Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha most lennél 18 éves hogyan...

Ha most lennél 18 éves hogyan alakítanád az életed. Én most vagyok ennyi idős, mit tanácsoltok egy vidéki lánynak? Történetem lent.

Figyelt kérdés

Ott kezdeném először is, hogy egy 18 éves vidéki lány vagyok. Anyukámmal és apukám felőli nagyival élek egy házban, ami nem kicsi de nem hinném,hogy rám marad is valami, most, hogy apukám már 4 éve nem él.

Anyukám mezőgazdasággal és állattenyésztéssel foglalkozik,e mellett bejár dolgozni fél műszakban, mivel jobb nincs. Anyum felőli nagyszüleim szintén csomó állattal dolgozzák halálra magukat. Szóval én ide születtem, egy kicsi városban tanulok, jövőbe érettségizem.

Most érzem leginkább azt a nyomást, annál inkább hátrányt, ami nekem adatott. Most kezdett tudatosulni bennem, hogy eléggé nehéz körülmények között élünk és ezen változtatni akarok. Nem akarom azt csinálni, amit anyukám,hogy betegre dolgozom magam, aztán életkedvem 0 alatt legyen.

Azt már elterveztem, hogy elmegyek egyetemre, tanulok, és aztán külföldön próbálnék szerencsét. Ám nem tudom hogy fog menni,mivel a legközelebbi egyetem is 60 kmre van, így ki kellene venni egy kis szobát, + költségek és nem tudom hogyan fogja ez futni + nem tudom hogy működnek az ilyen dolgok, mennyi lesz az egyetem is.

Nem tudom milyen lehetőségek lesznek, hogyan fogok tudni mellette dolgozni, egyáltalán milyen munkát keressek ahova felvesznek úgy,hogy egyetemre is be tudjak járni + tanuljak is.

Semmi tapasztalatom nincs az ilyen dolgokkal kapcsolatban, azt se tudom hogyan oszlanak meg az órák. Annyit tudok,hogy jól akarom csinálni az egészet, nem akarok rossz lépést tenni, ami miatt netalán bukhatna az egész.

Ezért gondoltam megkérdezlek titeket, mivel nincs kihez fordulnom. Anyukám sem úgy nőtt fel,hogy tudná ezeket, apukám nem él, nincs kitől tanácsot kérjek.

Hogyan csináljam,hogy jó legyen? Te mit csinálnál másképp, mi az amit te tennél ha előtted lenne az élet neheze, és itt állnál fiatalon?


Nagyon remélem,hogy vannak olyanok, akik ezt elolvasták, és szívesen adnának tanácsot nekem. Nagy szükségem lenne rá.

A szakma amire gondoltam az a gyógytornász lenne. Ez van az anyanyelvemen, és nem találtam jobbat. Sokat vacillálok egyébként,hogy mi lenne a legjobb döntés, de bizonytalan vagyok.

Egy erdélyi lány.


2015. nov. 16. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igaz én 19éves vagyok, de hasonló helyzetben vagyok! Vidéken élek 30percre van a középiskola amibe járok, és ebben a évben fogok érettségizni. Iskola mellett járok diákmunkára, heti 3 nap délutánonként.

Azért a te helyzeted más, mivel tényleg messze lenne az egyetem. De ha mar tenyleg elhatároztad, hogy oda szeretnél menni akkor szerintem a legjobb megoldás ha lenne egy lakótársad, így a költség is feleződik, és többet tudsz félre tenni így tudod fedezni az egyetemet 😊 sok helyre keresnek diákokat, és nem muszály 8órát vállalnod.

2015. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Koli, olcsobb mint az alberlet. Az egyetem melletti munka pedig nehez dolog, de ezt gondolom mar tudod.
2015. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is én butaságnak tartom hogy azért tanulsz valaminek, mert ez van az anyanyelveden (ergo nincs más) Jó tanuló vagy? Ha igen, érdemes egy jobbfajta főiskolára/egyetemre jelentkezned. Nem kötelező a lakás, koleszos is lehetsz. És ha már semmiképp sem akarsz otthon maradni (ahogy én sem) megpróbálkozhatnál a magyarországi továbbtanulással. Én ebben nem vagyok jártas, szóval nem tudom milyen hátulütői vannak a dolognak. Én is ugyanúgy vagyok mint te, a családot kivéve. Bár mi sem vagyunk gazdagok és a szüleim sem tanult emberek így nem tudnak nekem segíteni az egyetemválasztásban sem. Én meg minnél inkább szeretnék kitörni ebből az életmódból és nagyvárosban élni legalább az egyetemi éveim alatt. A másik meg hogy én terveztem hogy ugye suli mellett vállalok diákmunkát, mert én azt hallottam hogy csak ha vizsgaidőszak van akkor kell teperni,addig meg ráérnék dolgozni és anyuékat sem kell kizsákmányolnom. + ahol jelenleg élek (nyomi kisváros az Isten háta mögött) semmi munkalehetőség nincs. Bocsi, ha hosszú lett, remélem tudtam segíteni :) egy hasonló sorsú és életkorú lány
2015. nov. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

HA annyira szeretnél egyetemre menni, menj !

