenne a kérdés feltéve, egyből mindenki ugrana, hogy minden szülő azt kapja, amit megérdemel; ha nem hívja a gyereke, akkor csapnivaló szülő volt, magára vessen.


És ha a szülő -akit nem hív soha a gyereke, miután már elköltözött- hívja a gyerekét, vagy beszélgetni szeretne vele, akkor ráhúzzák, hogy nem hagyja "élni a saját életét".


Szerintem, hozzuk össze a kapcsolattartást hiányoló szülőket a hasonló helyzetben levő gyerekekkel, és mindenki nyer. De legjobb lenne jó előre látni, és már születéskor összepasszoltatni az összeillő szülőket-gyerekeket. Hát nem?


Mellesleg tényleg sok olyan szülő van, aki eleget téve a törvény általi felelősségének, örül, ha minél előbb megszabadul a gyerekétől. Mint ahogy sok olyan gyerek is van, aki csak kapni akar a szüleitől, és ha vagy amikor a szülők már nem tudják kielégíteni at igényeiket, egyszerűen továbblépnek.


SEmmi különös oka nincs szerintem, valószínűleg nem az a gyerek vagy, mint akit elképzeltek, mint aki olyan, mint ők. Valaki másra ütöttél a családban.

Én bizony nem hagynám őket békén, tessék velem törődni, a gyerekük leszek 100 évesen is.

Telefonálnék, rendszeresen, járnék haza.


A testvéreddel is ugyanígy van? Mert ha igen, akkor össze is foghattok.

2015. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!