Diákmunkából, illetve minimálbéres állásból (sajnos) csak vagy egy olcsóbb szobát, vagy nézd meg a választott egyetem kollégiumi lehetőségeit.

Én 20 vagyok, albérlet és munka mellett fogok levelezőn tanulni.

2015. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De pl milyen helyre tudnék menni dolgozni, ahol nem kell 8 óra? Mert én azt se tudom hova jelentkezhetnék.

Ez a suli jó fajta, sokan járnak erre, és nem csupán azért mennék erre,mert nincs más, mert pl mehetnék tanítóképzőbe, vagy angol szakra, viszont ennek külföldön nem venném hasznát, mert azért angol anyanyelvűt tanítsak angolra magyarként? Az egészségügyben meg csak találnék bárhol állást. Mellette megtanulnék angolul.

2015. nov. 16. 17:14
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Van kollégium is nem kell 2-3x olyan drága albérletbe menni, ott is lehet tanulni, barátnőm csak az ösztöndíjára számíthat ami kb 30 000 és ebből él, minimális támogatást kap mert nekik se telik. Na most egy albérlet alsó hangon 20-30 000ft. Szóval kolléium. Azért mikor kicsit megláttam a gyógytornászt a végén elmosolyodtam mert bocsánat de az nem egy álom szakma, azzal kb nem érnél el sokkal többet mint egy szakmával.
2015. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha én fiatal lennék igyekeznék minél több nyelet a jól megtanulni. Most azt látom hogy a nyelvtudás nagyon jó anyagi befeketetés. Kreatívnyelv tanfolyam anyagait szokták gyüjteni ismerőseim. Állítólag néhány hónap alatt meg lehet egy-egy nyelvet tanulni vele, ami nagyon jó befektetés a jövőre nézve. Szétnéznék még a helyedben a hiányszakmák közt. A fejlesztőpedagógia is egészen keresett. Ha fiatal lennék gyorsan utána mennék a lehetőségeimnek és jól megtanulnám a theta healing, access éa egyéb módszerekkel azokat a technikákat amikkel a lehetőségeket be tudom vonzani az életembe. Ha fiatal lennék nem a szülői minták áldozatának érezném magam, hanem megkeresném a megoldást hogy mindazt a jót bevonzzam az életembe amire vágyom, és nem érdekelnének hogy a környezetem félelmei és nézőpontjai visszatartsonak
2015. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

A gyógytornász mostanában nagyon is jó lehetőségeket nyújtó szakma, csak az egyetem utáni 3 év nehéz, mert addig nem dolgozhatsz egyedül, legalábbis Magyarországon ennyi a kötelező gyakorlat.

Koliba kell menni.

Nem tudom pontosan, hogy a kar, ahová jelentkezni akarsz, fizetős-e vagy van ösztöndíjas hely, illetve a kollégium fizetős-e, illetve milyen szociális segélyekre vagy / lehetsz jogosult (pl. árvasági ellátást Magyarországon kapnál). Szerintem menj be annak a karnak a tanulmányi osztályára, amit kinéztél magadnak, és kérj aktuális információt minden ilyen kérdésben (anyagiakban, időbeosztásban, kollégiumi férőhelyben stb.).

Aztán számolsz, és meglátod, mennyi pénzt tudnál kapni és mennyire lenne szükséged: lehet, hogy hétvégi munkával is tudod szerezni, ami kell, lehet, hogy félállást kell vállalnod mellette (ez még azért a legtöbb szak mellett, ha nehezen is, de megoldható szokott lenni). Ha végképp nem jön össze anyagilag a dolog, nézd meg, van-e diákhitel, mint Magyarországon, és ha igen, milyen feltételekkel (és a lehető legkevesebbet vedd fel)

18 évesen én is egyetemre mennék. Az egyetemen járj nyitott szemmel, főleg, ami a szakmai gyakorlatokat, tanszéki munkákat, külön projekteket illeti, szerezz kapcsolatokat, információkat és majd meglátod, 2-3-5 év múlva mi lesz a legjobb lépés. Addig még rengeteg dolog történhet az életedben.

2015. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Túl sokat használod a "nem" és a "nem tudom" szavakat. Túlságosan köt az anyukád, a nagyszüleid, a környezeted. (Ami 17-18 évesen még érthető.)


Nézd, ha okos lány vagy, akkor másként akarsz élni és teszel is ezért. Nem kifogásokat keresel, hogy miért nem megy valami, hanem a problémáidra megoldást. Menj és csináld!

2015. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

egyetemre a teljes EU-ba mehetsz, néhány helyre még ingyen is, csak azért gyógytornásznak tanulni, mert az van a legközelebbi egyetemen magyarul, felesleges


amúgy meg 60 km nem egy nagy távolság, sokan ennél nagyobb távolságokra járnak dolgozni, nap, mint nap

2015. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!